24 gü

Benim çalışmamam neden millete dert oluyor?

20 yaşında işe başladım, 25 yaşına kadar çalıştım ve yapmadığım iş kalmamıştır. Çocuk bakmaktan spor salonunda çalışmaya, markette çalışmaya kadar yapmadığım iş kalmadı diyebilirim. 25 yaşında sağlık sorunu geçirdim ve 27 yaşına kadar bu sorunla uğraştım. Şimdi 30 yaşındayım hala sağlık sorunum devam ediyor. Doktor aşırı yorulmamı yasakladı. Neyse ben çalışırken insanlar bana bir kez bile helal olsun kıza 38 kiloluk kız markette reyon elemanlığı yapıyor, yapmadığı iş kalmadı demedi fakat şu an çalışmadığım için bu durum bütün millete dert olmuş gibi sürekli soruyorlar çalışmayı düşünmüyor musun, iş bulamıyor musun, bütün gün evde ne yapıyorsun vs vs. Özellikle teyzemlerde şöyle bi algı var. Ya evleniceksin ya da baba evindeysen çalışman lazım. Mesela 20 yaşında kuzenim evlendi bütün gün evde oturuyor ama ona bir kez bile çalışmayı düşünmüyor musun diyen olmuyor çünkü evli. Yani anlamıyorum baba evinde olunca neden çalışmak zorundaymışım gibi davranıyorlar. Teyzemin kızı zengin koca buldu evlendi çalışmıyor o bile gelmiş bana soruyor çalışmayı düşünmüyor musun diye. İşin saçma olan kısmı ben evli olup evde otursam çalışmasam kimse bir şey demeyecek fakat sırf baba evindeyim diye teyzemler sürekli böyleler. Neden beni çalışmamam bu insanlara dert olmuş olabilir?

Benim çalışmamam neden millete dert oluyor?