REGL DÖNGÜNÜ KOLAYCA TAKİP ET!

Orkid

İş Yerinde Öz Güven Kazanma Teknikleri!

İş hayatında kendinizi yetersiz hissettiğiniz ve geri planda kaldığınız noktalar olabilir. Bununla ilgili birkaç teknikten bahsetmek istiyorum;

İş Yerinde Öz Güven Kazanma Teknikleri!

Bilgi güçtür. Yaptığınız işin mutfağında kendinizi geliştirin

Alanınızla ilgili seminerlere gidin , kitaplar okuyun , online eğitimlere katılın.. İşinizi sevin ! Kimse sevmediği bir işte kendisini geliştiremez , yalnızca yerinde sayar. Sevmiyorsanız bile kendinize saygı duyun ve üzerinize düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirin. Çünkü yaptığınız iş , karakterinizin yansımasıdır.

"Çıraklığını yapmadığın bir işin ustası olamazsın."

Olumsuz düşünceleri aklından çıkarmalısın

Eğer sürekli olumsuz düşünen , kendinizi geri plana iten biriyseniz motivasyonunuz azalır ve sürekli "yapamayacağım, beceriksizim" gibi düşüncelere kapılarak bunlara inanırsınız. Beyin , aptaldırr.. Ne söylerseniz anında algılar ve yerine getirir. O yüzden kötü hissettiğiniz bir günde bile aynanın karşısına geçip gülümsemeye çalışın.

"Her gün güzel geçmeyebilir ancak her günün içinde mutlaka bir güzellik vardır"

Kendinize güvenmediğiniz, bilmediğiniz konular varsa şikayet etmeyi bırakın

İş Yerinde Öz Güven Kazanma Teknikleri!

Herkes iş hayatına başladığında mükemmel ve hatasız değildi. Defalarca hata yaptınız belki insanların gözüne battınız..Burda önemli olan yaptığınız hataları bir daha yapmamak..Çünkü öğrenmenin en iyi yolu hata yapmaktır. Hata yapmayan bir insan yerinde sayıyor demektir.

"Bir şeyi beğenmiyorsan değiştir , değiştiremiyorsan da tavrını değiştir."

Her şeyi aşırı ciddiye almayın

İşimizden keyif almalı , eğlenmeyi bilmeliyiz..Ciddiyet önemli ancak sürekli aynı ciddiyetle ve asık suratla iş yaparsanız zamanla stres küpüne dönüşebilir kendinizi psikiyatri randevusu alırken bulabilirsiniz...Yanlış yaptığınız bir işte bile kendinizle dalga geçmeyi bilmelisiniz. Böyle insanlar çevresinde daha da çok sevilir ve öz güveni yüksek bir insan olarak algılanır.

Patron veya müdürünüz fırça attığında küsmeyin... Bilakis kırbaç yemiş at gibi ileriye atılın, daha çok çalışın

İş Yerinde Öz Güven Kazanma Teknikleri!

Bir nevi kaçma ,savaş.. Günümüzde pek çok şirkette insanlara mobbing uygulanıyor. Çoğu zaman baskı altında hissettirip daha çok çalışmanızı sağlamak için yapılıyor. Aslında biraz da dayanıklılığınızı ölçmek istiyorlar.. Bunlara çok sessiz kalmayın ancak aşırı tepki de vermeyin. İşinizde kendinizi geliştirip zamanla oranın vazgeçilmez bir elemanı olun.

Dün vazgeçenleri değil, azmedenleri hatırlar. Hayret etme , gayret et!

İşe girdiğiniz ilk 6 ay boyunca kavanozdaki bir fareymişsiniz gibi herkes sizi inceleyecektir.

Ağzınızdan her çıkan kelimeye ,yaptığınız her espiriye ,giyiminize,yürümenize bakarak sizi puanlarlar ve 6 ay sonunda sizinle ilgili,hiç değiştirmeyecekleri notu verirler.. Tembel,cıvık,kendini beğenmiş,artist,yalaka gibi veya sağlam adam,saygılı çocuk,önü açık vs.gibi tanımlanırsınız .Yersiz yapılan bir espri,abartılı bir kahkaha,küfürlü konuşma,dedikodu yapmak bunlar hep size eksi yazar. Unutmayın sakin olun,ama hep sakin olun,çok çalışın,gerekli durumlarda altta kalmayın ama bunu yine bir sakinlik içinde yapın.

Bencemizin sonuna geldik.

Vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkürler. :)

İş Yerinde Öz Güven Kazanma Teknikleri!
3
1
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

13
 • isimdegilcisim
  Eline, emeğine sağlık.
  "Çıraklığını yapmadığın bir işin ustası olamazsın." kulağa küpe olunası bir söz.
 • AstronotJuliettt
  Faydalı bir bence olmuş
 • Architecture38
  katılmadığım kısımlar olsada güzle bilgiler
 • Gizli Üye
  Afiyet olsun e
YÜKLENİYOR...