Mimarım, nişanlım evlendikten sonra çalışmamı istemiyor. Nasıl tepki vermeliyim?

Gizli Üye
Merhaba erkek arkadaşımla 4 yıldır çıkıyoruz evleneceğiz yakında. Ama geçen öyle bir şey dedi ki şok oldum. Ben mimarım eşim öğretmen özel bir okulda çalışıyor. Bana evlendikten sonra çalışmamı istemediğini söyledi. Günümüzde biliyorsun artık yaşam pahalı. Allah’a çok şükür benim gelirim çok iyi. Mezun olduktan sonra 2 sene ABD de çalıştım. Şu anda da Türk-Arap inşaat firmasında çalışmaktayım. Aylık kazancım 10 bini geçiyor erkek arkadaşımın ise aylık kazancı 3.500. Geçinmemiz imkansız ben de çalışmadıkça. Ben ev için babamın evlerinden birinde oturmayı zar zor ikna ettirdim onu bile kabul etmiyordu. Erkek dediğin çalışır eve ekmek getir sen ilerde çocuklarımızla evin işleriyle ilgilen dedi. Bu olaydan sonra çok tartıştık kızdım nasıl bu kadar basit düşünebilirsin boşuna mı okudum onca yıl dedim. Az biraz sustu. Ama halen daha çalışmamı istemiyor. Şimdi arkadaşlar Allah rızası için bana bir yol yordam gösterin. Nasıl bu düşüncesinden vazgeçilebilirim onu. Kız arkadaşlarım gurur yapıyordur sen ondan daha çok kazandığın için diye dedi ama ben öyle düşünüyorum yani bi erkek niye böyle bişeyi sorun etsin ki? Acaba beni mi sevmiyor artık?
Güncellemeler:
27 gü
Arkadaşlar ayrıldık artık sabır taşım çatladı kadınlığım ve çalışmamla ilgili laflar etti onca erkeğin içinde çalışacaksın benim rahat olmamı nasıl düşünebilirsin felan dedi bende sen bana güvenmiyor musun halen daha dedim oda demesin mi güvenmiyorum diye orda bitirdim artık bide yüzsüz diyor iyi düşün bak benim gibi fırsat ayağına gelmez nişan atmış kızla kim evlenir bir daha yüz yüze görüşelim yasaklar bitince dedi bende tamam dedim ama asla barışmaya değil sinirimi dökmeye gideceğim..
27 gü
En çokta kendime kızıyorum 4 senemi bir karaktersize vermişim. Kızlar bu lafım size erkeğin yakışıklılığına aldanıp kanmayın karakterine bakın. Geçmişe dönüyorum da ne kadar bazı şeylere susup içime atmışım kendime yazık etmişim çok hemde
Mimarım, nişanlım evlendikten sonra çalışmamı istemiyor. Nasıl tepki vermeliyim?
135
149
Görüşünü yaz