Yaş olarak büyüklere saygı duymak zorunda mıyız?

Gizli Üye
Ben Senden Büyüğüm Herşeyi En iyi Ben Bilirim , gibi davranışları olan insanlar var hala günümüz de ,
mesela düşünün ki ,
bugün bankamatik de sıra bekliyorum , önümde ki 30-40 yaşları arasında birisi var (cinsiyeti bende kalsın) , ya inanın 15 dakika bekledim ve hani bankamatik de işlemi gerçekleştirilmiyordu sürekli habire deniyordu yapmak için , tabi bende sıkıldım beklemekten birde hava sıcaktı ,
işleminiz olmuyor kaç dakikadır bekliyorum müsade edermisiniz? , ben işlemi mi yapayım dedim..
ordan kaldırıp dedi ki , benim sıram bekliceksin ,
ben niye sizi bekliyim ki , işleminiz olmuyor , sıra bekleyenlere saygısızlık yapıyorsunuz bu tutumunuzla dedim , sonra bağırdı çağırdı , saygıyı senden mi? öğrecem , git SAYGI nedir öğren diyince..

bende bağırdım tabi..
sonra bir 15 dakika daha denemeye kalktı işlemini yapamadı , sonra toplam da 30 dakika beklemiş oldum rahat..

yani burdan şu soruyu soracağım sizlere ;
yaş olarak büyük diye o kişiye saygı duymak zorundamıyız?
Yaş olarak büyüklere saygı duymak zorunda mıyız?