#KIZGİBİ

Orkid

Hamilelikte Günlük Ped Kullanımı: Kendini Güvende Hisset!

UyuyanSakine

İnsanın, ömrünün en kıymetli varlığıyla birlikte geçirdiği ayların keyfine diyecek yok. Hayaller, planlar, telaşla ve heyecanla tamamlanmaya çalışılan alışverişler, gelecek günlere ait mutlu anların düşlenmesi, neler neler... Bu kadar basit ve kolay olsa ne güzel olurdu, değil mi? Güzel olduğu kadar zor yanları da olan hamilelik süresince kadınların vücudunda çok fazla değişiklik meydana gelir. Buna ek olarak kanama ve akıntı sorununun da bazı kadınlarda arttığı bilinir. Hamileliğin ilk aylarında minik kanamaların olması normaldir. Son aylarda ise akıntılar şiddetlenebilir. Tabii bütün bunlar kadından kadına farklılık gösterir. Muhteşem rahat denebilecek hamilelik süreci boyunca zaman zaman beni de rahatsız eden bir akıntı sorunu ile karşılaştım. Normal pedler bu dönem için biraz fazla geldiğinden günlük ped kullanmak epey rahatlatmıştı. Hamilelikte günlük ped kullanımı nasıl olmalı, nelere dikkat etmelisin onlara da değineyim...

Hamileyken ne kullanabilirim?

Hamilelikte Günlük Ped Kullanımı: Kendini Güvende Hisset!

Vajinal akıntılar dışında hamileyken seni rahatsız edecek bir başka sıkıntın daha olabilir. Bebek büyüdükçe mesaneye olan baskı da artar ve istemsiz idrar kaçırmaları ile karşılaşabilirsin. Korkmana gerek yok, birçok kadın idrar kaçırma sorunu yaşayabiliyor. Yapılan bir yanlış ise sızıntıların engellenmesi için kağıt havlu gibi partiküllerine ayrılan malzemeleri seçmek. Islandıkça parçalanan kağıt havlu, tuvalet kağıdı gibi kağıt ve benzeri ürünler enfeksiyonlara neden olabilir. Çamaşırının ıslanıp seni rahatsız etmesini istemiyorsan günlük ped işini görecektir.

Hamilelikte neden günlük ped kullanılır; elbette kendini daha iyi hissetmen ve genital bölgede oluşan ıslaklıkların mantar gibi enfeksiyonlara yol açmasını önlemek için. Gebelikte oluşan bazı enfeksiyonların doğum sırasında bebeğe geçme riski de var. Riski ortadan kaldırmak için temizliğine de dikkat etmen önemli.

Hamileyken günlük pedler ne sıklıkla değiştirilmeli?

Hamilelikte Günlük Ped Kullanımı: Kendini Güvende Hisset!

Hamileyken kendine daha fazla özen gösterdiğini biliyorum. Pedini de sık sık değiştirmen gerekiyor. İki saatte bir yeni ped takman yeterli olur. Tabii bundan daha kısa sürede ped ıslanıyor ise iki saati beklememeni öneririm. En doğrusu ihtiyacına göre pedini değiştirme periyodunu belirlemen.

Hamileyken günlük ped değiştirme sıklığı diğer zamanlara göre daha fazla olabilir. Günlük pedlerin yetişmediği zamanlarda normal pedleri de deneyebilirsin. Ped seçerken üst yüzeyi pamuklu olanlara yönelmeni tavsiye ederim. Günlük pedi kendini ve bebeğini korumak için kullanıyorsun. Vajina ve çevresinin ıslak kalması ekstra sorunlar yaşamana neden olur. Hamileliğinin keyfini sürerken bu sorunlarla uğraşmak ve doktor listene yenilerini eklemek istemiyorsan pedini de doğru seçmelisin.

Gebelikte günlük ped kullanımı ile ilgili merak edilenler

Hamilelikte Günlük Ped Kullanımı: Kendini Güvende Hisset!

Bildiğin gibi günlük pedler normal pedlere göre daha incedir ve neredeyse ped kullanıyor olduğunu sana unutturur. Hamilelikte günlük ped kullanılır mı diye merak ediyor olabilirsin. Kullanılır ve hatta bu, birçok yönteme göre daha sağlıklı.

Dikkat etmen gereken bir nokta var ve ona da değinmek istiyorum. Pedinin yapısının hava alması son derece önemli. O hep duyduğumuz nefes alan üst yüzey hamileyken bir başka önem kazanıyor. Nem oluşumunu engelleyen bu yüzey sistemi istenmeyen rahatsızlıkların da oluşmasını engeller.

Doğum sonrasında da günlük ped

Hamilelikte Günlük Ped Kullanımı: Kendini Güvende Hisset!

Hamilelik bitti, bebekli yaşama merhaba dedin. Bir süre adetlerin düzenli olmayacak hatta ilk birkaç ay adet görmeyeceksin. Adet periyotların düzene girene kadar kanamalar, akıntılar, sızıntılar yine seninle olacak. Yine günlük pedler imdadına yetişecek. Doğum sonrasında ve gebelikte günlük ped kullanımı ne kadar önemliyse seçeceğin ped de o kadar önemli. Daha önce pedinin nefes alan bir yapıya sahip olması gerektiğini söylemiştim. Ben Orkid'den şaşma derim. İstedin, aradığın, ihtiyacın olan bütün özellikler Orkid günlük pedlerde toplanmış. Esnekliği ile vücut hareketlerine uyum sağlarken kaymayan yapışkanlı tabanı ile toparlanma sorunu da yaratmaz. Hem hamileliğini hem de doğum sonrasını daha konforlu geçirebilirsin.

Sen günlük pedlerini nasıl seçiyorsun, kullanım sırasında hangi özelliklere dikkat ediyorsun, birlikte tartışalım mı?

Hamilelikte Günlük Ped Kullanımı: Kendini Güvende Hisset!
2
2
Görüşünü yaz

Orkid Ne Diyor

 • Orkid
  Rahat hissetmene çok sevindik.💙Önceliğimiz her zaman sensin.😇

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

12
 • bensherlock
  Doktorlar önermiyo ben de dahil
  • Orkid

   Selam! Orkid Günlük Ped'lerin tümü dermatolojik olarak test edilmiştir ve güvenle kullanıma uygundur. İnce ve nefes alan Orkid Günlük serisi nefes alacak şekilde tasarlandığından günlük kullanıma uygundur ✌️Her gün temiz iç çamasırı hissi için Orkid günlük ped kullanmayı deneyebilirsin 💙

  • bensherlock

   Kolay alerjik olan biriyim. Ama orkid in pedini seviyorum. 💙

 • Gizli Üye
  Afiyet olsunxx
 • beyefendiks
  Günlük pedden iltihap kapıp Rahime kadar iltihap bağlayan kadın gördüm. Çok kötü bir şey günlük ped. Doktorlar önermiyor
YÜKLENİYOR...