CİNSELLİK

Seks Hayatınız Yağ Bağlamasın: Fazla Kilonun Cinsel Hayata Etkileri

Cailleach
Seks Hayatınız Yağ Bağlamasın: Fazla Kilonun Cinsel Hayata Etkileri

Vücudumuz hakkında nasıl hissettiğimiz çoğu zaman seks yapmak hakkında nasıl hissettiğimizle doğru orantılıdır. Kendinden emin hissediyorsak seks çekinilecek bir durum olmaz. Özgüvenimizde eksiklikler varsa vücudumuzun her parçasını saklamak isteriz.

Fazla kilo ya da aşırı zayıflık; hormonal dengesizlik, depresyon, ereksiyon problemleri gibi bir dizi soruna yol açabilir.

Cinsel isteğinizi öldürür

Seks Hayatınız Yağ Bağlamasın: Fazla Kilonun Cinsel Hayata Etkileri

Açık konuşalım; aslında fazla kilolu olmak cinsel hayatı her zaman olumsuz etkilemez. Kendinden emin, seksi ve çekici hissediyorsanız bunu seks sırasında bir avantaja bile çevirebilirsiniz. Ancak bir çok insan için fazla kilo; düşük enerji seviyesi, motivasyon ve düşük özgüven demektir. Bu da seks yapma isteğinizde azalmaya neden olur.

Sizi negatif olmaya iter

Seks Hayatınız Yağ Bağlamasın: Fazla Kilonun Cinsel Hayata Etkileri

Rahat hissetmediğiniz bir kiloya sahip olduğunuzda bu bilinçaltınızı gizlice ele geçirir ve kendinizde memnun olduğunuz kısımlara odaklanmanızı engelleyebilir. Kimse vücuduyla ilgili her şeyden nefret etmez! Bu yüzden kendinizde sevdiğiniz, sizi mutlu eden bölümleri vugulamayı, takdir etmeyi unutmayın. İçinde iyi hissettiğiniz o kıyafeti giyin, o kırmızı ruju sürün, gözlerinizi ön plana çıkratan o gömleği dolaptan çıkartın. Kendinizi sevin. Günün sonunda tüm bu pozitif yaklaşımlar size kendinizi daha seksi hissettirecek :)

Kalkmıyor a dostlar !

Seks Hayatınız Yağ Bağlamasın: Fazla Kilonun Cinsel Hayata Etkileri

Erkekler kabul etmek istemese de ereksiyon bozukluklarının büyük çoğunluğu fazla kilo ile doğrudan bağlantılıdır. Penisiniz sizinle işbirliğinde kaçınıyorsa bilin ki suç sizde. Obezite, erkeklerde testosteron düşüklüğüne neden olur. Testosteron= ereksiyon...Bu sizde bir çağrışım yaptı mı? Ereksiyon olmak ve birleşme sırasında bunu koruyabilmek için sağlıklı bir kiloda olmak şarttır.

Partnerinizle farklı bir yakınlık kurmanızı sağlar

Seks Hayatınız Yağ Bağlamasın: Fazla Kilonun Cinsel Hayata Etkileri

Bu fazla kilolar hep mi kötü sonuçlar doğurur? Tabii ki hayır. Eğer partnerinizde bu durum varsa yapabileceğiniz hatta yapmanız gereken şey onu yalnız bırakmak, ondan uzaklaşmak değil destek olmaktır. Onu aktif olmaya, sağlıklı beslenmeye teşvik ederek desteğinizi belli edebilirsiniz. Ama lütfen bunu onun önüne salata koyup kendiniz pizza yiyerek yapmayın olur mu? Birlikte sağlıklı olun ve bunun cinsel hayatınıza ve genel anlamda ilişkinize nasıl olumlu etkileri olacağını kendi gözlerinizle görün.

