Pandemi sürecinde dışarıdan yemek siparişi verirken kriterleriniz neler?

ponçikmom a
Ben uzun zamandır dışarıdan yemek söylemiyorum, hatta 15 Marttan beri dışarı da çıkmıyordum ama bugün oğlumun sokak izni var diye dışarı çıkardığımda canım çok istedi ve kokoreç yaptırdım.
ekmek arası kokoreç
Dışarıda fark ettim ki insanların büyük bir kısmı maske takıyor, fakat bir kısmı gayet rahat, hiç bir şey yokmuş gibi dolaşıyor. Çıkmışken markete de gittim, kimi sosyal mesafeye dikkat etmeksizin üstüme yürürken, kimi daha temkinli davranıyor.
Kokoreçi yerken de aklıma geldi acaba eve de sipariş verebilir miyim diye.. Çoğu mekan servis yerine gel al türü yemek yapıyor ama yine de servis sağlayan yerler de yok değil.
Siz dışarıdan yemek söylüyor musunuz, söylerken kaygılarınız neler? Söylemiyorsanız neden çekiniyorsunuz, bana biraz anlatır mısınız?
Pandemi sürecinde dışarıdan yemek siparişi verirken kriterleriniz neler?