Diyanet'in Atatürksüz Cuma Hutbesine En Sert Tepki Bugünkü Yazısında Ahmet Hakan'dan Geldi: 'Tarihle Dalga Geçmektir.'

Bir gün olsun ki Türk halkı olarak rahat bir nefes alalım. Ama bu ne yakın zamanda, ne uzak zamanda pek mümkün görünmüyor. Hepimizin birlik beraberlik ve coşku içinde kutlamamız gerekirken tarihimizin en büyük zaferini kutlamamızın önüne geçen bir şey olmamalıydı. Hem de bu bayram dinimiz için çok önemli, kutsal cuma gününe denk gelmişken. Ne yazık ki Diyanet İşleri yine yapacağını yaptı ve bir önceki cumaya denk gelen bayramda Atatürk'ün adını geçirmemiş, tepkiler üzerine 'Unuttuk.' demişken, yine aynı şeyi yaptı. Uzun uzun tarihimizdeki 30 Ağustos Zafer Bayramımızın öneminden bahsedilip bu zaferin en önemli kahramanı, muhteşem strateji dehası baş komutanı Ulu Önder Atatürk'e bir kere bile yer vermedi. Şaşırdık mı, hayır.

Ahmet Hakan yazısında Atatürk'ü anmadan zafer bayramını kutlayan Diyanet İşlerine veryansın etti.
Ahmet Hakan yazısında Atatürk'ü anmadan zafer bayramını kutlayan Diyanet İşlerine veryansın etti.

Konu kesinlikle siyasi değil. Lütfen bu paylaşımı siyasi düşünmeyin. Keza ben açık yüreklilikle söylüyorum ki sağ görüşlü bir insanım. Ancak kendini en ateşli Atatürkçü ilan eden herkesten daha bilinçli ve Atatürk gerçeğini gören, bilen biriyim. Ne Atatürk düşmanlarına, ne de Atatürk'ü siyasi malzeme olarak kullananlara hayatım boyunca prim vermedim. Her ortamda fikrimi savundum. Yani konu tamamen siyaset dışı ve üstü.

En sevdiğim köşe yazarlarından olan ve hiç kimseyi memnun edemese de fikirlerine önem verdiğim gazeteci Ahmet Hakan tam da içimde hatta birçoğumuzun içinde olanları çok net ve çok sert sözlerle bugün ki yazsında dile getirdi. Hani içim soğudu tabiri caizse.

Ahmet Hakan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda cuma namazında verilen hutbede Atatürk'e değinilmeden Zafer Bayramı'ndan bahsedilmesini çok sert sözlerle eleştirdi;

Muhatap tabii ki Diyanet İşleri Başkanlığı (Başkanı).

'30 Ağustos hutbesini Atatürk'süz okutmak'

Diyanet'in Atatürksüz Cuma Hutbesine En Sert Tepki Bugünkü Yazısında Ahmet Hakan'dan Geldi: 'Tarihle Dalga Geçmektir.'

➖ Misli görülmemiş bir inkârdır.
➖ İnsafsızca, kabaca, pervasızca bir haksızlıktır.

➖ Hakkaniyetsizliğin doruk noktasıdır.

➖ Süleymaniye’yi Mimar Sinan’sız bırakmaktan bir farkı yoktur.

➖ Kapı gibi sağlam bir hakikati, cüretkârca rettir.

➖ Hakkı teslim etmeye vicdansızca yanaşmamaktır.

Diyanet'in Atatürksüz Cuma Hutbesine En Sert Tepki Bugünkü Yazısında Ahmet Hakan'dan Geldi: 'Tarihle Dalga Geçmektir.'

➖İstanbul’u Fatih fethetmemiş gibi yapmakla eş değerdir.

➖ Saklanmaz gerçeği, zavallıca saklama çabasıdır.

➖ Tarihle dalga geçmektir.

➖ Müthiş bir kadirbilmezliktir.

➖ Hakikatle araya kalın bir perde çekmektir.

