Cok gunahkarım geçmişimi unutamiyorum napmam lazım namazlarımda aklıma geliyor cok utanıyorum intihar tek care?

Geçmişim hep aklıma geliyor akıl saglıgımı kaybedip kendime zarar vermekten korkuyorum bir kac kezde intihar etmeyi denedim ama sonrasında allah tan korkup vaz geçtim cok utanıyorum cok pişmanım kafam gecmişe takılı kalmaktan cok agrıyor her an akılmda gunahlarım iyi deilim psikolojim cok bozuldu ama yasamayı hak etmiyorum degersiz bir insanım cok hatalarım kusurlarım ayıplarım var allahın huzurunda duracak yuzum yok hesap nasıl verecem rabbime her gün ölmektense bir gun olmeyi tercih ederim umitsizlige düsuyorum seytan bu kadar gunahla mı allahın huzurunda duruyorsun diyor bence sen ya kılma gunahlara gir diyor ya da diger çözüm olarak intihar et kurtul bu azaptan diyerek vesvese veriyor napmam lazım arkadaslar tavsiyeleriniz ne olur hayatım yasanılmaz bir hale geldi cok aciz kalıyorum cok caresiz hissediyorum kendimi yorumlarınız için de simdiden tesekkur ediyorum
Cok gunahkarım geçmişimi unutamiyorum napmam lazım namazlarımda aklıma geliyor cok utanıyorum intihar tek care?
2
3
Görüşünü yaz