Üvey anneyi sevmek öz annenize ihanet midir sizce? Kendimi kötü hissediyorum? Herkes tarafından soğuk bilinen bir kadın?

İyi akşamlar öncelikle. 6 yaşımda bir trafik kazasında kaybettim annemi. Babam o dönem Savcı'ydı. Annemde istanbul'da avukat. Onun görev yaptığı yere giderken tırın altına girmiş arabayla. Üniversite aşklarıymış birbirlerinin. 9 yaşıma geldiğimde babam evlendi. İstifa edip özel bir bankanın anlaşmalı avukatı oldu. Eski babam yoktu artık çok yoğundu ilgilenmiyordu. Sonra hayatıma bu kadın anne kuramını doldurmaya geldi. Kadın doğum uzmanı operatör doktordu, havalıydı başlarda beni korkutmuştu biraz ama biliyormusunuz küçükken benle konuşurken dizlerinin üstünde konuşurdu yukardan bakarak asla konuşmazdı. Kızmazdı konuşurdu benimle gerekirse 1 saat yaptığımın yanlış olduğunu anlatılırdı bağırmadın azarlamadan. Kızı oldu asla ayırmadı, beraber gezdik eğlendik. Bilemiyorum belki doktor olmasından dolayı anlıyordur biraz çocuklardan. Beni hiç bişeye zorlamadı sahipte çıktı. Hatta tüm bunları yapan kadın sitelerinde kadın hastaları tarafından çok soğuk konuşmayı sevmeyen bir doktor olarak adledilen biri. Bana öyle olmadı hiç halada öyle. Lise bitti. Viyana'da eğitim masrafımıda karşılayamaya söz verdi yani babamın durumu olmasına rağmen kendisi talep etti, bunu istedi. E ben bu kadına anne dedim. Ama bazen çok huzursuz hissediyorum kendime kandil gecesinde içim sıkıldı sizce ben anneme haksızlık mı yapıyorum? Bana kızıyor mudur annem? Çok huzursuzum hep aklıma takılıyor açamıyorum kimseye...

Güncellemeler:
Arkadaşlar hepinize değerli görüşleri için çok teşekkür ederim, küçük yaşta bu durumları yaşayan bir insan İçin çok önemli oluyor işte böyle şeyler... İstemesen bile aklına geliyor bir şekilde. Tekrar teşekkürler hepiniz ayrı ayrı içimi ferahlattınız. Sağolun herşey gönlünüzce olsun... Sevgiler.

4|0
4013

En İyi Kız Görüşü

• Hayir.. annenize asla haksizlik yapmiyorsunuz. Bakmhsettigini insan, annenizin yerini almaya size annenizi unutturmaya çalismamiş ki.
    Aksine, kucuk bir cocuk icin annesini kaybetmek ne kadar zor bir sey bunun bilincinde olup, size sebhi ve sevkatle yaklaşmiş. Onun eksikliğini biraz olsun size hissetirmemeye ugraşmiş. İyi bir insan anlattiginiz kadariyla ve şevkatli. Uvey anne, sifatina girecek bir karakter değil.
    Annenizin, yukardan bir yerden sizi iziliyorsa, mutlu ve başarili bir çocuk olduğunuzu gormek çok hosuna gidiyor ve sizinle gurur duyuyordur eminim...
    İciniz rahat olsun. Anneler evlatlarinin mutluluğundan ve iyi olmasindan başka birşey dusunmezler.:))

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim

• Birşey değil. :) ben de bir anneyim benim de oğlum var. Ama ne yazik ki hayat bizi de ayri düşürdü. Ayrilmak zorunda kaldim eşimden (onun isteğiyle) ve kizim benimle ama oğlum babasinin yaninda kaldi. Ustelik biz km lerce ulkelerce uzağiz...:'(
      Yani, siz annenizi kaybetmişiniz. Ben de 18 yaşindan sonra uzaklara gidip oğlumu kaybettim. Acisi çok zor, özlemi. Yazdiklarinizi okuyunca dayanamayip cevap vermek istedim. Kotu ve suçlu hissetmeyin diye, bir anneyim gonlum razi gelmedi uzulmenize.

En İyi Erkek Görüşü

• şahsım adına konuşuyorum her ne yaparsa yapsın ben anne diyemem, onun karnında durmadım ben 9 ay, o kadın benim tekmelerimin acısını çekmedi, o kadın beni emzirmedi, geceleri uykusunu benim yüzümden bölmedi.. dünyada ki hiçbir kadın senin annenin yerini alamaz.

