Öz Güveni Yükseltmenin 3 Yolu!

Gizli Üye

Merhaba! Özgüven, kişinin kendine olan güvenidir.Eksikliği söz konusu olunca, kişiyi geri plana atabilir.Bunu önlemek ve özgüveni yükseltmek için yapılabilecek değişiklikleri şöyle toparlamaya çalıştım;

1. Eleştirilere açık olun

Öz Güveni Yükseltmenin 3 Yolu!

İnsanların size yönelttiği olumlu veya olumsuz söylemleri alıngan tavırlarla karşılamadan ve kendinizden şüphe etmenize sebebiyet verecek şekilde algılamadan, kendinizi geliştirmenize fayda sağlayan önemli bilgiler olarak görmeye çalışın. Bunu yapmayı başarabilirseniz kendinizden emin bir duruş sergilemiş olursunuz.

2. Risk almaktan çekinmeyin

Öz Güveni Yükseltmenin 3 Yolu!

Deneyimleyeceğiniz her şey, işin ucunda başarısızlık bile olsa size katkı sağlayacak ve kendi potansiyelinizin farkına varmanıza yardımcı olacaktır. Yeni girişimlerde bulunmak konusunda çekingen davranmayın.

3. Olumsuz düşüncelerden kurtulun

Öz Güveni Yükseltmenin 3 Yolu!

Negatif düşüncelerden tamamen arınmak mümkün olmasa da, bir kısmından kurtulmak ve bize zarar vermesini engellemek mümkün. Her şey her zaman yolunda gitmek zorunda değil. Siz, kusursuz olmak zorunda değilsiniz. Yolunda gitmeyen işlere ve kendinizde var olmayan özelliklere odaklanmak yerine olumsuzluklardan çıkardığınız derslerin size neler öğrettiğine ve sahip olduğunuz, sizi siz yapan özelliklere odaklanın.

Kendinizi sevin! Teşekkürler 🌸

Öz Güveni Yükseltmenin 3 Yolu!
6
4
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

46
 • Teddmozby
  Özgüveni yükseltmenin temel mantığı dış uyarılara kapalı veya duyarsız olmaktan geçer ve özgüvenli kişiler eğlencesine bakar.
 • _-RockStar-_
  Hepsini bi tavana çekeyim iyice daha beter olalım bak buda güzel olmuş eline sağlık
 • Özgüvenli olmak için gamsız olmak gerekiyor, güzel bir bence olmuş🌸
 • Bunun üzerine satır satır yazabilirim. Güzeldi ve detaylar, vurgular harikaydı..
  İnsanlar bunu aşmak için hata yapmaktan korkuyor. Aksine hata yapmaktan ksöınmsmak gerekiyor. Hata da insana dair ve üstünde zıplaya zıplaya hatalar yapabiliriz. Bir de insanları kendimizden üstün görmek yanlışı, oysa onlar da bizim sizin gibi insanlar ve kimse kimseden ne üstün ne de aşağıda..
  Bunun idrakına varınca insan bu sorunu aşmaya başlıyor.

  Emeğine sağlık.
 • cafecrown
  Yazı harika, ama bence birde şunu eklemek lazım;
  İnsan yalnız kaldığında kendine olan güveni artıyor. Buda özgüven olarak geri geliyor. Bu yüzden bazen arkadaş ile gidilecek yerlere tek gitmek, tek gezmek, tek yemek gibi aktiviteler yapılabilir. Birde ne yazık ki ülkemizde ekonomik özgürlük kısıtlı olduğu için özgüveni etkileyen büyük faktörler arasında yer alıyor. Bu yüzden bence özgüvenin sağlam oturması için iyi bir iş şart. Bana göre..
 • _Kardem_
  Yine kısa ve öz güzel bir bence olmuş. Eline sağlık. 🎈
  • Gizli Üye

   Çok teşekkür ederim 🌸🎈

 • Dkflgjdsk
  Çok şükür hepsi var😌ama bazı asalaklar eleştiri diye hakaret ediyor onlara saygı duymam
 • Minyun
  Kendin ol seni sen olduğun için beğenmiyorsa o iş olmaz zaten
 • pandasevercocuk
  güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık
  • Gizli Üye

   teşekkür ederim

 • Benyaptım
  Güzel yazı olmuş, eline sağlık.
YÜKLENİYOR...