Evlilik tercih midir, yoksa gereklilik mi?

Kendinizi belli bir yaştan sonra, evlenmek zorunda hissedip arayışa girer misiniz?
Evlilik tercih midir, yoksa gereklilik mi? Evlilik tercih midir, yoksa gereklilik mi?

2|0
3846

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 46

• Toplum baskısıyla evleniyorsan tercih değil, bizim ülkede genelde yaşlı teyzeler baskı kurar hadi baqalım ne zaman evleniyon diye :ASDAD

1|0
    0|0
  • Aslında insan doğasına baktığımızda gereklilik..
    Ama herkesin karakteri evliliğe uygun olmadığı için "tercih" olmalı..
    Yani kısacası her önüne gelen it kopuk evlenmesin abi..
    Eşinizi aldatacaksanız evlenmeyin, çocuğunuza iyi birer anne baba olmayacaksanız evlenmeyin ya..

1|0
    0|0
  • gereklilik değil evlilik toplum ne kadar dayatmış olsada bir şekilde ben bu duruma karşı çıktım
    tercihimde evlilik var
    ancak doğru zamanda doğru insan karşıma çıkarsa
    şartlarım evlenmeye uygunsa bunu tercih ederim

1|0
    0|0
  • Gereklilik'tir bana göre. Biyerden sonra tamamen yanında birinin olmasını istiyorsun. Öyle gelip geçici değil, sürekli yanında olsun birşeyler birlikte yapılsın diyorsun.

1|0
    0|0
  • Evliliği gereklilik olarak gören kardeşlerime tavsiyem yapılacak her işinizi yapabilecek bir emekçi olduğunu unutmayın. Bir genç kızımızın başını daha yakmayın. Evlilikte aşk yoksa o evlilik sadece kağıt parçasından ibarettir. Ne mutluluk olur ne huzur

1|0
    0|0
  • Gerekliliktir eş tercih dir

1|0
    0|0
  • Henüz girmedim öyle bir arayış içerisine. Hissetmedim henüz öyle bir zorunluluk hayatımda. Belki ileride olabilir.

1|0
    0|0
  • bence gereklilik insan ne yazık ki anne ve babası ile sonsuza dek kalamıyor keşke kalınsa o yüzden yeni bir aile şart geliyor insanın bu hayatının ilerleyen kısımlarda dayanağı ve yaşama amacı oluyor

1|0
    0|0
  • gereklilik

1|0
    0|0
  • kimine göre

1|0
    0|0
  • Bence gerekliliktir ailen yanında her zaman olmacayak ve o yokluğu kendi ailenle ya da eşinle giderebilirisin.

1|0
    0|0
  • Her ikiside aslında hem cinsel yönden kendini susturmak için seçilecek tek yol dur evlilik. Hemde kişinin kendi tercihi dır aslında dayana bilirse haram yemeden günah işlemeden yaşamaya. Evlenmesin

1|0
    0|0
  • tercih
    bazen ihtiyaç..

1|0
    0|0
  • Evlilik gereklilik eşin tercih

1|2
    0|0
  • bılmıyorum şu an evlılık veya evlenmemek tercih desemde ılerıde gereklılık olduğunu düşünebılırım

1|0
    0|0
  • İkiside

1|0
    0|0
  • Bence her ikisidir ve öyle de olması en doğrusudur.

1|0
    0|0
  • Tercih

1|0
    0|0
  • Gerekliligi tercih konusu haline getirmek..

1|0
    0|0
  • tercihtir..
    bak mesela bu yaşıma kadar tercih etmedim =))

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    26

Kızlar Ne Diyor 38

• Zorunda hissetmek değil de ihtiyaç hissedildiği bir gerçek. Bana göre bir gerekliliktir başkasına göre bir tercihtir. İnsanların yaşam tarzına, ihtiyaçlarına, aradıklarına göre değişir. Evini yuvasını bilmek isteyen, sevmeyi sevilmeyi çekinmeden içi rahat bir şekilde yaşamak isteyen, anne-baba olmak isteyen inançlı bir insanın gereklilik olarak görmesi şaşırtıcı olmaz herhalde.

1|0
    0|0
  • Kader bişey diyemem

4|0
    0|0
  • Kesinlikle gerekli. Siz madalyanın bir tarafına bakıyorsunuz ben birçok evlenmeyen ve yaşı başı var olan kişilerle muhatap oldum. Bilmiyorum bir dönem bu tür insanlarla iç içe oldum. Evi pis, kendisi da pasaklı çoğu öyle yaş 50-55 diyelim , evde ya kedi ya kuş ya köpek, bütün sevgi bu hayvana vermiş, bu variant iyi, bir de hayransız versiyonu var. Beslenmesi kötü, kendilere yemek yapasın gelmiyor ki; yalnız; fazla ailelere girmezler bu yüzden fazla sosyal hayat kısıtlı ancak kendiler gibi takılır; yeğenlere aşırı sevgi beslerler o çocuksuz hayat kolay değil, vs vs

1|0
    0|0
  • Tercih

1|0
    0|0
  • tercih

1|0
    0|0
  • Tercihtir kesinlikle.

1|0
    0|0
  • -🐞_Gayet tabii ki gereklidir._🐞-

1|0
    0|0
    • Neden aşkım? 🐞

• Sen öyle diyosan öyledir hayatım 🐞

• olması gerekendir ama olmuyorsa da zorlanmaması gerekendir. olması gereken ama tercihlerle bağlantılı bir karardır.

1|0
    0|0
  • Evet girerim

1|0
    0|0
  • Tercihtir gereklilikler zorunluluklar doğurur

1|0
    0|0
  • Tercihdir

1|0
    0|0
  • tercih daha çok.

1|0
    0|0
  • tam münazara edilicek konu bence bu

1|0
    0|0
  • Tek yaşanmaz, gerekliliktir. Tek yaşayanlara da saygı duyuyorum.

1|0
    0|0
  • tercih.

1|0
    0|0
  • Tercih.

1|0
    0|0
  • Tercih.

1|0
    0|0
  • Tercihtir. Herkes evlenecek diye bir kaide yok

1|0
    0|0
  • Tercih olan evliliği mutlu bir yaşam sürmek için çaba sarfetmek gerekliliktir😁😁

1|0
    0|0
  • İkisi bence

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    18
Yükleniyor... ;