Sevgimizi anlamak için kaybetmek mi gerekir sevdiklerimizi?

Eşini uzun yıllar önce kaybeden bir adam, içine düştüğü yalnızlık hissini ve eşinden ayrı kalmış olmanın getirdiği psikolojik yükü azaltabilmek adına bir psikologdan yardım almaya karar verir.

Psikoloğa, tam randevu saatinde giden adam, "Ben yaklaşık 2 sene önce eşimi kaybettim. Onun yokluğunda müthiş bir yalnızlık çekiyor ve kendimi aklen de duygusal olarak da iyi hissetmiyorum. Bu konuda sizden yardım istiyorum." diyerek konuşmasına başlar ve seansın ardından görüşmeden ayrılır, evinin yolunu tutar.

Psikolog da mesaisini bitirir, yazıhanesinden çıkıp evine doğru yönelir. Ve yolunun üzerindeki bir çiçekçiye uğrar. Aldığı çiçek demetinin üzerine "Seni ihmal ediyorsam, özür dilerim. Bütün eksiklikleri birlikte gidereceğiz. Seni çok seviyorum." notunu iliştirir ve demeti sevdiği kadına armağan eder.
Sevgimizi anlamak için kaybetmek mi gerekir sevdiklerimizi ?

0|1
218

En İyi Kız Görüşü

• Kaybettiğimiz her şeyin kıymetini daha iyi anlıyoruz.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Gercekten sevmiyorsan kaybetsen de anlamiyorsun..

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 20

• Evet, insan sevdiklerinin kıymetini kaybedince anlar. "Sonuçta hep yanıbaşımda.." düşüncesi ile sevdikleri ile mutlu olabilmeyi, onlarla birlikte güzel bir vakit geçirebilmeyi, geçmişe dönüp baktığında güzel anılar biriktirebilmeyi bugün, yarın veya daha sonra diye hep erteler durur insan.

0|1
    0|0
  • Birşeylerin kiymetini maalesef ki kaybedince anlayan bir canlıyız.
    Her saniye kıymet bilsek boş yere küsmesek tartışmasak ne güzel olurdu.

0|1
    0|0
  • Dostoyevski özetlemiş:
    İnsan bir şeyi elde etmek için çabalar. Onu elde edince de bir kenara atar. Gerçek değerini ise onu kaybedince anlar.

1|1
    0|0
  • Evet gibi gibi. Ama ben ailemin kıymetini onları ne kada sevdiğimi hayattayken, onlar yanımdayken ve hala bir şansım varken anladim.

0|1
    0|0
  • Kıymeti kalmaz.

0|1
    0|0
  • Bazen yanımızda iken kiymet bilmiyoruz. Kaybettiğimiz zaman üzülüp keşke daha farklı olsaydı diye kıvranıyoruz insan oğlu böyle elindekini kaybettiği zaman daha değerli olduğunu düşünüyoruz hep

0|1
    0|0
  • Hayır gerekmez

0|0
    0|0
  • Kaybetmeden anlıyorum

0|0
    0|0
  • Herkes aynı değil ya

0|0
    0|0
  • Hayir

1|0
    0|0
  • oyle olmaması gerekırken degerı tam olarak anlamak ıcın ılla kı kaybedıyoruz

0|0
    0|0
  • Günümüzdekiler kaybedincede anlamıyor..

0|0
    0|0
  • Nankör ve vurdumduymazız. Biz akıllanmayız ayrılık kapıyı çalana kadar...

0|0
    0|0
    • Sana güzel bir hikaye yazacağım hatirlat

• Tommy" dedim, "Sandığından çok önemli şeyler söylüyorsun, tüm insanlığa.. Sen Tanrı'yı bulmanın en emin yolunu anlatıyorsun. Onu sadece kendine ayırmak, sadece ihtiyaç duyunca aramak işe yaramaz.. Ama hayatını sevgiye açarsan o gelir seni bulur.. Bunu anlatıyorsun farkında mısın?" Devam ettim.. "Tommy bana bir iyilik yapar mısın? Bunları gelip sınıfımda da anlatabilir misin?” Bir gün tespit ettik. Ama Tommy gelemedi o gün. Ölümle hayatı sona ermemişti tabiî. Şekil değiştirmişti. Büyük bir adım atmıştı sadece.. İnanmaktan, görmeye geçmişti. Ölümünden önce son bir defa konuşmuştuk. "Söz verdiğim derse gelemeyeceğim. Çok halsiz ve bitkinim hocam" demişti. "Anlıyorum Tommy!.." "Benim yerime onlara sen anlatır mısın hocam?

Sen anlatır mısın? Herkese, bütün dünyaya benim için anlatır mısın?" "Anlatırım Tommy" dedim..

"Anlatırım, merak etme!.."

• * * * İnsanlara "Seni seviyorum" demek için, ölümü beklemenize gerek yok..

Şimdi, hemen şimdi başlayabilirsiniz..

Başlayın ki, hayatınız güzelleşsin, zenginleşsin..

Hem.. Şimdi başlamazsanız, belki de hiç söyleme şansınız olmayabilir..

• aynen öyle

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Seviyorsam gerçekten kıymetini bilirim

0|0
    0|0
  • Ben kaybetmeyi goze alamam.. o yuzden simsiki tutunurum

0|1
    0|0
  • Sanirim oyle keske olmasa yanimizdayken kiymetini bilebilsek ya da kiymetimiz bilinse

0|0
    0|0
  • Biz insanoğlu elimizde olmayanın derdine düşmekten ne elimizdekilerin ne de sevdiklerimizin kıymetini tam anlamıyla bilemeyeceğiz evet ancak kaybedince anlayacağız her şey için geç kalınca

0|1
    0|0
  • evet malesef

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Maalesef kaybettikten sonra anladigimiz birlikteliklerimiz var bizim

0|1
    0|0
  • Hep öyle oluyor

0|0
    0|0