Annemle yaşamak istemiyorum, çok yoruldum. Sizce ben kötü bir insan mıyım?

Gizli Üye
Merhaba. Öncelikle eleştirmeden önce yazımı dikkatlice okuyun lütfen.
Ben şu an 32 yaşında ve bekarım. Babamı 20 yıl önce kaybettim. 1 abim var ve evli. Bundan yaklasik 10 yıl önce evlendi. 16 yildir da annem birkac ameliyat gecirdi ve protezlerinden dokayi tek basina disari cikamaz durumda. Abim evlenince 2 katlı evimize gelin getirdi. Zaten istekli de degildi. Birtakım sorunlar oldu ve 1 ay sonra ayri eve ciktilar. Sonra küslükler falan oldu. Ve babamdan kalan mallarla ilgili sorunumuz da oldu. Kendince ayrı bir yuva kurma hakkinin oldugunu simdi idrak edebiliyorum. Ozamanlar cok kizgindim. Bizde şoyledir. Anneye erkek evlat bakar ve gelin gelir. Eger babasi vefat etmisse. Bu goruse cok karsiyim suanda. Herkesin ayri huzurlu bir yuva kurma hakki var. Anne-baba sirf bana baksin diye cocuklarinin bi omrüne ipotek koyamaz. Neyse. Abimler evi terketti ve ben annemle yasamaya devam ettim. Ayrica annem de ameliyatli yurume sorunlari var kendini zor idare ediyor. Simdilik cok sukur yatalak falan degil ama her sene kotuye gidiyor. Herseyi bana bagimli anlayacaginiz. Evin tüm sorumlulugu bende. Alisveris, ev isi falan. Yasinm 32 hala biryere giderken anneme hesap veriyorum. Ve annem bu saglik sorunundan dolayi ben evlenirsem damadin evimize gelmesi konusunda net. Ben icimden zor oldugunu bildigim halde sirf uzulecek diye dile getiremiyorum pek. Bi iki kez zor oldugunu soyledim huzursuzluk cikti. Evlenince annemle birlikte yasayacagina inandigim bir sevgili de buldum. Sevmedigim halde sirf bu ise olumlu baktigi icin 1.5 sene gorusup hem onun zamanini aldim hem kendi zamanim gitti. Sonunda ayrildim. Akraba ve cevremiz benim annemden dolayi evlenmedigimi dusunuyor ve cogu da araci olmuyor zaten. Bu durumda zaten zor da gorunuyor bi yuva kurmak. Ayrica annemle hayat goruslerimiz de cok farkli.67 yasinda. Sinema cafeye gitsem o gun yuzu dusuyor. Beni de bi yerlere gotur diyor. Onu da goturuyorum tabiki ama yurumekte cok zorlandigi icin illaki kendine de bana da zor oluyor.
Annemle yaşamak istemiyorum, çok yoruldum. Sizce ben kötü bir insan mıyım?
6
2
Görüşünü yaz