Bakan Selçuk, Kıdem Tazminatı Hakkında Konuştu "Herkes Mutlu Olacak"

Faruk Ayhan Utkan r
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, milyonlarca çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatıyla ilgili açıklamalarda bulundu...

Selçuk, "Tüm sosyal tarafların da uzlaşısıyla, her tarafın müsterih olacağı ve ülkemizin, işverenimizin, çalışanlarımızın ve çalışma hayatımızın faydasına olacak, herkesin mutlu olacağı bir düzenlemeyi, çözümü bulacağımızı bir kez daha vurgulamak isterim" değerlendirmesinde bulundu.

" Burada en çok önem verdiğimiz husus, tüm tarafların görüşlerinin ve değerlendirmelerinin bu sürece dahil edilecek olması"

Bakan Selçuk, son dönemlerde tartışılan kıdem tazminatı düzenlemesine de değinerek hem hükümetin hem de sosyal tarafların gündeminde olan bu konunun, Yeni Ekonomik Program'da yer aldığını kaydetti. Bakan Selçuk şu değerlendirmelerde bulundu...

Bakan Selçuk, Kıdem Tazminatı Hakkında Konuştu

Son açıklanan yapısal dönüşüm adımları çerçevesinde de çalışmalarımızı başlattık, burada en çok önem verdiğimiz husus, tüm tarafların görüşlerinin ve değerlendirmelerinin bu sürece dahil edilecek olması, dolayısıyla tüm sosyal tarafların da uzlaşısıyla, her tarafın müsterih olacağı ve ülkemizin, işverenimizin, çalışanlarımızın ve çalışma hayatımızın faydasına olacak, herkesin mutlu olacağı bir düzenlemeyi, çözümü bulacağımızı bir kez daha vurgulamak isterim

Bakan Selçuk, Memur-Sen tarafından düzenlenen 'İşin Geleceği: Tehditler ve Fırsatlar' konulu uluslararası konferansa katıldı. Bakan Selçuk, hava savunma sistemlerinin, helikopter ve uçakların, insansız hava ve kara araçlarının birçoğunun teknoloji transferiyle üretildiğini söyledi. Selçuk, "Hükümetimizin attığı adımlar, teknolojik dönüşümde devrim niteliğinde adımlar. Bu teknolojilere sahip olmak ve üretmek, nitelikli insan gücüne ve istikrarlı bir mali yapıya sahip olmayı gerektiriyor. İnanıyoruz ki daha parlak bir geleceğin altyapısını güçlendirmek için bu değişimin getirdiği fırsatları hep birlikte değerlendireceğiz" dedi.

Bakan Selçuk, Kıdem Tazminatı Hakkında Konuştu

"Bilişim sektörüne yatırlarımız devam ediyor"

Bilişim uzmanı, endüstriyel bilgisayar programcılığı, mobil yazılım uzmanlığı, siber güvenlik uzmanı, veri analisti, sosyal medya uzmanı gibi mesleklerin gelecekte iş gücü talebinin çok aratacağı meslek grupları olacağının altını çizen Bakan Selçuk, "Son 5 yılda sadece bilişim sektöründe düzenlediğimiz mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programlarına 60 binden fazla kişi katıldı. Gururla söylemek isteriz ki; bu eğitimleri tamamlayanların yüzde 60'ından fazlası kalıcı olarak istihdam edilmekteler. Diğer işbaşı eğitimlerimizde 3 aya kadar destek sunarken, 18- 24 yaş arası gençlerimize siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme uzmanlığı gibi geleceğimizin meslekleri olarak adlandırdığımız gruplarda düzenlenen işbaşı eğitimlerin süresini 9 aya çıkardık. Diğer programlarda 78 lira olan günlük ödeme miktarını bilişim sektöründe 85 liraya çıkardık" diye konuştu.

