Hamilelik Yatma Yeri Değildir! Hamilelik Dönemini Enerjik ve Verimli Geçirmenin Yolları!

MotherDiary

Merhaba 😊

Başlıkta da dediğim gibi: Hamilelik yatma yeri değildir. Hamile kadın hasta değildir! Tabi ki sağlıklı bir hamilelik geçirmek için çok dikkatli olmalıyız. Ancak bu sürekli yatmamız gerektiği anlamına gelmiyor. Ayrıca hamilelik dönemi anneliğe hazırlanmak için koca bir 9 ay demek. Bu dönemde boş durmaktansa verimli geçirmek bizi anneliğe hazırlar. Bu yüzden size hamilelik dönemini verimli geçirebilmeniz için öneriler vermeye geldim.

Hamile Yogası yapın

Hamilelik Yatma Yeri Değildir! Hamilelik Dönemini Enerjik ve Verimli Geçirmenin Yolları!

Hamilelikte ağır spor ve koşu yapmak sakıncalı. Bu yüzden hafif yürüyüşler tercih edilir. Ancak yürüyüş yeterli değildir. Doğumun kolay olması için esnekliğimizi arttırmamız gerekir. Bunun için de en iyi yöntem hamile yogası yapmak. Tabi ki bunun için bir yoga hocasıyla çalışmak yanlış bir hareket yapmamamız için çok önemli. Eğer zaten yogada deneyimli biriyseniz internet videolarından da yararlanabilirsiniz. Ama her olursa olsun hamile yogası size çok iyi hissettirecek.

Bebek ve çocuk hakkında okuyun ve araştırın

Hamilelik Yatma Yeri Değildir! Hamilelik Dönemini Enerjik ve Verimli Geçirmenin Yolları!

Bebek bakımı ve çocuk gelişimi konulu kitaplar okumak için en iyi dönem hamilelik dönemi. Bebek dünyaya geldiğinde bu tarz kitaplar okumaya zamanımız olmayacak. Sonra bir bakacağız ki çocuğumuz büyümüş ve onu yetiştirirken hiçbir şeyi doğru yapamamışız. Bebekler ve çocuklar için uyku eğitimi, yemek eğitimi, bebek bakımı, çocuk sağlığı, çocukla nasıl konuşulur gibi birçok konu var. Bunları öğrenmek için ise birçok kitap var. Bu yüzden hamilelik dönemini okuyarak ve araştırarak geçirmenizi tavsiye ederim.

Dengeli beslenin

Hamilelik Yatma Yeri Değildir! Hamilelik Dönemini Enerjik ve Verimli Geçirmenin Yolları!

Hamilelik dönemindeki annelere çevresi tarafından nasıl beslemesi gerektiği konusunda sürekli baskı yapılır. Daha bebek doğmadan süt yapması için çeşitli tarifler tavsiye edilir. Ama rahat, sağlıklı, hafif bir hamilelik geçirmek için yapmanız gereken tek şey dengeli beslenmek.

Üşenmeyin kendi yemeğinizi kendiniz yapın. Kimi için hamileliğin son ayları zorlu geçse de çoğu kişi doğuma girene kadar gayet dinç olur. Bu yüzden mutfakta yemek yapabilirsiniz. Kendinize besin değeri yüksek dengeli tabaklar hazırlayın. Mevsiminde sebze ve meyve tüketin. Kuruyemişler sizin için çok önemli. Süt ürünleri gaz yapıyorsa ara verebilirsiniz. Kafein tüketmeyin ve bitki çaylarını doktorunuza danışarak tüketin. Canınızın çektiğini makul miktarlarda istediğiniz gibi yiyebilirsiniz.

Bakımınızı ihmal etmeyin

Hamilelik Yatma Yeri Değildir! Hamilelik Dönemini Enerjik ve Verimli Geçirmenin Yolları!

