#İYİLİĞİSEÇ

Johnson's Baby

Çalışan Annelerin Tercih Ettiği Süt Sağma Makinelerine Genel Bakış

süt sağma makinesi
süt sağma makinesi

Merhaba sevgili anneler! Çalışan annelerin ve sütünü sağıp vermek durumunda olan anneler için üretilmiş süt sağma makinelerini sizler için genel özellikleri açısından incelemek istiyorum. Bu konuda kararsız kalan ve yardıma ihtiyaç duyan anneler için işe yarayabileceğini umuyorum :)

Lansinoh Latch Assist Göğüs Ucu Çıkarıcı

Lansinoh Latch Assist Göğüs Ucu Çıkarıcı

Emziren anneler için "göğüs ucu çıkarıcı" olarak piyasada yer alsa da anneler, emzirme sonrasında fazla kalan sütü ekşitmemek için bu aparat ile çekip çıkarır. Bazı anneler ise içini iyice temizledikten sonra sütü sağıp bebekleri için kullanır ama güvenilir sayılmaz.

Chicco Göğüs Pompası Manuel Klasik

Chicco Göğüs Pompası Manuel Klasik

Akışın kontrolünü sağlamak için pompalı bir sağma makinesidir. Pompalama hareketini uzaktan da yapma imkanı sağladığı için anneler, manuel bir süt sağma pompası olarak bu modelleri seçmektedir.

Philips Avent Manuel Göğüs Pompası

Philips Avent Manuel Göğüs Pompası

Uygulama alanı dar ama bir o kadar kullanışlı süt sağma pompası çeşididir. Sadece evde değil, çalışan anneler iş yerindeki özel odalarda, maalesef ki tuvalette veya misafirliğe gidildiğinde bu manuel süt sağma pompalarını tercih ediyor. bütün kuvvet elde olduğu için akışı kontrol etmek zor olabilir.

Mamajoo Elektrikli Tekli Göğüs Pompası

Mamajoo Elektrikli Tekli Göğüs Pompası

Elektrikli süt sağma pompaları arasında tekli modeller hem daha uygun fiyatlı oluyor hem de akış hızı kademeli olarak ayarlanabildiği için annelere zaman kazandırabiliyor. Elektrik prizine yakın konumda olmak bir dezavantaj tabi. Çalışan anneler de dahil birçok anne, elektrikli süt sağma makineleri kullanıyor ve memnun kalıyor.

Medela Mini Elektrikli ve Pilli Süt Pompası

Medela Mini Elektrikli ve Pilli Süt Pompası

Hem elektrikle hem de pille çalışabilme özelliğine sahip süt sağma makineleri, çalışan anneler de dahil birçok annenin gözdesi. İster dışarıda pilli olarak, isterse evde veya iş yerinde elektrikli olarak kademeli akış sağlayarak sütü sağlıklı bir şekilde hazneye aktarabilme imkanı sağlıyor.

Weewell 2'li Elektrikli Göğüs Pompası

Weewell 2'li Elektrikli Göğüs Pompası

Tekli süt sağma makinesi ile aynı özelliklere sahip olsa da, 2'li olması sayesinde her iki göğüsten de süt akışı sağlanabilmektedir. Bu sayede anneler hem vakitten kazanıyor hem de daha fazla sütü kısa sürede hazneye aktararak bebeğine fayda sağlamış oluyor. İki göğüs aynı anda kullanılacağı zaman hareket kabiliyeti azabilir, tek dezavantajı budur.

Çalışan Annelerin Tercih Ettiği Süt Sağma Makinelerine Genel Bakış
4
3
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • canselcanım
  Süt sağma pompaları hakkında ben de dahil birçok annenin aklındaki soru işaretleri bu benceden sonra giderilmiştir. Emzirme problemi yaşayıp her türlü pompayı, markayı ve yöntemi denedim ama böyle tam açıklayıcı bilgiler olsaydı şayet nokta atışı yapabilirdim. Teşekkürler.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Pan_Zehir
  Manuelleri tavsiye etmem pek sağlıklı degil. Elektirkli olanlar hem kolaylık sağlıyor hem de daha fazla süt çekiyor.
  Görüş hala geçerli mi?
 • Anne sütünden cocuklarin mahrum kalamamasi için faydalı ürün güzel olmuş 🙄
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

31
 • Bilmiyorum ki
 • aslı2010
  Saglik bakanlığı sut sağma makinalarını onermiyor elle sagmak daha saglikli ve basit
 • berfinaslan143
  Doğurup yetimhaneye veririm neden bir çocuk için paramı harcıyayım
  • Niye sen kişilik yoksunu bir karaktermisin?

  • Hayvanlar bile yavrularına bakarken sen nesin acaba!

 • Annelik guzel bir duygu mutlu gulen gozleriniz hic solmasin 😀
YÜKLENİYOR...