Bir çok yemeği yapabiliyorum ama soslu bulgur pilavı yapamıyorum. Tarif verebilir misiniz?

HAKAANN99
Hani olur ya lokantalarda veya Adana Urfa söylediğimizde yanında soslu turuncu renkte bulgur pilavı gelir onu nasıl yapıyoruz bilen fikir söylerse memnun olurum.
Güncellemeler
11 ay
Önce tereyağını erittim sonra ince ince doğradığım biberleri ilave ettim hemen ardından 1 kaşık salça koydum ( biraz fazla olmuş salça ama olsun güzeldi) sonra ıslattığım bulguru koydum üstüne tuz karabiber ve 20 dk pişirdim ardından servis ettim yanına da köfte biber ve salata yaptım tabi birde ayran genel olarak güzeldi elime saglik taktik veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Bir çok yemeği yapabiliyorum ama soslu bulgur pilavı yapamıyorum. Tarif verebilir misiniz?