➖ Ayıptır, yazıktır, günahtır.

Her kelimesine katılıyorum.

Diyanet'in Atatürksüz Cuma Hutbesine En Sert Tepki Bugünkü Yazısında Ahmet Hakan'dan Geldi: 'Tarihle Dalga Geçmektir.'

Yakın bir zaman önce 'Keşke yunanlılar kazansaydı' diyen bir Atatürk düşmanı zatın ziyaretine giden, üstelik yine bir resmi bayram gününde giden Diyanet İşleri Başkanı'ndan yine bir 'Unuttuk' açıklaması bekliyordum. Amma velakin bu kez bir fark var. Kimse buna inanmaz. Ve kimse bir şeyi unutmadı sayın Erbaş.

Mustafa Kemal Atatürk demek; Türkiye demektir.

Diyanet'in Atatürksüz Cuma Hutbesine En Sert Tepki Bugünkü Yazısında Ahmet Hakan'dan Geldi: 'Tarihle Dalga Geçmektir.'

Atatürk bu yüzyılın büyük insanlarından birinin tarihi başarılarını, Türk halkına ilham veren liderliğini, modern dünyanın ileri görüşlü anlayışını ve bir askeri lider olarak kudret ve yüksek cesaretini hatırlatmaktadır... Çöküntü halinde bulunan bir imparatorluktan özgür Türkiye'nin doğması yeni Türkiye'nin özgürlük ve bağımsızlığını şerefli bir şekilde ilan ve o zamandan beri koruması, Atatürk'ün Türk halkının işidir. Şüphesiz ki, Türkiye'de giriştiği derin ve geniş inkılaplar kadar bir kitlenin kendisine olan güvenini daha başarı ile gösteren bir örnek yoktur.

John F. KENNEDY (ABD başkanı)

Mustafa Kemal Atatürksüz Zafer Bayramı kutlamak Aklımızla alay etmek, tarihle dalga geçmek ve Türk halkını aptal yerine koymaktır.

Sevgiyle...

Diyanet'in Atatürksüz Cuma Hutbesine En Sert Tepki Bugünkü Yazısında Ahmet Hakan'dan Geldi: 'Tarihle Dalga Geçmektir.'
Diyanet'in Atatürksüz Cuma Hutbesine En Sert Tepki Bugünkü Yazısında Ahmet Hakan'dan Geldi: 'Tarihle Dalga Geçmektir.'
56
22
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • barraquda

  Cuma hutbesinin icerigi bellidir " sadece islam " .. bu bir ibadettir.. ibadetin anlamini hepimiz biliyoruz her halde , degil mi? Hutbe iceriginde Ataturk olmasi bu yuzden anlamli olmaz.. ibadet bambaska bir seydir. Ha , gelelim diyanete.. diyanet bir bayram mesaji bile yayinlamadiysa kendi ayiplaridir.. diyanet isleri baskaninin yeni " FAIL " lerinden biri daha.. adam bastan sona vukuat.. ve isin ilginci halen gorevden alinmamasi daha bir enteresan. Ahmet Hakan a gelince.. herkese ve her seye satasmasiyla gundemde kalan bir gazetecidir.. zamaninda Erbakan hoca buna kizini vermedikten sonra bir tuhaf agresif bir karaktere burundu.. o gune kadar cok mulayim bir adamdi. Diyanetin tebrik yayinlamamasina laf ettiyse tamam. Iyi nokta derim.. ama hutbeye gelince , hutbede neden Ataturk yoktu diyr hesap soramaz.. ibadet farzı olan hutbe sadece dini konuları icerir. Tamam , tum halkimizin ukusal bayramini da kutlariz diyebilirlerdi sonunda belki ama, Ataturk islami veya dini bir karakter degildir.. ve hutbe denilen sey , cuma namazinda dinlenmesi farz olan ve islam / din ilimlerini iceren kisa bir vaazdır kisaca.. hutbe ne alakaa , Ataturk ne alaka. Biraz mantık.. o gun cenaze namazi vs oldugunda orada da Ataturkten veya bayramdan bahsedilmesi mi gerekir misal? Orası cami. Camide Allah , peygamberler ve islam konusulur.. ah diyanet ah. Basina , liyakat sahibi birini koyamadilat