Farklı fantezilere odaklanmanızı sağlayabilir

Seks Hayatınız Yağ Bağlamasın: Fazla Kilonun Cinsel Hayata Etkileri

Vücudumuzdaki en büyük seks organı beyindir arkadaşlar! Beynimizi de seksi hissettirmemiz gerekir. Eğer vücudunuza odaklanmak sizi strese sokuyorsa farklı şeylere odaklanın. Kaç beden olursak olalım hepimizin zihninde seksi hayaller vardır. Roleplay belki de bu durumda size en çok yarayacak fantezilerden olacaktır. Olmayandan çok olana odaklanın!

Pozisyonlarda sınırlamaya neden olur

Seks Hayatınız Yağ Bağlamasın: Fazla Kilonun Cinsel Hayata Etkileri

Eğer kilonuz fazla ise seks sırasında yapmak istediğiniz pozisyonlar konusunda bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Cinsellik fiziksel bir olaydır. Bunun duygularla alakası yoktur. Ve kişilerin fiziksel kondisyonu ne kadar iyi olursa eğlence de o kadar fazla olur. Bu sizin tatmin edici bir cinsel hayata sahip olamayacağınız anlamına gelmez. Sadece her pozisyon için en uygun aday olmayabilirsiniz.

Orgazm olamamanıza sebep olabilir

Seks Hayatınız Yağ Bağlamasın: Fazla Kilonun Cinsel Hayata Etkileri

Hem erkekler hem kadınlar için fazla kilo, cinsel organlarda kan akışının azalmasına neden olur. Orgazm için ise uygun miktarda kan akışı çok önemlidir. Burada belirtmeliyim ki olmanız gerekenden zayıf iseniz bu da aynı şekilde orgazmın önüne set koyabilir. Yetersiz vücut yağı da testosteron salgılanmasını olumsuz etkileyebilir. Kaliteli bir orgazm için hormonların dengede olması gereklidir.

Kaç beden olursanız olun; kendine güvenen bir sevgili olmak bir ruh halidir, içten gelir; pantolon ölçüsü ile alakası yoktur!


5 kg. her şeyi değiştirebilir

Seks Hayatınız Yağ Bağlamasın: Fazla Kilonun Cinsel Hayata Etkileri

30 kilo fazlanız olabilir ve artık bıkmış, yılmış hissediyor olabilirsiniz. Bebek adımlarıyla başlayın. Hedeflerinizi yavaş yavaş yükseltin. 5 kg. kaybetmek bile seks hayatınızı bir anda farklı bir noktaya taşıyabilir. Doktora gidin, kan değerlerinize, hormon seviyelerinize baktırın. Her kilo aşırı yeme kaynaklı değildir. Bunun yanında, sağlıklı bir beslenme düzenine geçmeniz kilo vermeseniz bile ilk etapta size kendinizi iyi hissettirecek ve bu da yatak odanıza yansıyacaktır. O yüzden umudunuzu kaybetmeyin, olmaz demeyin. Bir yerden başlayın hem kendi fiziksel hem de ilişkinizin manevi sağlığı için...