Hamilelik döneminde kadınların en çok üşendiği şeylerden biri bakım yapmaktır. Özellikle göbek büyüdükçe çatlaklar oluşacağı için sürekli nemlendirmek gerekir. Bu yüzden göbeğinizi, bacaklarınızı, kollarınızı sürekli nemlendirin.

Hamilelik kadınlara güzellik katar. Bu yüzden ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Yeter ki günlük bakımınızı aksatmayın. Sık sık ılık duş alın. Duşta karnınıza ayaklarınıza masaj yapın. Bu sizi rahatlatacaktır. Keselenin. Eğer yapamıyorsanız bir yakınınızdan yardım alın. Eşiniz veya anneniz severek yardım edecektir.

Sabah ve akşam yüzünüzü yıkayın ve nemlendirin. Arada peeling ve maske uygulayın. Kendinize bakmanız kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Saç ve tırnak bakımını da ihmal etmeyin. Bu dönemde kullandığınız ürünlerin içeriklerinin doğal olmasına da özen gösterin.

Hamilelik Yatma Yeri Değildir! Hamilelik Dönemini Enerjik ve Verimli Geçirmenin Yolları!
7
13
Görüşünü yaz
Kapat

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Etipuffkarışık
  Doktorum hep bana şey demişti unutma sen hamilesin hasta değil ✌
  Çok zor bir hamilelik geçirmiş olmama rağmen çok okudum, araştırdım.
  Kendime hep dikkat ettim, her gün çatlamamak için yağlar süründüm.
  Hamilelik zor ama keyifli.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

613
 • Kaybolankedicik
  Anne olmayı çoooook istiyorum. Severek okudum. 🥰
 • KEBELEğğk
  İnşallah evlenirsem yapcam tsk
 • Magdurumabc
  Tesekkur ederiz bilgi icin
 • Gizli Üye
  Güzel bence
 • Gizli Üye
  Teşekkürler güzel paylaşım olmuş
 • Gizli Üye
  Hamilelik yatma "yeri" değil de yatma "dönemi" değildir deseydin daha mantıklı olurdu. Soruya gelince zaten kocama hizmet ediyorum bir de çocuğunu taşırken kendimi mi yoracağım. Boşuna yatmıyorum herhalde kocamın çocuğunu taşıyorum. Ne var yani 9 ay 10 gün hizmetimi görse çocuğunu büyütüyorum karnımda.
  • cinnia

   Çocuğunu demeyi bırakın bence. Siz kuluçka makinesi değilsiniz jrjakd ikinizin çocuğu o.

 • Sadiaksoy
  bizler de bilgilenmeliydik bu konuda ve teşekkürler güzel bir bence
 • Kamilerr
  güzel bir paylaşım
 • hastaevliadam
  tabıkı kus kus yatmaya gerek yok spor yapmalı
 • baskaulkedeyasiyamam
  Güzel yazı sonra 20 kilo aldım çocuk 4 kilo doğru nerede bu 16 kg😂
 • Jokerr_21
  hamileler okuyun
 • lastcomert
  Hamilelikte babalara da büyük rol düşüyor. Özellikle yazılan maddeleri uygulaması için eşine destek olmak adına. Güzel Bence olmuş tebrikler... 👏👏👏
 • Abdullah_6700
  Evet sanırım iyi gibi
 • Dilers
  Egzersiz, yoga yapın Seksi de Es gecmeyin...
 • Sams7v
  Yoga hariç.
 • haymatlos_
  Eşim hamileyken hergün sabah yürüyüş yapardık. 1 saat en az. Hamileyken şişmanlamadı ama doğum sonrası şişmanladı 😂😂
 • Gizli Üye
  Hamilelere duyrulur 😀
 • uzun327ince
  Çok dogrudur
 • voonoo
  Evet annem bundan bahsederdi. Kadın öyle yata yata çocuğu beklememeli çocuğun gelişimi için önemli derdi. Gelecekteki eşime buradan sesleniyorum : kalk canımın içi evladımız biraz hareket etsin 😊🤗
YÜKLENİYOR...