Geçmişimle nasıl barışmalıyım?

Gizli Üye
merhaba 3-4 yıl önce hayatıma biri girdi ve yaklaşık bir yıl sürdü. ilk kez ona aşık oldum. hayatımda birçok ilki onunla yaşadım. sonrasında onun bir başkasını sevdiğini öğrendim. bana çok kötü hissettirdiği bir dünya anımız oldu ayrılıklarımız. fakat ondan hiç kopmadım. o başkasını severken bile onunla olmak istedim. 1 yıl hep bu şekilde geçti. tamamen ayrıldıktan sonra da bir daha hiç irtibat kurtmadık ama o benim aklımda hep var oldu. onunlayken hissettiğim duyguları hep özledim. daha sonra başkasını sevdim. geçmişimi geride bıraktım ve evlendim. onunla beraber olduğum dönemde aklında olan kızın bir başkasıyla nişanlandığını öğrendim. anlamsızca aklım o dönemlere gitti. onunla olduğum zamanlara, anılara, o zamanki hislerime. ben eşimi çok seviyorum. eşime daha sağlıklı, daha olması gereken hislerle bağlıyım. ama geçmişimde yaşadığım o üzüntüleri ve kırgınlıkları bazen hatırladığımı içten içe etkilendiğimi hissediyorum. bunu nasıl atlatabilirim? ben geçmişimdeki insanı hatırlamak istemiyorum. eşimin böyle olmasını istemezdim. bu sebeple ne yapmam gerek? nasıl affedebilirim nasıl barışabilirim anılarımla, kırgınlıklarım ve duygularımla?
Geçmişimle nasıl barışmalıyım?
11
7
Görüşünü yaz