  Görüş hala geçerli mi?
 • 1 gün önce sordum ama bu konuda kullanıcılar ya topa girmiyor ya da bilinçsiz. Siyasetten bahseden var. Atatürk ülkenin kurucusudur. Siyasetle bir alakası yoktur. Kutladığımız zafer bayramının bayram olmasını sağlayan savaşın komutanıdır ve savaşı kazanmasaydı diyanet falan olmayacaktı belki de. Haberleri var mı bilmiyorum.

  Diyanetin 30 Ağustos hutbesinde Türk milleti ve Atatürk özellikle geçmiyor. Acaba başka bir millete mi ait bu kurum? ↗

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • mefrel

  cuma diyoruz hutbe diyoruz, sonrada araya Atatürk sıkıştırıyoruz!!! ne alaka atatürk devlet adamı din adamı diyenmi var bizmi yanlış biliyoruz, önce dimizi öğrenmek gerek bence, kimse bizim zafer bayramımız inkar edemez öyle bişeyede cürret edemez bunu belki anlatır geçer ya da kutlarsın ona bile gerek yok bence kaldı ki orda Atatürkü anmak ne gerek yaa,
  Atatürkü kimse sevmek zorunda değildir, ama saygıda kimse kusur edemez, sever sevmez kimseyi bağlamaz ama saygsızlık kabul edilemez ama bu öyle bişey değil, sadece bazı kesimlerin pirm yapma çabası ahmet hakan gibiler nerde olay oraya dalayım diyenlerden

  Görüş hala geçerli mi?
 • SubhanAllah.
  Diyanet ile mustafa kemalin ne lakası var!
  İnsanlara zorla bir şeyler dayatmaya çalışmayın.
  Din kültürü dersinde dahi adının geçmesini istiyorsunuz ne alaka?
  Tarih demişken? Gerçekten tarihten haberdar mısınız? Bir müslüman olarak.

  Görüş hala geçerli mi?
  • Glikojen

   Sonunda doğru yorum yapan biri sorsan cumaya gitmez abdestsiz dolanirlar ama dhdhd

  • Diyaneti Atatürk kurdu diye bir alakası olabilir mi :)

  • Glikojen

   @RuuDy_RuuD diyaneti mustafa kemal ne için kurdu din isleriyle uğraşsın diye kurdu gece gunduz beni anın kitaplarinizda peygamber sozlerinden cok benim sozum olsun demedi ya sonuçta :)

  • Hepsini Göster

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2054
 • Atatürkü kalbimizden silemezler

  • Eksileyenin zoruna gitti sanırım

  • Eksilerler tabii. Boşuna mı bütün medyayı aldılar, beyni yıkananlar aynı kişiler yarın ülkenin başı ciddi derde girince yeni bir Atatürk çıksın diyecekler.

  • @greenprofessor aynen dostum

  • Hepsini Göster
 • Fkusna_Huy

  Diyanet değiş hıtyanet bunlar

 • Diyanetin neden böyle yaptığını anlamanın bir yolu var. Hemde birilerinin rivayetiyle kadir mısıroğlu gibi adamların da görüşleriyle değil.

  Atatürk döneminde liselerde okutulan din tarihi kitaplarında islam bölümüna bakın.
  Ben fikir sahibi olabilmeniz için küçük bir not aktarayım
  "Muhammedin toplu olarak derlediği esasların bulunduğu kitaba kuran denir"
  Yani kuranı muhammed yazdı diyorlar haşa.