Seks Hayatınız Yağ Bağlamasın: Fazla Kilonun Cinsel Hayata Etkileri
25
13
Görüşünü yaz
13Kız Görüşü
25Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1225
 • nirhamm
  Biraz spor olsa fena olmaz, tercih etmicem bir durum kilo böyle bir sevgilim olsun asla istemem. Ve sağlık açısından kes zararlı durum oluyor zaten. Zevklerimizi biraz daha fit tutarsak her şey daha güzel olur diye düşünüyorum. Orgazm olmamak için etkenlerden birisi de fazla kilo oluyor zaten.
  Sevdim 1 Kişi
 • 44asi44
  Yani çok kilolu olmak sekste o kadar mutsuz olma ihtimalinin yüksek olması demek
  SevdimKatılmıyorum 2 Kişi
 • grixxman
  Benceyi okurken, şevkat, sevgi dolu hissetiren o kadar güzel cümleler var ki; "Bu fazla kilolar hep mi kötü sonuçlar doğurur? Tabii ki hayır. Eğer partnerinizde bu durum varsa yapabileceğiniz hatta yapmanız gereken şey onu yalnız bırakmak, ondan uzaklaşmak değil destek olmaktır.-" Doğru tavsiye ve destek nasıl olur güzel örneği. "-Ama lütfen bunu onun önüne salata koyup kendiniz pizza yiyerek yapmayın olur mu? " - Güzel bir incelik, kibarlık, kırmadan, dökmeden harika ifade. "Vücudumuzda ki en büyük seks organı beyindir arkadaşlar! Beynimizi de seksi hissettirmemiz gerekir. Eğer vücudunuza odaklanmak sizi strese sokuyorsa farklı şeylere odaklanın, Olmayandan çok olana odaklanın! " -Aslolan, ihmal ettiğimiz, stresin kaynağı. "Ve kişilerin fiziksel kondisyonu ne kadar iyi olursa eğlence de o kadar fazla olur. Bu sizin tatmin edici bir cinsel hayata sahip olamayacağınız anlamına gelmez. Sadece her pozisyon için en uygun aday olmayabilirsiniz." "Kaç beden olursanız olun; kendine güvenen bir sevgili olmak bir ruh halidir, içten gelir; pantolon ölçüsü ile alakası yoktur!" Günümüz de herkes tornadan çıkmış manken gibi sevgili arıyor. bu yüzden kendini tanımayan insanların arayışı hiç bitmiyor. "Hedeflerinizi yavaş yavaş yükseltin. 5 kg. kaybetmek bile seks hayatınızı bir anda farklı bir noktaya taşıyabilir. Doktora gidin, kan değerlerinize, hormon seviyelerinize baktırın. Her kilo aşırı yeme kaynaklı değildir." Muhteşem tavsiyeler. Erkek-Kadın bireylerin birbirine olan desteğinin ne kadar önemli olduğu, bu desteğin nasıl, hangi uslup ve dille yapılması gerektiğine dair güzel yapıcı bir bence. zamanın değerli, emeğin değerli. Teşekkürler.
  Sevdim 2 Kişi
  • Cailleach

   :) Yazılarımı belki de bu kadar dikkatli neredeyse analiz ederek okuyan belki tek kişiniz ve tespitleriniz beni çok mutlu ediyor. Çok teşekkürler görüşünüz ve okumaya ayırdığınız vaktiniz için.
   Sizin görüşlerinizi bir eleştirmeni okur gibi okuyorum. Sonuna gelene kadar tedirgin, ama sonunda hep mutlu. Ellerinize sağlık

  • grixxman

   okurken hissettiklerim, Yazmak, yaşamaktır. Okumak yaşatmak.

 • Elyise_
  Çok çok çok doğru gerçekten bire bir destekliyorum yazdıklarını!
  Zayıfladıktan sonra libidom gerçekten tavan oldu... şimdi ise fazla olan derileri hal ediyorum hayırlısıyla sadece cinsellik icin değil tabi kendimi daha iyi hissetmek için ama cinsellikte de yarayacak tabi!
  Eline sağlık çok doğru bir bence 🥰
  Sevdim 4 Kişi
 • jön-türk
  KS de sürekli şişman olduğu için konu açıp kendi psikolojisini düzeltip kilolu kalmaya devam etmek isteyen hanımlar! Özellikle siz okuyun bu konuyu. Zayıflık erdemdir, kilo derttir, sıkıntıdır. Kimse kilolu bir partner istemez. Ne kadın, nede erkek.
  SevdimKatılmıyorum 3 Kişi
  • Katılmıyorum ben eşimin çok kilolu olmasını istiyorum mesela. Herkes zayıflardsn hoşlanmiyor yani bunuda öğrenemediniz bir türlü.

 • MahmutUcar
  Kilo çabuk yorulmaya neden oluyor.

  Kendimden örnek
  1.82 boy 92 kiloydum 4 ay önce.

