Ayrılık Acısıyla Nasıl Başa Çıkılır?

Invokerrrr
Ayrılık Acısıyla Nasıl Başa Çıkılır?

Ayrılıkla başa çıkmak, yaşayabileceğimiz en zor deneyim olsa gerek. Muazzam yıkım ve biten duyguları genellikle ilişki bozulmadan önce, ilişki sırasında ve ilişki sonrasında meydana gelen incitici davranışlarla daha da kötüleşebilir. Bu acıya rağmen, ilişkiye tutunmak size cazip gelebilir. Mesele şu ki, birinin birine olan sevgi hissetmesi veya ilişkiyi devam ettirme çabasında istekli olması, ilişkinin devam edeceği anlamına gelmez.

Bununla birlikte, bir aşk ilişkisini sonlandırmak anında rahatlama değil, kaybedilenlere daha fazla acı vermektir. Çoğu zaman insanlar ilişkide iyi olan şey için yas tutarlar. Ayrılık acısı bunaltıcıdır ve birçok kişi böyle bir zamanda intihar etmeyi bile düşünüyor. Ancak bu tür duygu ve düşüncelere göre hareket etmemek gereklidir. Elbette, eski sevgilin hakkında şikayet edip sızlanıp kendini sevme sözleriyle teselli edebilirsiniz.

Ayrılık Acısıyla Nasıl Başa Çıkılır?

Ayrılığın duygusal aşamaları

Fiziksel ayrılık hızlı bir şekilde gerçekleşse de, duygular aylar ve yıllar içinde yavaşça değişebilir. Ayrılmış ve boşanmış insanların çoğu, yavaş yavaş bu dört temel ayrılık aşamasından geçer.

 • 1. Devam eden bağlantı Başlangıçta, ayrılık gerçeğiyle yüzleşemeyebilirsiniz. İlişkinin bittiğini inkar etmek ve bunu işlemekten kaçınmak bizi yalnızlık, depresyon ve reddedilme duygularına karşı korur. Bazı insanlar diğer tarafa gidip oldukça aktif hale gelirken, içine kapanık ve izole olabilirsiniz.
 • 2. Uzaklaşmak Ayrılığın kalıcı olduğunu kabul etmeye başladığınızda, öfke sıklıkla su yüzüne çıkar. Keder ve korku duyguları yaygındır. Bu duygular sizi tüketebilir ve gelecek hakkında düşünmeyi zorlaştırabilir.
 • 3. Yeniden başlamak Zaman geçtikçe daha iyi hissetmeye başlayacak ve geleceğe daha iyi odaklanabileceksiniz. Yeni eğitim fırsatları yakalayabilir, yeni arkadaşlıklar edinebilir, yeni bir kariyere başlayabilirsiniz vb. Unutmayın, süreç her birey için farklıdır. Ancak yavaş yavaş yeni bir hayat gelişir. Bu her zaman doğrudur!
Ayrılık Acısıyla Nasıl Başa Çıkılır?

Peki ayrılık acısının üstesinden nasıl gelinir?

 • Sosyal medya üzerinden eski sevgilinizi stalklamamalı ya da peşine düşmemelisiniz. Bunu yapmanız ilişkinizi unutmanızı zorlaştırır.
 • Ayrılığı kabullenmeli ve gereksiz teoriler uydurmaktan kaçınmalısınız. Neden ayrıldınız bunu kendinize sorun. "İlişki yürümüyordu." , "İlişki duygusal anlamda gitmiyordu." ya da "Eski sevgilim sandığım gibi biri değildi." gibi.
 • İlişkiyi hatırlatan, sizi üzen fotoğraflar veya acı veren yazışmalardan kurtulun.
 • Arkadaş edinin ve onlardan destek isteyin.
 • Dışarı çıkıp bir şeyler yapmalısın. İlla diğer insanlarla dışarı çıkman gerekmiyor. Kendin çıkıp istediğini yapma özgürlüğünü yaşa.
 • Asla ama asla yara bandı ilişkisi içerisinde olmayın. Genelde ayrılık acısını hafifletmek için yeni bir ilişkiye başlanmasına yara bandı ilişkisi denir. Bu iyi seçenek olmayabilir çünkü birinden ayrıldıktan sonra bu yara bandı ilişkisi yürümezse, iki ayrılığın acısıyla uğraşmak zorunda kalırsınız. Ayrılığı atlatana dek yalnız kalmalısınız.

Unutmamalısınız ki, bu tür acılar olağandır. Evet yalnız kalma endişesi ve farklı duygular olabilir. Kendine bu acının normal olduğunu hatırlatmanız ve bu tür duygular olağan olduğunu bilmeniz gerekir.

Ve ayrılık acınız devam ederse bir terapiste, psikoloğa veya psikiyatriye görünün.

Ayrılık Acısıyla Nasıl Başa Çıkılır?
5
3
Görüşünü yaz

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Eline emeğine sağlık.

  Aşk acısının ömrü, sevginin gücüyle doğru orantılıdır. Ayrılık acısıyla ne kadar mücadele edeceğin onu ne kadar sevdiğine ve duygusal olarak toparlanma becerine bağlıdır.
  Sonuçta ayrılık acısını bir haftada atlatanlar da var beş yılda atlatamayanlar da...

  Birini kaybetmenin acısını unutmanın en iyi yolunun, yeni birini bulmak olduğu yazıyordu.
  Ama yanılıyorlardı.
  Bence bunun tek yolu yeterince zaman geçene kadar beklemekti.
  Ve birini unutmanın en iyi yolu; kendini hatırlamaktı.
  Onu tanımadan önceki hayatını, mücadeleni, düştüğünde ayağa kaldıran enerjini, hayallerini hatırlayıp, içindeki iyimser sesi yeniden duymaktı.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Invokerrrr

   Teşekkür ederim değerli yazın için eline sağlık.

  • BenBal

   rica ederim.

En İyi Kız Görüşü

 • prenses2727
  Hic bir aci kalıcı degildir ilk olarak ona dagir hayatinda ne varsa cikar hatırlamana engel olmasin sonra o insn iletisimi kes sosyal medya olsun onun arkadaslariyla arkadasan bile konusma cunku ilaki lafi doner mutlu olmagi bil kendine aktivite yarat spor a yazil zmanini degerli seylerle harca veya sevdin spor daliyla ugras ve modunu düşürecek şarkılar kesinlikle dinleme ve sosyal medyadan aa ne zman oldu bakmıyorum girim bakim deme bakma bitti ve yeni sayfa actin tekrardan sayfasına girmen seni ona bağlar veya oraya bi söz yazar dayanmasın sende sözüne karşılık soz yazarsin veya dayanamasın istek atarsin hic bir şekilde geri dönme yapma merak etme kendine güven ve sabırlı ol geçmicek birsey yoktur.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

33
 • pelo_86
  zor olsa da kabullenerek. hem sevdiğin insandan ayrılmışsın hoş hala o sırada sevgin var mıydı bilmiorm, hem de bi alışılmışlık durumu söz konusu. Yüzden kabullenip, bunun da geçeceğini bilip önüne bakarak baş edebilirsin
 • namelessfairy
  Emaaan kim uğraşcak acısıyla unıt gitsin başka birimi yok
 • skyboom
  hepsi boş kanka salı ver gitsin
 • Saw89
  çok çıktık alışırsın
 • Ateslivesevimli
  Zamanla unutulur
 • YoruldumBen66
  Sünnet oldugumda bile 2 gün ağladım aşk kim köpek.
YÜKLENİYOR...