  Daha sonra atatürkün emriyle afet inana yazdırılan medeni bilgiler isimli kitabı okuyun ki bu kitapta atatürkün el yazısı mektuplarıda yayımlanmıştır.
  Mesela atatürkün bu kitapta yayımlanan mektubundan bir cümleyi örnek vereyim
  "Yaraddan rabbin adıyla oku saçmalığını yol tutmuş olanlar"

  Atatürk kendi dini görüşünü daha doğrusu dinden uzak oluşunu bu toplumun zihinlerine nakşetmeye çalıştı bunun için eğitim kurumlarını bile kullanmaktan kaçınmadı ve şimdi çook doğal olarak bazı kesimler onu anmaya imtina ediyor bunu doğal karşılamak lazım atatürk bir kumar oynadı ve şu an o kumarı %60 dolaylarında kaybetmiş bulunmakta.

  Atatürkün koyu bir hayranı da değilim katıksız bir düşmanı da değilim. Delile belgelere dayalı olarak bildiklerimi anlattım bana inanmayanlar ilgili kaynakları temin edip okuyabilirler.

  Selametle.

 • Damlakatre

  Diyanet... Bu ülkede güvenmeyeceğim kureumların başında gelir diyanet işleri... Tamamne yolunda sapmış bir kurum durumunda şu an... Kaldı ki diyanet işlerini kuran zaten Atatürktür ve Kur'an ın tercümesinin yapılmasını isteyip asker için Din kitabı adında kitabın yazılmasını da sağlamıştır... Yazık diyorum ben sadece.. yapılan bu kadar şeyin unutulması , onun yaptıklarının hiçe sayılması büyük kayıp...

 • Mustafakul80

  Atatürk'ün din ile ne alakası var. İslamiyetle ne alakası var. Adamın yaşam tarzı , icraatları ortada. Hutbede önceleri Atatürk'ü öven imamlar olurdu. Siyasi baskıdan dolayı tabiki. Ben bundan dolayı cumaları camiye gitmez oldum. Dolaysıyla hutbede de anılmaması normal. Ya siz Atatürk diyor duruyorsunuz hiç ruhuna bir Fatiha okudunuz mu?

 • AĞıRDeNGeSiZ

  Ee nolmus? Kıyamet mi koptu bahsetmeyince. Muslumanlarin ve dindar insanlarin Ataturku sevmediğinin fakrindasiniz. Niye surekli bu sevgiyi herkese dayatma peşindesiniz. Isteyen anar isteyen anmaz saygi duydugu surece. Ve bu yazdigimin sonucu tek hucreli amipler birleşip hemen linç is coming yapalım diycekler.. O zimin bir ilkidin difil ezberledim anasini satim yeter.

  • Ülkenin ve diyanetin kurucusunu ben anmıyorum diyemez diyanet

  • @fangoria Ya Bu durum çok acizce degilmi. Sevgiyi dayatiyosunuz.'Seviceksin sevmiyosanda rol yap diyosunuz" resmen. Sevgi içten gelir hissederek. Halbuki istediğiniz zoraki bir sevgi zoraki bir istek. Cok saçma çok yanlış geliyo bana.

  • Olayın sevmekle ilgisi yok ki
   Bunu anlamıyorsunuz

  • Hepsini Göster
 • Ben cami deydim imam hutbede. ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI ifadesini kullandı ben duydum

  • Funda_a

   Ama bu yetmez biliyorsunuz.

  • Doğal olarak ben hutbede Atatürk yoktu diyemem vardı...

  • DenizinDili

   Evet soran hanım.. Cevabım sert olabilir. Zira sileceğinizi zaten biliyordum. Ama bildiğim bir şey daha var.. O da okuduğunuz. ;)

  • Hepsini Göster
 • KimseBulaşmasın

  Haklı, bir insan niye bu kadar kin duyar ki anlamıyorum hem Peygamber efendimizi sevebilir hem Atatürk'ü sevebiliriz niye bir ayrıştırma çabası ya da niye bir taraf seçme çabası var iyice kafayı yedi millet.