Son Güncelleme: 26 Nis 2019 / 04:04
Bakan Selçuk, Kıdem Tazminatı Hakkında Konuştu "Herkes Mutlu Olacak"
6
14
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  Bu haberi yazacağınıza yeni kıdem tazminatı ne onu da bir köşeye sıkıştırsaydın.
  İşten haklı veya haksız atıldığınızda, iş yeriniz kapandığında veya küçülme politikasıyla çıkartıldığınızda alacağınız tazminatı emekli olunca alacaksınız. emekliliğinizi dolduracaksınız. o zamana kadar unutun hakkınızı.
  Herkesin mutlu olacağı konusu kendileri için geçerli. Kendi çomar kitlesi bile isyanlarda. bizim eski fabrikadaki akp yalakaları grev yapmaya başladılar bile :) düne kadar erdoğan denince bize havlayanlar bugün adamın fotoğrafının üzerinde tepiniyor. Böyle böyle kendi ayaklarına sıkmaya devam etsinler.
  Gider ayak ne koparabilirsek mantığı ile milletin rızkını memleketi söğüşleyip kaçacaklar. dedeleri gibi.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Gizli Üye
  Kadın ne derse doğrudur diyen feminist akp li bakan değil mi bu kadın? Nafakayı ve kadın beyanı esastır ı kaldırıp, taciz tecavüz iftiracısı kadınlara ceza versinler önce. Erkek haklarını savunmuyorlar, aile bakanı değil, kadın bakanı gibi politikalar izliyorlar. Cinsiyetçilik ve ayrımcılık yapıyorlar erkeklere karşı.
  Görüş hala geçerli mi?
 • Gizli Üye
  Bence o kıdem tazmınatını boşversin ilk önce Türk aile yapısını ve erkeklere karşı yaptığı cinsiyet ayrımcılığını düzeltsin!!! Bunun yüzünden kaç tane yuva yıkılıyor ve kaç kişi mağdur durumda farkında mı acaba !!! Verdiği kararlar yüzünden kimse evlenmek istemiyor ve yapılan zinalar artıyor!!!
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

512
 • zveri
  3600 15 yıl 8 eylül 1999 dan önce sigorta girişliler tazminat alırKen 1 gün sonra ise girenler alamaz bundan önceki bakan 7000 prim günü olanlar sene ve yasa bakmaksizin kıdem tazminatı alabilir dedi el insaf şunu 3600 günden sonra gelen 4500 15 yılla yapsaydınız halkı düşünduklerine inanırdım ...
 • aerolite
  "Bakan Selçuk, Kıdem Tazminatı Hakkında Konuştu "Herkes Mutlu Olacak"
  Her kesimin mutlu olabileceği, öyle bir dünya yok... Yalan söylüyorlar. İşveren kesimi her asgari ücret görüşmelerinde nasıl bir dayatma uyguluyorsa bunda da arka planda onların dayatması var.. o yüzden yerli malı almaya tövbe ettim. İşçisini ezen bir işverene param nasip olmaz.
 • xymühendis
  Kidem tazminatini gasp etmeye calisiyorlar baska birsey degil. Ali tezelin bu konuda bir aciklamasi var izleyin cok mantikli konusuyor bana gore.
 • gizems0ylu
  Bu ülkede işçiyi kimse düşünmez ! Devlet ve işverenler neyi uygun görürse sadece o olur.
 • BesteNesne
  Bu hükümet nezaman güzel şeyler olucak dediyse ülkenin başına bir hal gelıyor hadı hayırlsıı
 • _GeceMavísí
  Biraz zor.
 • tutkuylasevbeni
  Çay simit mevzusu gibi olmaz umarım
 • keremxx07
  Süper bence
 • NihanMeva
  bu ülkede biraz zor
 • biradetmehmet
  umarım herkes mutlu olur en başta da ben
 • I_Run_Each_Team_2
  Hayırlısı.
 • defe60
  umarım herkes mutlu olur
 • güneşeaşıkkardanadam
  bu tipten pek hayır geleceğini sanmıyorum
 • mariapuder2
  Hayırlısı
 • MagRipOgLu
  Hayırlısı
 • Gizli Üye
  Zor olacak
 • Gizli Üye
  İnşallah öyle ümit ediyoruz
YÜKLENİYOR...