Makarnayı nasıl salçalı yapcam?

Salçalı makarna yapcam hepsini anladım salça kısmını anlamadım yardım sadece salça kısmı ama detaylı

0|0
143

En İyi Kız Görüşü

• Makarnayı haşla süzgece koy makarna soğurken tencereye 3 yemek kaşığı yağ koy ( 1 paket makarna için) bir yandan bir su bardağına 1 buçuk yemek kaşığı salça koy , yarım tavuk bulyonu ufalayarak koy ve sıcak su koy iyice karıştır. Yağ kızınca hazırladıpın salçayı tenceye boşalt yavaş yavaş karıştır ve bir tutam tuz ek karıştır. Sonra makarnayı boşalt tencere 2-3 karışım daha yap ve ocağı kapat biraz demlensin. Bu arada bu salçalama işleriminde ocağı orta ateşte tutmaya dikkat et. Hatta mümkünse biraz daha kısık ateş olsun. Afiyet olsun

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bir tavaya sıvı yağ dok salça koy kavur biraz, makarna suyundan da koy 2 3 yemek kaşığı tuz at makarnala karıştır en son :s

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

• Makarnayi suda kaynattiktan sonra suzun ve o orda suzulurken sogan koymak istiyosaniz tavaya yag koyup kup seklinde soganlari dograyip kavrulacak sonra salcayi koyup biraz daha kavrulack daha sonra makarnaya dokup karistiracksin al sana salcali makarna afiyet olsun :D

0|0
    0|0
  • Troll

0|0
    0|0
  • Makarnayı süzgeçten geçirdikten sonra tencereye tereyağ koyuyorsun ya birde yağın üzerine 1 kaşık salça atman yeterli. Üstünede süzdüğün makarnayı dökceksin o kadar.

0|0
    0|0
  • Tavaya yagı ekle salçaları ekle kızart biraz su ekle sos olunca makarnayı ekle karıstır

0|0
    0|0
  • Yağı dökecek tencereye yetecek kadar salçayu koy ama yağ azıcık ısınınca karıştır bir süre bu arada baharatını at iyice karıştır. Eriyecek iyice dağılacak ozaman makarnayı dökecek ve karıştır.

0|0
    0|0
  • Makarna haslaninca dok suzgece sonra tencereye yarim paket yagla 2_3 yemek kasigi salca koy yag erisin salcada olsun sonra makarnayi dok bu kadar

0|0
    0|0
  • Kıymayı kavurucan kavrulduktan sonra salça atıcan karıştırcan sonra makarnaya ekliyeceksin

0|0
    0|0
  • tencereye yağı koy biraz salça ilave et kavur makarnasını koy karıştır

0|0
    0|0
  • Boşver salçayı, ben zaten yoğurtlu seviyorum

0|0
    0|0
  • Salça ve yağı kavurucan

0|0
    0|0
  • Tereyağ erit içine salçasını at kavur

0|0
    0|0
  • Tencereye yağı atınca salçayı da at , sonra da makarnayi at o kadar

0|0
    0|0
  • 1-2 Yemek kasigi tereyagi erit tencerede eriyincede 1 yemek kasigi domates salcasi koy (Biber salcasi varsa 1 Tatli kasigida ondan) güzelce karistir birkac Saniye. Ve sonra süzgecle süzdügün makarnayi icine at karistir. Bu Kadar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• makarnayı suzdukden sonra bir tencere al o tencereye biraz salça birazcık yağ birazcık da cok azcık su koy ve suzdun makarnayıda içine ilave et ve bir zahmet karıştır :)

0|0
    0|0
  • kızlara sormak lazım

0|0
    0|0
Yükleniyor...