  • Glikojen

   Biraz araştır bakalım dostum

 • Glikojen

  Camiiyi ahıra çevirenleri camimizde anacak değiliz ya ermeniler kilisede anmışlar bu yeterlidir gelmis kennedynin sözünü koyuyor ya bu yabancı din düşmanları neden bu adami öve öve bitiremiyor papa mustafa kemale ağlarken aynı papanin yaşadığı kita fatih öldüğünde bayram yapiyor ha mustafa kemal tokyoya camii yaptırmıştı kusura bakmayın son anda hatirladim dndndn

  • Penqueen

   halen camiyi ahıra çevirdiler yalanına inananlar var demek ki
   bunun yalan olduğu defalarca mahkemelerde ispat edildi ve bu yalanı söyleyenlere tazminat davaları açıldı
   hatta en son çanakkalede böyle bir dava görüldü araştır istersen
   başka da lafım yok sana ve senin gibilere

  • @Penqueen peki siz arşivlerde saklanan belgelerden haberiniz varmı? Neden gün yüzüne çıkarılmıyor?
   Ayrıca konyada asılan hafızları söyleyin.
   Kılık kıyafet kanunu gelince zorla çarşafı çıkarttırılan nenelerimi söyleyin bana !
   Üstü kapalı olsada bugun ki tarihçilerde anlatıyor bunu biraz tarafsız araştırın !

  • Penqueen

   @Pptyam ahıra çevrilen camilerden ekmek çıkmayınca kılık kıyafet kanununa mı sardınız şimdi?
   bu kanunun neden çıkarıldığını araştır istersen
   din adamı kılığıyla başına sarığı geçirenin halktan nasıl zorla para topladığını, bu halkın kendi özgürlüğünü kazanmaması için yanlış bilgilerle halkı nasıl kışkırttığını, ingiliz himayesinin ne kadar güzel ve gerekli olduğunu anlattıklarını falan
   şimdi ben sana desem ki kılık kıyafet kanunu en çok görevini hakkıyla yerine getiren din adamlarının işine yaradı diye, inanmazsın ama durum gerçekten de böyle
   bence sen okuduğun kaynakların tarafsızlığını sorgulamaya başla
   hatta benim de yaptığım gibi birden fazla kaynaktan aynı olayları oku, öyle bir yargıya var
   sadece bu konuda bile çok fazla ayrıntı var ama içinde kesinlikle çarşafı zorla çıkarılmış kadınlar yok
   hatta atatürkün bizzat çarşaflı kadınların arasında çekilmiş fotoğrafları bile mevcut
   yalan yanlış bilgilerle insanları kandırmaktan vazgeç

  • Hepsini Göster
 • Helal olsun. Ağzına sağlık. Çok doğru, her sözüne katılıyorum Ahmet Hakan'ın 🇹🇷

  Senin de emeğine sağlık 🌺

 • -Şimal_xyz

  Bana gore iki tarafta hatali.. Ahmet hakan ikili oynayan guvenilmez biri.. Ataturk'un adini es gecende benim gozumde supheli planli olabir.. ulkede kaos olusturmak halkı kutuplastirmak icin.. Ataturk bu ulkenin kaderinde rol almis tarihe geçmiş basarili onrmli bir devlet adami kendini ulkesine adamis.. adini anmadiysa o gorevi birakacak..

 • MütefekkirSeyyah_

  Kimse kusura bakmasın da, Kur’an’ itimat etmeyen,
  Rasulullah’a (asm) “ahlaksız bir bedevi” diyen -Haşa ve kella!-,
  Ezanı Türkçeleştirip, tekke ve zaviyeleri kapatan, Kuran harflerini latinceye çevirip, İngiliz uşaklığını “İnkılap” diye bize yutturan,
  İslamın nişanesi olan sarıkları çıkarıp şapka zorunluluğu getiren, İslam alimlerini İstiklal mahkemelerinde astıran cani bir adamın hutbede adı geçemez!

  Geçse geçse, Ebu Cehil ve Ebu Leheb gibi geçer ama buna da millet hazır değil..

  Biz kör değiliz, salak hiç değiliz..
  “Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz!” düsturunca bu adam alenen İslam düşmanıdır.. İcraatlerini ancak bir İslam düşmanı yapar..

