Bol köpüklü Türk kahvesi nasıl yapılır?

Kizlar bol köpüklü türk kahvesi nasil yapilir. Püf noktalar nelerdir?
Simdiden tesekkürler😊😊

1|1
3824

En İyi Erkek Görüşü

• öncelikle malzemeler türk kahvesi su veee bukakar.
    şimdi önce suyun içine biraz türk kahvesi atıcaksınız ardından 8 çay kaşığı şeker ilave ettikten sonra blendır ile çekiyorsunuz ve içine ketçap veya mayonez (seçim sizin) den 1 kaşık atıp karıştırdıktan hemen 2 dk sonra ağzınız la çarkalayıp temiz fincanlarınıza döküceksiniz ve bollll köpüklü olması için ise hafif deterjan işinizi görebilir afiyet olsun

0|0
    2|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 23

• Videolu anlatsam daha iyi olurdu ama oncelikle her bir fincan icin 1 tatli kadigi kahve 7 gram a tekabul eder sonrasinda cay kasiginin uc kismi yarisina kadar nutellaya batirip cikarilir su eklenir soguk iken iyice karitirilip yine cay kasiginin uc kisminin yarisi sut tozuna batirilip cekilir kisik ateste karistirilarak kaynamasi beklenir tam kaynama baslarken tekrar bir cay kasigi soguk su damla damla gezdirerek birakilirki kopuk beyazlassin kopuk beyazlastiginda kahvenin kopugu alinir atesin alti acilir kahvenin has aromasini bu sekilde alir tekrar kaynadigi anda cezveye aktarilir en ustte beyaz kopuk altinda kahverengi kopugu ile kat kat kopuk olusacaktir;)

8|0
    0|0
  • Kızlar demişsin ama burada kahve yapmasını becerebilen erkekler de var lütfen :) 1. cisi kahveyi tek seferde yapmamak gerekiyor yani, elektrikli ısıtıcıyla yapıyorsan kapatıp açarak iyice kahveyi pişirmek gerekiyor, çok fazla karıştırmamak gerekiyor ocak da yapıyorsan yine aynı şekilde kaynamasına izin vermeden dinlendire dinlendire kaynatacaksın ayrıca köpürmeye başladığında son ana kadar bekleyeceksin bir de kahveyi 1 ölçek fazla koymalısın. Eğer iki kişiye yapıyorsan kahveyi köpüklü kısmı bir fincana boşaltınca ikinci bardak için kahveyi tekrar kaynatmalısın.

1|0
    0|0
  • buz gibi suyla dene

1|0
    0|0
  • Dolaptan çıkarılmış soğuk suyla çok kısık ateşte pişireceksin kahveyi. Bakır cezve olursa daha da lezzetli olur. Kahve pişerken başında bekle, köpürdüğü zaman bie taraftan köpürür ve dalga gibi devrilir ama devrilmemesine dikkat et hiç köpük kalmaz. Dalga köpük oluştuğunda kabarsın, sonra kaldır ocaktan, tekrar ocağa koy. 2-3 kere kabart ama köpük dalgası devrilmesin. Sonra fincana yavaşça dök. Bak bakalım köpüğü ve lezzeti nasıl olmuş.. 👌🏻

0|0
    0|0
  • Markasına göre değişir.

0|0
    0|0
  • Bence fincana biraz yukarıdan tutarak dökeceksin :)

0|0
    0|0
  • Üstüne tükür

0|0
    0|0
  • Bol tüküreceksin 😂

2|0
    0|0
  • Öncelikle başında dikiliyoruz nasıl yapmak istiyorsak ona göre şekeri veya şekersiz yapıyoruz kahve kıvamını ayarlıyoruz ocağı açtıgımız andan itibaren kaşıkla sürekli karıştırıyoruz başından ayrılmamak şartıyla aralıksız.

0|0
    0|0
  • Soğuk suyla yap sonra hafif kenardan köpürdümü cezvede koy fincana köpüğü tekrar ocağa koy

0|0
    0|0
  • Buzla yapicaksin... birde her bir fincan kahve icin 1,5 cay kasigi kahve koyucaksin

0|0
    0|0
  • Canım cektı of :(

0|0
    0|0
  • Hükümet kadınını izle "fehime" nasıl köpük yapılır gösteriyor 😂

1|0
    0|0
  • Sen bol köpüklü kahve yapmak için fazla güzelsin kanka :D

0|0
    0|0
  • olsada içsek :D :D

0|0
    0|0
  • telvesini biraz koy ve iyi karıştır köpürünce biraz biraz koy

0|0
    0|0
  • Tam kaynamadan köpüğü bardağa koy

0|0
    0|0
  • Bilmem

0|0
    0|0
  • içine tükür :)

0|0
    0|0
  • İçine tükürürsen bol köpüklü olur

1|0
    0|0
    • Cok teskkür ederm. Bunu kesinlikle deniycm😜

• Rica. Denemeni tavsiye ederim ben öyle yapıyodum köpüklü kahve istediklerinde

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 38

• öncelikle tatlı su alacaksın kahve şeker oranı sana kalmış ısıtmadan iyice karıştır sonra ocağa koy bir daha da karıştırma o kenarlardan köpük tutmaya başlar tam taştı taşacakken al kuru fincana dök hepsi değil sadece üstteki köpüğü al dağıtmadan sonra devamını da kaynat fincanın kenarından olacak şekilde dök. direk ortasından değil sonra köpüğü dağıtırsın

1|0
    0|0
  • Tarif veriyorum yazın kızlarrr!
    Öncelikle cezveye kac fincan kahve yapacaksak o sayıda 1 er tatlı kaşığı kahve koyuyoruz sonra şeker koyuyoruz artık ne kaadr koyarsanız ancak dikkat edin bir fincan icin 1 tatli kasigi kahve olacak ardındaaan (bakın bu kısmı iyi yazın herkes bilmez bunu😉😉) çay kasiginin ucuyla karbonat atiyoruz karbonat kahveyi o kadar köpürtüyo ki anlatamam sonra bunlari karistirip suyu en son koyuyoruz ve ssuyun dolaptan soguk olmasina dikkat edin lezzet acisindan sonra kahvemizi pisiriyoruz köpüklendikce köpükleri alıyoruz.