0|0
    0|0
    • Abi merhabalar önce, evet bende senin gibi düşünüyordum küçükken anne ne kadar dolu dolu kelime değil mi ama küçüktüm 6 yaşında annem yok oldu yani çocuk olarak öyle düşünüyorsun, 9'umda o geldi. Bana sahip çıktı hep beni zorlamadı. Yani ne bileyim çok şeyler yaptı benim için

• şahsım adına konuştum dedim zaten. :D

• Peki abi

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 39

• Aksine annen mutludur gözü arkada kalmadığı için. Kaç üvey anne böyle davranır ki kadın kendi çocuğu olarak görmüş ve kızından ayirmamış ne kadar öz annen olmasada seni böylesine umursayan bir kadını kendine anne seçmiş olman anneni mutlu ediyordur sen gönlünü ferah tut Allahm sabır versin sana

4|0
    0|0
  • Babanın ikinci eşine dediğin anne sözcüğüyle annene dediğin bir değil. Öz annene her seslenişinde içindeki sevgi fışkıracakmış gibi hissedip anne diyorsun ama babanın eşine anne demen tamamen ona karşı duyduğun minnettarlık ve saygıdan dolayıdır. İleride evlendiğinde belki eşinin annesine de anne diyeceksin yani uzun lafın kısası sıfatlar önemli değil herkese o şekilde seslenebilirsin ama önemli olan bunu hangi duygularla dillendirdiğin. İçin rahat olsun. Emin ol annen en az senin kadar minnettardır babanın eşine. Ve başın sağolsun.

1|0
    0|0
  • annen sana kizmiyodur aksine senin adina mutludur. oyle guzel bir kadin tarafindan sevildigi egitildigin icin mutludur. emin ellerdesin rahat uyuyodur annen.
    nur icinde yatsin. bu kadindan da allah razi olsun

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim annemin asla üzülmesini istemem ama gerçekten bu kadında bana gerçek bir annelik yaptı, benim ondan çekindiğimi görünce ellerimi tutup sen benim şanssımsın korkma benden tamam mı demişti o an bu yaşıma kadar gözümden hiç gitmedi, Zaman'la abla anneye dönüştü benim istememle hemde. E ben bu kadını Nasıl sevmiyeyim

• sevceksin tabii ustunde emegi var. annen de mutludur eminim bundan

• Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız

• Sacmalama. Bu senin sansin. Uvey annenin boyle olmasi mukemmel bir sey. Bazi oz anneler bile cocuklarina boyle davranmaz misal benim annem.
    Gercek annenin sansizligimis. Allah rahmrt eylesin.
    Bence uvey anneni op basina koy. Sana dunyanin eziyetinide cektirebilirdi. Seni yatistirmis etmis anne denmeyi hak ediyor

0|0
    0|0
  • Annen seni sahiplenen biri olduğu için arkasında gayet huzurludur... sen şanslısın o kadından da Allah razı olsun.. senin yapmam gereken şey annen için dua etmek karseşim
    Umarım senin evlatların annesiz ve babasız büyümez hakkında hayırlısı olsun her daim Amin

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim amin, yani bu annesini çocuk yaşta kaybetmiş biri için çok önemli belki burda bazılarına garip saçma geliyordur

• Teşekkür ederim sizede mutluluklar

• Cümlemize

• Annelik doğurmak değil sadede. O kadın sana iyi davranmış ve sevmiş seni. Senin de onu sevmem sadece ailene huzur getirir. Senin biyolojik annen başkası olsa da aynı sevgi olur mu bilmiyorum ama sana verebildiği kadar sevgi vermiş bu kadın. Gerçek annen haksızlık yapmış olmazsın. Yeter ki annenin 6 yasina kadar seni severek yanında olduğunu düşün

0|0
    0|0
  • Duygulanarak okudum. O kadına helâl olsun. Bence sen de ona iyi davran ve davranmaya devam et. Ona kötü davranırsan bu "nankörlük" olur ve annen senin nankör bir insan olmanı hiç istemezdi emin ol.

1|0
    0|0
  • Annen seni istemeden arkasında bırakmış
    Hayallerini gercekleştirememiş
    bir anne en cok sevilmek ister..
    O kadın annenin yerini doldurmuş. annen yine annen ama
    Bunu abartmaya gerek yok
    Sevmezsen günah olur o kadar fedakarlık yapmış..
    Allah rahmet eylesin ❤

1|0
    0|0
  • annen hissediyordur. hem mutludur, hem de sana iyi davranan ve anne dediğin o hanıma minnettardır. ben de bir anneyim. emin ol öyledir. her ikisi de sana anne olmuş. ne mutlu sana.

0|0
    0|0
  • Bence senin gibi bir kızı olduğu için gurur duyuyordur, üvey annene de sana böyle sahip çıktığı için minnet ediyordur.

