Dahil Olunmaktan Vazgeçilmesi Gereken Durumlar

Alfoo

Herkese selamlar,

Her insanın dahil olmakta mecburiyet hissettiği veya dahil edilmeye çalışılan ama aslında sadece benliğine zarar verdiği bazı durumlardan bahsetmek istedim. Kendinizi buna benzer durumlarda olaya dahil hissetmemeniz rica olunur. Haydi başlayalım.

Kısıtlayıcı Olmaya İtenler

Dahil Olunmaktan Vazgeçilmesi Gereken Durumlar

Buna bir nevi siz dahil ediyorsunuz bu kişileri. Yani şöyle ki arkadaşlarınız, dostlarınız veya sevgililerinizi kendiniz seçip sınırlar belirlemeden hayatınıza alıyorsunuz. Onlarda doğal hakkı olduklarını düşünüp sizin hayatınızda kısıtlayıcı roller oynamaya kalkışıyorlar. Sizin hayatınıza dahil olmak ile yaptıklarınıza dahil olmak farklı şeylerdir. Sizlere ne derece dahil olacağına siz karar verebilirsiniz ve moralinizi bozmalarına izin vermemeniz gerek.

Duygusal Devrimler

Dahil Olunmaktan Vazgeçilmesi Gereken Durumlar

Hayatınızdaki insanlara bir şey hissetmek zorunda değilsiniz. Duyguların geçip geçiciliği yerine bir nebze güven ve saygı daha iyi hissettirecektir. Kısaca size beni sev, benimle üzül tarzı isteklerde gelen kişilerin hayatına dahil olmayın. Veya sizin duygularınıza karşı ters yapabilecek insanlara duygularınızı aktarmakta çekinmeyin. Tamamen özgür hissedecek şekilde davranmanız gerekiyor.

Çevresel Komplolar

Dahil Olunmaktan Vazgeçilmesi Gereken Durumlar

Çevredeki insanların düşünce yapısına dahil olmak zorunda değilsin. Çoğunluğun kabul ettiği şeyi kabul etmek zorunda da değilsin. Kendi çizgilerini kendin kurabilirsin. Ve düzlemde sana yapılamaz dedikleri şeyleri yapabilir ulaşılmaz başarıya kendin ulaşabilirsin. Kendini motive etmek içinde bir sebep olabilir bu. Çevresel etkilerden de bu nebze etkilenmemeye çalışman gerekebilir.

Beklentiler ve Düşünceler

Dahil Olunmaktan Vazgeçilmesi Gereken Durumlar

Sizden bir çıkarı veya beklentisi olan insanların düşüncelerine dahil olmak zorunda değilsin. Yani şöyle ki onların beklentisini karşılamak zorunda hissetmemen gerekir. Kendileri buna dahil olup kendileri sonuçlarına katlansın. Veya onların hakkınızda olan herhangi bir düşüncesine siz dahil olmak zorunda değilsiniz. Yine baştaki madde gibi ama biraz daha kısıtlama dışı beklenti içerisindeki düşünceler diyebiliriz.

Süper Olma Mecburiyeti

Dahil Olunmaktan Vazgeçilmesi Gereken Durumlar

Son olarak buna değinmek istedim. Süper olma düşüncesine kendinizi dahil etmeyin. Bu sizi en çok yoracak olandır. Olduğunuz gibi olun ve süper olmak için çaba sarf etmeyin. Kendinizi olduğunuz kişi ile kabul ettirmeyi öğrenin. Veya hiç kabul ettirme gibi bir düşünceye dahil olmayın. Gerekli görüldüğü takdirde zaten insanlar sizi kabul eder. Az önce başkalarının beklentisiydi konu şimdi ise sizin beklentileriniz. İnsanlara beklenti ile yaklaşmayın.

En sevdiğim kısım burası. Bence'nin bitişi ve teşekkür mesajı. Okuyan herkese teşekkürler.

Dahil Olunmaktan Vazgeçilmesi Gereken Durumlar
5
1
Görüşünü yaz
5Kız Görüşü
1Erkek Görüşü
Kapat

En İyi Kız Görüşü

 • invictu_s
  Emeğine sağlık togi💫 çevresel komploların gifi aklıma şarkıyı getirdi yav çık aklımdan sjdjdj
  Görüş hala geçerli mi?
  • Alfoo

   Gı gı gı gı gangnam stayl gfhlf ne şarkı be :D

  • invictu_s

   Bi halay koyaydın iyiydi sjsjsj

  • invictu_s

   🐣🐣🍬

En İyi Erkek Görüşü

 • _ToxiCs_
  Çevresel faktörler başlığını herkes önemli okumalı.. Eline sağlık dostumm.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

40
 • Birini hayatına almadan önce söylersin alıp alıp kabul edip sonra yüzüne vurmakla değil, en sonuncu doğru.
 • Bulasmayinbana88
  Eline sağlık güzel bir ywzı
 • kahveligünler_
  Müq tespitler
 • kararsizimgaliba
  bu durumda ailemden kaçmam gerekiyor
YÜKLENİYOR...