Nişanlımla ailesi yüzünden ayrılmayı düşünüyorum?

Aylinayyyyyyyyyy
Nişanlımla 2 senedir beraberiz 1 senesi flört 1 senesi nişanlılık dönemi olarak geçti. Ailesini önceden tanıyoruz annem annesiyle eskiden arkadaştı. Nişanlım daha öncede nişanlanıp ayrılmış bunu sorun etmeyerek başladım ilişkiye onu gözlemlemeyi tercih ettim. Annem çoğu olayı biliyor ve o da dert etmedi bu durumu aksine görüşmemi destekledi. Nişanlımla flört dönemine sevmeden başladım açıkçası şans verdim tanımak için. Bu dönem de çok kavga ettik kıyafet, oje, arkadaşlarımdan ötürü kıskanç bir insan olduğu o dönem öğrendim nişanlımın aşırı derecede nişanlanalım baskısıyla bana göre çok erken bir kararla nişanlandık şu an baktığım da o kadar tuhaf ki ben kafasın da evlilik olan bir kız değildim uzunca bir süre istemiyordum üniversiteden yeni mezun olmuştum ilişkiye başladığımız da her şey benim dışım da gelişti gibi oldu. Nişanlandık ailem nişan için hiçbir talepte bulunmadı bana set alacaklarmış 2 tane tane resim attılar birini çok beğendiklerini söylediler tamam beğendiğiniz olsun dedim. Ben ve ailem maddi şeyleri dert eden insanlar değiliz daha önce abim evlendiği ve bu şeylerin zor olduğunu bildikleri için karşı tarafa hiç bir talepte bulunmadılar zorlamak istemediler sadece yapılması gerekenler olsun dediler. Bayram zamanı bayramlık alalım dedi nişanlımın ailesi ben istemedim nişanlım da alalım dedi zaten ailesi ben bir şey istemedikçe mutlu oluyordu nişanlımla gittik aldık o aldı. Nişanlım suriyede kaldı 5 ay bu dönem de ailesi benimle hiç ilgilenmedi annesi beni aradı ben çamaşır makinesi aldım eve gelecek resmini atıyorum dedi şok oldum nişanlımı aradım bu durumdan haberi var mı diye o da olmadığını söyledi annesini arayıp bu durumu düzeltmesini istedim benim söylemem doğru olmaz diye düşündüm annesi akşam beni arayıp azarladı o makinayı unutun ben onu evime kurduracağım diye ikinci defa şok oldum. Daha sonra nişanlım burda değilken ikinci bayram yanaştı anneme bu bayram bayramlık istemediğimi söyledim annem de annesine söylemiş annesi buna cevap olarak bizim adetimiz de bir kere alınır zaten bu bayram almayacaktık demiş o kadar üzüldüm ki bunlar ufak şeyler. Sonrasın da dini nikah yapılsın dediler mehir denilen olay annem onlar belirlesin sen onu söyle dedi onlar o kadar tuhaflaşırdılar ki durumu önce 75 gr sonra 60 gr altın söyle dediler kaldı ki bu mehir ayrılınca verilen bir şey ve ben ayrılsam bana aldıkları zerre bir şeyi bırakmam o mehiri isteyim ailesi bunu bile hesap etti. Nişanlım geldiğinde gezerken beyaz eşyalara baktık bir yerde fiyat çok uygun geldi ve ben de alalım sen ödersin düğüne kadar ailene destek olmuş olursun dedim ve Nişanlım çok sevindi sonrasın da onların evin de babası ters bir konuşma yaptı bütün hepsini beyaz alsaydın gittin aynısının grisini aldın ne oldu ne değişti diye bana kızdı çok bunaldım artık kaldıramıyorum ne yapmam lazım bilmiyorum ben iyi niyetle yanaştıkça onlar değişiyor
Nişanlımla ailesi yüzünden ayrılmayı düşünüyorum?
12 Cevap