  #Vesselam

 • Soner1992

  Mustafa Kemal hayatta olsa o da adının camilerde anılmasını istemez bundan rahatsızlık duyardı. Zira bizzat kendisi nutuk ta gökten indiği sanılan dogmalar diyerek Kur'an'ın ve dinin sadece hurafeler den ibaret olduğunu söylemiştir.. rahat bırakın adamı..

 • Ben Atatürk'ü sevmem. Bunu açıkca söyleyebilirim de. Korkmam. Sevmek zorunda da değilim. Sebebi ise o dönemin de Islâm'a en büyük zararları veren şahıslardan birtanesidir. Lâkin, Türkiye Cumhuriyetinin kurucularından olduğundan, ve cumhurbaşkanlığı vazifesini ifâ ettiğinden, ona saygısızlık da etmem. Zaten geçmiş, geçmişte kalmıştır. Doğrusuyla, yanlışıyla, artık hesabını Allah'a verecektir.

 • DenizinDili

  Ahmet Hakan hayatında kaç kez camiye gitmiş. Ben onlarca kez Atatürk için hutbe de dua edildiğini biliyorum.. duydum gördüm. Bu tür paylaşımlarda amaç din düşmanlığı yapmaktır. Ahmet benim şeyimi yesin.

 • 33Mormenekşe33

  Atatürk ve bakara sûresinden kısa alıntı
  "toplam 286 ayeti olan bir surenin 290. ayetini nasıl okudunuz? işte ben hilafeti bu yüzden kaldırdım, tekke ve zaviyeleri bu yüzden kapattım. ilk emri 'oku' olan bir dinimizi yüzyıllarca kullandınız, istismar ettiniz. okumadınız, öğrenmediniz, yüzyıllarca arabın dediğini yaptınız... işte ben bu yüzden dinimizi kullandırmaya müsade etmedim, etmeyeceğim, halkımız kendi ana dilinde okuyup dinini öğrenecek, gerçekleri bilecektir..."

 • sarpka

  Diyaneti kuran Mustafa Kemal Atatürk, adamlar Atatürkü sevmiyor. Kuranı Kerimi Türkçe yazdıran paşam sizin gibi srviyesizler din adına her b. Ku yiyonuz Atatürk ün dedelirini araştırın öğrenin bir , ehlibeyt ile ne alakası varmış aptal sakallı şeytan

 • Ülkenin bölünmesine ihtiyaç kalmadı. Zaten yeteri kadar kutuplaştı.

 • Çakırfurkan61

  Dünyanın en fakir 50 ülkesinin 32si Müslümandır. 32 devletin lideri en zengin 500 insan arasındadır.

  İşte bu yüzden dinle devlet ilişkisi ayrılsın diyoruz ama nerdeeee
  Sorsan laiklik var nah var

 • muratkoray

  Ataturku hutbeden cikarmazlar. Ama anlamadigim konu Ataturk hutbede anılmadi diyenler neden toplanip 10 kasimda anitkabirde celenk birakmak yerine mevlit okutmuyor. Kur'an tilavetleri olmuyor.

 • atinalihelena

  Atatürküm sayesinde şu an müslümansınız ve diyanet kurumu var ve onu anmıyorsunuz bu insanlar hadsiz gerçekten Atamın ve şehitlerimizin kurtarabilmek için canını verdiği bu vatanda onları anmamak kadar şerefsizlik olamaz

 • TwilightWalker

  Ahmet Hakan her kesime mavi boncuk dağıtmaktan şaşı olacak bir gün.

 • __ALİÇO__

  Ahmet Hakan dinsizin teki. Eline bir fırsat geçmiş değerlendirmiş işte

 • gökyüzüiçimde

  Ben bu piyasadaki adamların hiç birine güvenmiyorum

 • AişəTürkovaa

  Tarihle dalga geçmeği bırak. Diyanet aklım yok dese daha çok inanırım 😂

 • Ya asıl Atatürk düşmanı CHP içinde PKK lıların var biri 9 yıl yedi şükür önce CHP de ki teröristleri idam edin sonra İnamlara geçin

 • Bu mu sorun. Tek sorun bu mu gerçekten? Yazık size.