4|0
    0|0
  • Her fincana iki tatlı kaşığı kahve ateşe koymadan karıştır sonra bırak taşma an kala köpük üstte toplanmış olur.

1|0
    0|0
  • Fincan ölçüsüne göre soğuk su cezveye konur. Bence bir cezvede 2 fincandan çok kahve yapılmaz, çok zorlarsan 3 ama o zaman köpükten feragat etmen gerekir.
    Fincan başına 2 tatlı kaşığı kahve, az şekerli için 1 silme çay kaşığı şeker konur. Ben karıştırmam, kahve kabarırken ateşten uzaklaştıra yakınlaştıra karışmasını sağlarım. İyice köpüğü oturduktan sonra, ki bu köpük göz göz değil açık kahve rengi kıvamda olana kadar demek köpükleri paylaştıra paylaştıra 3 pişimde fincanlara boşaltırım.
    NOT: Kahvenin yanında verilen su, kahvenin tadı temiz ağızla alınsın diye, kahve yudumlanmadan önce ağız temizlemek için içilir.

1|0
    0|0
  • Her fiincana karşı 1,5 tatlı kaşığı kahve ve şekeri iyice karıştır sonra yak altını öylece bekle taşmaya yakın kapat altını zaten kendiliğinden köpürür :)

0|0
    0|0
  • Canım sana söylüyorum; şu katma. Sade soda ile yap bak bakalım nasıl köpüklü oluyor. Ben hiç yapamazdım bir abla var cafesi olan o bana dedi denedim ve sonuç mükemmel. Sade soda ile yap şu katma. Sonuca bayılacaksin

2|0
    0|0
  • Yoğun kahve kullanmalisin.. şekerli iciyorsan istege göre miktarını ayarlayıp fincana göre soguk su kullanmalisin..
    Karıştırıp sonra kisik ateşte kaynamasini bekleyebilirsin.. ateş üzerindeyken kesinlikle karıştırma kahveyi.. hafif kopuklenmeye baslayinca tasmaya yakin fincanlara alabilirsin..

0|0
    0|0
  • Fincan başına 1 tatlı kaşığı kahve koy. Soguk su koy. Kısık ateşte 1 kere karıstır, bir daha karıstırma. Kabarınca köpüğü fincanlara eşit dağıt, 1 taşım daha kaynat öyle dök tamamını.

0|0
    0|0
  • Kahveyi çok dokersen bol kopuk olur 😅😅

0|0
    0|0
  • çay kaşıgı değil tatlı kaşığıyla koy kahveyi çok doldurma ama. soguksu o önemli. ben dolaptan su kullanırım kahve yaparken. ve cok karıstırma üç dört kereen fazla ve kısık ateste pişir :D he bir de en önemlisi bakır cezve kullan tadı çok başka oluyo:)

0|0
    0|0
  • efenim bakır cezvemizi alıyoruz bir tatlı kaşığı kahveyi ve bir fincan suyu ekliyoruz iyice karıştırıp ocağın en minik gözüne koyup altını kisiyoruz. püfü burası ocaktayken kahveyi karıştırma! köpük tutunca al fincanina bir taşım kaynat temamdir.

1|0
    0|0
  • soğuk suyla kaynatmak ve bir kere karıştırdıktan sonra bir daha karıştırmamak diye biliyorum :) ha bide kısık ateşte

0|0
    0|0
  • Çok esprisi yok aslında. Kısık ateşte iyice etrafı köpük oluncaya kadar beklenir ve yavaşca köpük fincana katılır, iyice kaynadıkdan sonra fincana usulca dökülür.

0|0
    0|0
  • Güldüm kızların yorumlarında hep ciddiyet var yemek tarifi verir gibi vermişler bildiğin hsjadsjskjd

3|0
    3|0
  • içine bol kahve koy sonra ocağa koy köpük zaten yükseliyor hemen onları al kaçırmamaya bak bir süre sonra köpük gidiyor çünkü

1|0
    0|0
  • Biraz okkalı olması lazım çünkü kahvesini az koyarsan gevşek olur ve köpük olmaz. Kahvryi pişirirken sürekli karıştır. Kaynamasına yakın zaman kala yarısını fincana dök ve geri kalanını kaynatıp üzerine ekle.

0|0
    0|0
  • sodayla yapıyorum ben

0|0
    0|0
  • Pril kkullan kanka

0|0
    0|0
  • kahve köprüünce ocaktan alıcaksın bir tatlı kasığıyla köpüğünü alıcaksın sonra tekrar ocağa koyucaksın gene kaynayınca döküceksin al sana bol köpüklü kahve

0|0
    0|0
  • 1 fincan kahveye 1.5 tatli kasigi kahve koy. Ve kahvenin altıni yakmadan once sekerini koyup biraz karistir. Sonra altini yak. Kahve asla karistirilmaz. Kopurmeye baslayinca yavas yavas al. Tam tasacakken kapat... bol köpüklü kahven hazir :)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    18
Yükleniyor...