Sedat Peker mevzusu basit bir kişisel husumet mi, yoksa devletin bölünmez bütünlüğüne yönelik bir saldırı mı?

joeblack18 s
Sedat Peker
Sedat Peker
1 yıldan fazla bir süredir yurt dışında kaçak olarak bulunan Sedat Peker; Hükümet ile anlaşmazlık neticesin de ''Siz beni içeri attırmak istediniz, düzelteceğiz deyip söz verdiniz ama yapmadınız! Bende artık dayanamıyorum her şeyi açıklayacağım dedi.''

8 bölümlük videolar çekip, bunu da her pazar paylaşıp '' Hükümetinizi yıkacağım, devlet yetkililerin boynuna tasma geçireceğim.'' Diyet tehditlerde bulunuyor.. Benim dönüş biletim dediği Süleyman Soylu' nun kendisine yönelik ''pislik'' kelimesine nazaran her şeyi açıkladığını da dile getirerek, yaktınız beni deyip bende sizi yakacağım diye açıklamalarda bulundu.

Peki Sedat Peker dönüş biletini yakacak bu adımları neden yapar? Neye güvenip te bu videoları çeker? Kendisi bu videoları BAE de çekiyor ve orada yaşıyor. BAE nin ülkemiz aleyhine o kadar çektiği operasyonlar ortadayken onlardan habersiz ya da izinsiz böyle bir şey olabilir mi?

Sedat Peker' e yurt dışında bu açıklamalarından ötürü ne gibi garantiler verilmiş olabilir?
Sedat Peker mevzusu basit bir kişisel husumet mi, yoksa devletin bölünmez bütünlüğüne yönelik bir saldırı mı?
6
15
Görüşünü yaz