  Cumaya bile karşı zihniyette insanlar cima hutbesinde atatürk yok diye sızlanıyor. Traji komik gerçekten

  • muratkoray

   O sizlananlar keske bir gun anitkabirde mevlit okutsa da samimiyetlerine inansak 😊

 • velentino

  Diyanet diye kurum yok benim için. Bu adamda cok oynak geliyor. Çok değişkenli konuşuyor. Öyle bugün şu yarin bu deyip değişken olan tiplerden haz etmiyorum.

 • Şimdi tepkisi tamam da bu kişi hem isaya hem musaya yaranmaya çalışıyor, buradaki yazı da öyle.

 • denizizm35

  Diyanet kesinlikle hata yapmıştır ve bunu bir dahaki sefer düzeltmelidir. Zulüm 1453'te başladı diyen karaktersiz insanlardan farkı yok bence Atatürk'ü sevmeyenlerin.

 • Bukernb

  Ahmet Hakan da milletin aklıyla dalga geçmesin. Ateist adamın hutbede işi ne? Dalga mı geçiyorsunuz?

 • bymamografiker

  Boş yapmış ahmet hakan rüzgarın yönüne yazı yazan adamdan bir cacık olmaz ne diyanet ne de millet bu tipleri dikkate almıyor zaten

 • SsoldieRr

  Tamamda bunun hutbeyle dinle ne alakasi var ne kadar sacmaliyosunuz ve nedense boyle konusanlar hep hain cikiyo bnde onu anlamiyorum mq

 • devilish_humanity

  Dunyanın kabul ettıgını bunlar nasıl kabullenmıyor anlamıyorum

 • Sahin212121

  Diyanet artık AKP tekelinde döndürebildigi kadar döndürecek

 • Afet-i_Dilber

  Ahmet hakan kim ben bu sahsi tanimiyorum gündeme gelmek icin ugrasmasin ! Bos laf jos gevezelik

 • Evin karşısında cami var, her şey duyuluyor eve maalesef. Neler konuşuyo nelerr. Resmen propaganda

 • yrtsvnmt

  Rüzgar gülü rüzgarın yönüne göre hareket eder. ahmet hakan gibi. Savunmayı buna bıraktıysak vah halimize.

 • Laedri_aras

  Ahmet hakan ve diyanet ikisi de bu ülke de gereksiz

 • çilingiroğlu-61

  Diyaneti kim takip ediyor. Daha doğrusu diyanetteki paralı askerleri kim kaç kişi takip ediyor ki

 • Kadir580000

  Evet atatürk balıkesirde hutbe verdi dinsizler olayı çarptırıyor tabi bazılarının zoruna gidiyor

 • Ghostshutterr

  Fesli... Ziyaret etsin o anca. ... Olan yere istediğinizi koyabilirsiniz

 • İncimmm94

  Bu Atatürkü çok seviyorum. 💜💜💜

  • muratkoray

   Bu topraklari Ataturke vatan yapanlari da sever misin

  • Glikojen

   mustafa kemal kimden aldi bu toprakları bostu da kendi mi gelip aldı bos yapma

 • deliiff

  Helal olsun

 • Selimpasa

  Ahmet hakan'ı tek geçerim👍

 • dreamliner61

  çok güzel; tebrikler...

 • fafur

  Tebrik ederim.

 • birazkülbirazduman

  Ahmet hakan? Oo gözlerimiz doldu reis!

 • I_Run_Each_Team_2

  Kesinlikle Ahmet Hakan'a hak veriyorum

 • arxeyin

  Türkiye lâik degil mi?

  • Ne alakası var? Konu Atatürk 'e gelince mi bu akşam geliyor?

YÜKLENİYOR...