Çıkmazın içindeyim ne yapmalıyım?

Burak_4581
Herkese merhaba Google dan sıkıntılarının çözümü için araştırma yapınca karşıma hep bu site çıkıyordu herkes burada derdini anlatmıştı bende anlatmak istiyorum. öncelikle ben yaklaşık 5 yıl önce babamı kaybettim bundan çok etkilendim ve bunun etkisini henüz atlatamadım onu kaybettiğimde 8. sınıftım derslerime yoğunlaşamadığım için beni berbat bir yere gönderdiler puanım yeterli olmadığı için oradan devam etmek zorundaydım hiçbir okul beni kabul etmiyordu. okulda çok fazla sorunlu tip var psikolojim altüst odu nasıl toparlayabilirim bilmiyorum. şimdi bu yıl son senem fakat nasıl daha fazla dayanacağım bilmiyorum herkese karşı olmamam gereken birisi olarak gösteriliyorum. onun dışında annem evli bir adamla çıkıyor ben onu her seferinde uyarmaya çalışmamda beni dövmeye kalkışıyor evde hergün huzursuzluk çıkıyor kardeşimle bana bıktım sizden siz ne biçim çocuklarsınız diyiyor onu ve beni dövmeye kalkışıyor sürekli yaptığı iyiliği başa kakıyor sizi sokağa mı atıyorum yediğiniz önünüzde yemediğiniz arkanızda diyiyor. bizimle oturup konuşmuyor bile okuldan eve geldiğimde annem uyumuş oluyor ev hep dağınık oluyor ben okuldan gelene kadar kahvaltı hala masada kurulu oluyor. siz şimdi muhtemelen annemi haklı çıkartıcaksınız dul bir kadın anlayışlı ol diyeceksiniz ya tamam anlıyorum ama annemin yaptığı hatadan döndürmeye çalışıyorum her gün bıktım artık huzursuz yaşamaktan. okulda bir olay yaşadığım için tekrar oraya geri dönemem dönersem felaket olucak tek çare açık liseye geçmek benim için sizce geçmeli miyim tavsiyenize çok ihtiyacım var. kardeşim süreli hergün abi ben babamı istiyorum napacağız diyiyor gerçekten çok çaresizim bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim ben sadece içimi dökmek istemiştim. şimdiden teşekkürler
Çıkmazın içindeyim ne yapmalıyım?
7 Cevap