Eşimle boşanmak istiyorum ama kararsızım. Ne yapmalıyım?

Eşimle evleneli 2 yıl olmadı. Sevgiliyken parmakla gösterilen çifttik. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi çok güzel anlaşırdık evlenmek için tam 6-7 yıl bekledik nişan olduktan sonra eşim bi dükkan açtı. Sonra hep içmeye başladı beni rahat bırak evlendikten sonra içmem dedi clup falan da gitmeye o zaman başlamıştı ben artık nişanlıyız evlenicez diye susmuştum

evlendikten sonra bebeğimiz olmuştu gece geç saatlere kadar dükkanda sabah 4-5 kadar çalışıyordu

hamilelikte gece tek kalıyordum çalışıyordum resmen birbirimizi görmüyorduk araya soğukluk girdi hep kavga ediyorduk hamileliğim zorlu geçiyordu o da eve gelmiyor dükkanda içiyordu arkadaşlarıyla geziyordu bende çok kafaya takıyordum bu değişimi

sonra bebeğimiz doğdu çok boşanmayı düşünmüştüm neyse dedim yine içiyor clube gidiyordu hemde lohusaydım annem yanındaydı zorlu bi doğum geçirmiştim kavga ediyorduk annemin evine gittim artık kararlıydık boşanmak istiyordum sonra beni yine ikna etti yapmam etmem diye eve geri geldim

aradan 3-4 ay geçti yine aynı haline döndü umursamaz suratsız ilgisiz konuşmayan bi adam

ben anlaşmıştım ve bu sefer artık dayanmıyordum babama söylemiş boşanmayı istemiştim o da ailesini çağırdı orta yol bulmak istediler buldular da yine sözler vermişti

kendini söyle savunuyor ben içiyorum seni dövmiyorum zararım yok diyordu ama bebeğe gece gündüz tek bakıyordum ilgilensin istiyorum sürekli çalışıyor izni yoktu bazen kahvaltı ediyor bazen kahve içiyorduk gün içinde pek konuşmuyorduk bana yetmemeye başlamıştı

sonra yine benimle ilgilen dediğimde işimden dolayı böyle oluyor diyip geçiştiriyordu

yine şimdi şu an ben onunla vakit geçirmek için uyumamıştım onada söylemiştim gece bak vakit geçirelim diye eve 6.30 gelmiş sarhoş bayılmıştı bide yanında kardeşini getirmişti bana sorma zahmetinde bile bulunmamıştı

bu sabah ailecek piknik yapılacaktı kayınvalidemle hazırlık yaptı bende uyumamış kurabiye poğaça yapmıştım ama biliyorum ki uyanamayacak ve bizimle olamayacaktı

şimdi size soruyorum böyle bi adamla sevseniz de evli kalır mıydınız evim eşyalarım düzenim hayatım seviyorum ama insanın eşi çok önemli boş ver diyorum bekar anne gibi takıl ama olmuyor insan üzülüyor önceden çiçek açardım şimdi hevesim yok hiçbirşeye

Eşimle boşanmak istiyorum ama kararsızım. Ne yapmalıyım?