  Kiloyu 82 ye çektim, inanın o kadar etkili oldu ki. Herşeyden önce daha mutlu, daha öz güvenli oluyor insan. Hormon dengesinde de değişiklik var.
  Sevdim 1 Kişi
 • Affedilmeyen
  Kilo konusunda yani 120 kilodan uzun bir süre çabalayarak 85 kiloya düştüğümde farkları görmüştüm
  Şimdi kendimi doksanlar da tutmaya gayret ediyorum kilonun kesinlikle cinsellikte alınan zevke engel olduğunu düşünüyorum:)
  Sevdim 1 Kişi
 • þórtaclausa
  Görseller harika 😆 çok sıkıntı yapmaya gerek olmasa da dikkat edilsin illa oz9guveni düşürmesine lüzum yok
  Sevdim 1 Kişi
 • rrevolutionn
  Kilo iyi birşey değil, dikkat etmek gerekir. Benim dikkat ettiğim ve hassas olduğum bir konu bu.
  Detaylı bilgi ve yönlendirmeler için teşekkürler, ellere sağlık;)
  Sevdim 1 Kişi
 • Summkk
  Ben yemek yemiyorum be ilerde kocam beğenmemezlik yapmasın diye
  Sevdim 2 Kişi
 • yagizkurtulus
  Sadece seks icin degil, kilo herseyde her yerde sikinti
  Sevdim 1 Kişi
 • Jokerr_21
  hiç bir zaman kilo sorunum olmadı bundan sonrada olmaz inş
  Sevdim 1 Kişi
 • MrMyopıc
  Her şeyin fazlası zarardır hayatınızdaki fazlalıkları çıkartın
  Sevdim 1 Kişi
 • gecekusum3434
  Tabiki olmaz olurmu bazı pozizyonlari rahatlıkla yapamazsınız mesela
  Sevdim 1 Kişi
 • semxsem
  Kilomun normal kalmasına özen gösteririm Seksi severim
  Sevdim 1 Kişi
 • novel
  Kilo her şekilde sıkıntı vallahi. Ellerine sağlık :)
  Sevdim 1 Kişi
 • Alarasmin
  Çok sükür öyle bir derdimiz yok
  Sevdim 1 Kişi
 • AdilOlmayanYıldırım
  ah o göbek sürekli elime geliyor
  Sevdim 1 Kişi
 • cenk06cenk
  Zayıflık her yönden iyidir
  Sevdim 1 Kişi
 • aShameless
  kilo kötü bi şey ya
  Sevdim 1 Kişi
 • Dilers
  Kilolu kişiler Seksi zor yapar...
  Sevdim 1 Kişi
 • jonywick
  Sıkıntı yok çok şükür
  Sevdim 1 Kişi
 • Denizdibindeinciiii
  Güzel bir yazı olmuş
  Sevdim 1 Kişi
 • KırıKMerdane
  Güzel bir yazı olmuş
  Sevdim 1 Kişi
 • BADLOWE3461
  Kilo sekste çok büyük sorun
  Sevdim 1 Kişi
 • tastycock
  Örneklemelere bayıldım fenodaşım. Ellerine sağlık
  Sevdim 1 Kişi
 • doyumsuzum41
  Nefret ederim kilodan
  Sevdim 1 Kişi
 • Arazzaras
  Gayet idealim böyle dertleirm yok şükür:)
  Sevdim 1 Kişi
 • canimbenimcanimm
  Ah bı zayiflasam
  Sevdim 2 Kişi
 • Revesma
  İdare edilir
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Bazıları balık etli seviyor
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Fazla kilom yok
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Neden okuduğumu bilmiyorum ama çok güzel olmuş 😅💕💎
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Ve altında ezilebilirizde güzel bir bence olmuş
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Güzel bilgiler için teşekkürler
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Kotu
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Ben 177 boyunda 57 kiloyum bu durum bir zararı olur mu
  Sevdim 1 Kişi
YÜKLENİYOR...