Tehlikeli Bir Durumda Kendinize Zaman Kazandırmak İçin Bilmenizde Yarar Olan 7 Hareket

Tehlikeli bir durumla karşı karşıya kaldığımızda kendimizi nasıl korumamız gerektiğini bilmemiz çok önemli. Dikkatli olmanın yanı sıra can güvenliğimizi tehdit eden durumlarda kendimizi savunmamıza olanak tanıyacak teknikler bilmemizde yarar var. Öz savunma saldırgana karşı fiziksel gücü ne olursa olsun silah kullanmaya gerek duymadan kendini savunma sanatıdır. Bu, tehlikeli durumlarda güce değil hız ve cesarete dayalıdır. Oregon Üniversitesinin yaptığı çalışmada saldırıya uğramış veya tehdit altında olmanız durumunda kendinizi nasıl savunacağınız gösterilmiş. Bu tekniklerin yararlı olacağını düşündüğümden sizlerle de paylaşmak istedim.

1.

Bir parmağı eklemin arkasına doğru bükmek güçlü bir ağrıya neden olur ve saldırganın elinden kurtulma kolaylığı sağlar. Ben bu hareketi küçükken kavga ederken kardeşime çok yapıyordum. Ona buradan teşekkür ediyorum bana pratik yapma şansı verdiği için. :)

2.

Eğer saldırgan boynunuzdan yakalamaya çalışırsa işaret ve orta parmağınızı kullanarak boğazına veya gözlerine baskı uygulayın.

3.

Saldırganı saçından tut, başını aşağı doğru çek ve dizinle yapabildiğin kadar sert bir şekilde saldırganın yüzüne vur.

4.

Yüzünüze yakın olan herhangi bir yeri ısırın. Elleriniz bağlı olsa bile etkili olacaktır.

5.

Ani bir darbe saldırganda acıya neden olacaktır bu da sizi serbest bırakmasını sağlayacaktır.

6.

Eğer arkadan saldırıya uğradıysanız dirseğinizle vurabilirsiniz.

7.

Kasık veya cinsel organa yapılan bir vuruş saldırgana karşı koymada en etkili yollarından biridir.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bunlardan önce en iyi koruma önlemdir. Bu nedenle bu tür tehlikelerin önlemeye çalışın.

Mesela;

Arkanızdan gelen birisi size şüpheli gelirse yönünüzü değiştirip kalabalık yerlere doğru gidin.

Takip edildiğinizi düşünüyorsanız asla evinize gitmeyin çünkü giderseniz takip eden kişi evinizi öğrenmiş olacak ve belki de başınıza daha kötü olaylar gelecek.

Eğer kadınsanız ve yalnız yaşıyorsanız posta kutunuza sadece soyadınızı yazın. Olası bir saldırganlık durumunda bağırmaktan çekinmeyin. En kısa yol olsa bile boş ve karanlık yolda yürümeyin.


40|1
00
uyuyan-prenses KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?
  • Bu Bence, görüş paylaşımına kapalı!
Yükleniyor...