Mercimek çorbası nasıl yapılır, güzel bir mercimek çorbası tarifi verebilir misiniz?

ExplorerdanHallice
Kızlar mercimek çorbası nasıl yapılır, güzel bir mercimek çorbası tarifi verebilir misiniz? Mercimek çorbası deyince herkes uzman kesiliyor ama internette bulduğum kaç tane tarif varsa hepsinde de ölçüler yanlış yazıyor.
Allah aşkına güzel yaptığınız, denenmiş, pratik, lezzetli bir kırmızı mercimek çorbası tarifi var mı bildiğiniz? Resimli, videolu mercimek çorbası tarifi anlatımı varsa süper olur...
mercimek çorbası nasıl yapılır
Mercimek çorbası nasıl yapılır, güzel bir mercimek çorbası tarifi verebilir misiniz?