0|0
    0|0
    • Kız değişim ama teşekkür ederim :D

• Çok soru cevapladığım bir gün error vermişim, özür dilerim :D

• Bence sen en doğrusunu yapmışsın anneni de seviyorsun eminim ona duada ediyorsun. Bence annen seninle gurur duyuyordur çünkü sana sen onun hiçbir şeyiyken , senin hayatını zehir edebilecekken iyi davranıp seni çocuğu bilen bir kadını sevmenden doğalı ve doğrusu olamaz. Allah mutluluğunuzu daim etsin :)

0|0
    0|0
    • Teşekkürler amin cümlemizin

• Ben de 6 yaşımda kaybettim annemi , sonra babam evlendi ben 10 yaşındayken. Onun da 11 yaşında bir kızı vardı , beni balkondan itmeye çalışırken kendi düşüp ölmüştü. Kadın o zamandan beri hep beni suçladı , anneme dair herşeyi yakmaya çalıştı beni evden atmaya bile çalıştı. Ben ona bir defa anne dedim onda da bana hayatimin ilk tokatını attı. Sen şanslısın ve öz annene haksızlık etmiş olmuyorsun , çünkü o da böyle olmasını ona da anne demeni isterdi eminim. İçini rahat tutmalısın

0|0
    0|0
    • Balkondan itmek falan çok üzüldüm güzel kız teşekkür ederim hayat hep gönlünce olsun evet ben bunları okuyunca çok şanslı olduğumu fark ediyorum

• Rica ederim , umarım mutlu olursun bundan sonra hep

• Saçmalama sana anne gibi davranmış emek vermiş bir kadın bence iyi muameleyide annelik vasfınıda hakediyor. Öz annenin bu konuda huzursuz olacağını sanmıyorum sen mutluysan oda mutludur çok şanslı olduğunu unutma neçe üvey anneler çocuklara ne işkenceler yapıyo Allah ıslah etsin

0|0
    0|0
  • Ne mutlu sana,, cok sanslisin babanda cok sansli böyle bir kadina raast geldigi için,,
    Aksine annen huzur içindedir senin iyi bir şekilde buyumen ve yetismenden dolayi,,
    Cok sevindim mutlu oldum hayatindaki bu esenligi duyduğuma

0|0
    0|0
  • Hayır sacmalama

0|0
    0|0
  • Olur mu oyle sey iyi insanlar hep var ve sevebilir anne olarak gorebilirsin annende hep senin iyi olmani isterdi

0|0
    0|0
  • Aksine annen çok mutlu oluyordur

0|0
    0|0
    • Teşekkür umarım öyledir çünkü o benim en hassas noktam onu üzecek hiçbişey yapmam

• Hayır boş ver milleti falan

0|0
    0|0
  • Aksine annen çok mutlu olmuştur, kesinlikle böyle düşünme. Nur içinde yatsın, allah rahmet eylesin

0|0
    0|0
  • Neden kızsın ki bu çok güzel bir şey.

0|0
    0|0
    • Öyle ama insan kaygılanıyor teşekkürler

• Kızlar Devam
    19

Erkekler Ne Diyor 12

• Doğduğun yere değil doyduğun yere bak derler. Nerede karnın doyuyorsa orasını memleket bilirsin. Buna benzer. Sana hiç zarar vermemiş, kendiği çocuğu gibi yetiştirmiş ve sevgisini hiç eksik etmemiş birisine anne demek hiç yanlış değil. Bundan daha doğal birşey olamaz. Annene ihanet sadece anneni unutmak ile olur.

1|0
    0|0
  • Kıskançlık ihanet vs kavramlar dünyevidir. Ebedi aleme giden insanlarda bu kaygılar olmaz. Doğruyu doğru olarak görebildikleri saf aleme gitmişlerdir. Eminim aksine memnundur bile bu durumdan...

0|0
    0|0
  • en azından sana haksızlık yapmayan ikinci bir annen olmuş, birde bu şekilde düşün.

0|0
    0|0
  • asıl annen senin mutlu yaşamanı isterdi
    tabii içinde gerçek anneni seviyorsun
    ama 6 yaşından liseye kadar yanında annenin yokluğunu doldurmuş vakit geçirtmiş bakmış onuda o yüzden seversin
    anneleri sevin

0|0
    0|0
  • Doğuran kadar büyüten de önemlidir. Ben yurtta büyüdüm kimsem yok mesela, eğer kadın hak ediyorsa sana emek verdiyse ve hala veriyorsa, rahmetli de rahattır sende rahat ol.

0|0
    0|0
  • Emanetine sahip çıktığı için memnun bile oluyordur. Dediğin gibi iyi bir insansa Allah razı olsun ondan.

0|0
    0|0
  • Annen mutlu olur

0|0
    0|0
  • Başın sağolsun

0|0
    0|0
  • Ihanet bana gore

0|0
    0|0
  • Annen seviniyordur

0|0
    0|0
  • Yani okumadim tam ama ihanet değil belki o da iyi biridir.

0|0
    0|0
  • Tabikide hayır :) Seninde kardeşim bu arada

0|0
    0|0
Yükleniyor...