Kendinize Daha Fazla Zaman Ayırmanın 10 Yolu

Gezigen

İş ve yaşamınızdaki diğer sorumluluklar arasında bunalmak kolaydır. Tükenmişliğe yakın hissediyorsanız, bu zihinsel yorgunluğu hafifletmeniz ve kendinize daha fazla zaman ayırmanız gerektiğinin bir işaretidir. Endişelenme - tüm dünya parçalanmayacak. Kesinti süresi, geleceğiniz için plan yapmanıza, rahatlamanıza ve zihinsel olarak daha güçlü olmanıza yardımcı olabilir.

Sadece kendinize ve yalnız başınıza zaman ayırmanın yeni yollarını bulmanız gerekiyor. Üretken olma dürtüsü zamanla kabarsa bile, bu önemli tüyoları uygularsanız, kendinize gerçekten zaman ayırmayı öğrenebilirsiniz.

1. İsteklerinizi ifade edin

Kendinize Daha Fazla Zaman Ayırmanın 10 Yolu

Bunu kimse tahmin edemez, ne kadar güzel olurdu. İsteklerinizi ifade etmek zor olabilir, ancak zihinsel sağlığınıza yardım etmenin en hızlı yolu budur. Destek ağınız, kendinize zaman ayırmanız gerektiğini biliyor - kendiniz için zaman bulma konusunda size destek olmalarını isterseniz, büyük ölçüde yardımcı olabilir.

2. Hayır demeyi öğrenin

Kendinize Daha Fazla Zaman Ayırmanın 10 Yolu

Yüzleşmekten hoşlanmıyorsanız, evet demek o anda daha kolay görünebilir, ancak muhtemelen bir sürü şeye aşırı bağlısınız. Bunun yerine, suçluluk duymadan kibarca hayır demeyi öğrenin. Sadece basit bir hayır deme eylemi, kendinize daha fazla zaman ayırmanıza yardımcı olabilir.

3. Daha fazla sınır belirleyin

Kendinize Daha Fazla Zaman Ayırmanın 10 Yolu

Bu, kişisel yaşamınızda ve iş yerinizde gerçekleşebilir. Yine de, işvereninizi mutlu etmek isteseniz bile, saat 17:00'den sonra e-postalara cevap vermemek gibi gerçekçi sınırlar koymak önemlidir. Sağlıklı bir iş-yaşam dengesi bulmak çok önemlidir ve hepimizin çok ihtiyaç duyduğu o kesinti süresini elde etmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, gerçekten çalışırken sizi daha üretken hale getirecektir.

4. İnternetten yiyecek sipariş etmeye başlayın

Kendinize Daha Fazla Zaman Ayırmanın 10 Yolu

Özellikle bunu yinelenen bir hizmet haline getirebilirseniz veya yemek abonelik hizmetini tercih ederseniz, yiyecek satın alma, yemek tarifleri bulma ve yemek hazırlama sürecinde kendinize çok zaman kazandırabilirsiniz. Her zaman önce yorumları kontrol edin.

5. Bir egzersiz rutini uygulamayı düşünün

Kendinize Daha Fazla Zaman Ayırmanın 10 Yolu

Bunu görünüş uğruna yapmayın - zihinsel sağlık yararları için yapın. Ruh halinizi yükseltirken biraz bana zaman ayırmanın bu akıllı yolu ile kalbinizin pompalamasını ve endorfinlerinizin akmasını sağlayın. Bunu bir stüdyoda yapabilir ve yerel halkla bağlantı kurabilir veya evden sanal bir egzersiz sınıfını tamamlayabilirsiniz.

6. Öğle yemeğini yalnız geçirin

Kendinize Daha Fazla Zaman Ayırmanın 10 Yolu

Molalarınızda iş arkadaşlarınızla takılmak yerine, yalnız yemeyi düşünün. Öğle yemeği, takım arkadaşlarınızla bağ kurduğunuz bir zaman olmak zorunda değildir. Rahatlamak ve rahatlamak için biraz zamana ihtiyacınız varsa, öğle yemeğinizi parkta yürüyüşe çıkarmayı veya yakındaki bir restoran veya kafeye gitmeyi düşünün. Bunu yapamıyorsanız, evden paketlenmiş öğle yemeği ile ofiste sessiz bir köşe bulun.

7. Ekransız zaman geçirin

Kendinize Daha Fazla Zaman Ayırmanın 10 Yolu

Boş zamanlarınızda televizyonu veya telefonunuzu açmak isteyebilirsiniz. Bunun yerine, ekranlar olmadan biraz zaman geçirmeyi deneyin. Parkta yürüyüşe çıkın, meditasyon yapın, günlük tutun veya bir şeyler çizin. Geçici bir sosyal medya detoksu bile deneyebilirsiniz. Bu, zihninizi boşaltmanıza ve stres atmanıza izin verecektir. Biraz derin nefes alın ve bu anlarda hazır olun.

8. Bir bebek bakıcısı bulun

Kendinize Daha Fazla Zaman Ayırmanın 10 Yolu

Bunların hepsini yapmak bazen bir süper kahraman gibi hissetmenizi sağlarken, bazen de kendinizi çok yorgun hissetmenize neden olur. Yalnızca yetişkinler için zaman gereklidir ve buna sahip olmak istediğiniz için kendinizi suçlu hissetmemelisiniz. İster yalnız bir spa günü, ister partnerinizle bir randevu gecesi veya en yakın arkadaşlarla takılmak olsun, dizginleri güvenilir bir bebek bakıcısına bırakmak, fiziksel zamanınızı boşa çıkarabilir ve akıl sağlığınız için bir zorunluluktur.

9. Dış kaynak kullanımı ve yetkilendirme konusunda rahat olun

Kendinize Daha Fazla Zaman Ayırmanın 10 Yolu

Kadınların, günlük işleriniz olsa bile, evdeki ana iş yükünü üstlenmeye çok alışkınlar. Ancak çocuklarınıza ve eşinize ev işlerinde yardım etmeleri gerektiğini öğretmek, biraz zaman kazanmanıza yardımcı olabilir ve aynı zamanda evinizin üyelerine daha sorumlu olmayı öğretir. Bu, tükenmeden daha üretken olmanıza yardımcı olabilecek bir ağınız varsa, iş için de geçerlidir.

10. Bunalmış mı? Mini molalarla başlayın

Kendinize Daha Fazla Zaman Ayırmanın 10 Yolu

Biraz Ar-Ge almak, stresi azaltmak için bir şans olsa da, büyük bir tatille ya da kendinize çok zaman ayırarak başlamak bunaltıcı olabilir. Bu durumda, daha yönetilebilir bir giriş olabilecek mikro molalarla bana zaman ayırmaya başlayın. Bir bulmaca başlatın, bir arkadaşınızı arayın, bir kitaptan birkaç bölüm okuyun veya masanızdan kalkın ve birkaç esneme yapın.

Kendinize Daha Fazla Zaman Ayırmanın 10 Yolu
12
12
Görüşünü yaz
12Kız Görüşü
12Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • Ksilém

  Harika bir bence yazma tarzınız var, siz bol bol yazın.. Okurken çok keyif aldım.. Elinize sağlık..

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1112
 • IAmarPresterAen

  Emeğinize sağlık

  Yorumla
 • Hofland7075

  Hepimiz hayatı dolu dolu geçirmeyi isteriz. Bunun için sevdiğimiz işi yapmanın, bedenimizle ilgilenmenin, sağlıklı beslenmenin ve sonrasında sevgilimiz, ailemiz ve arkadaşlarımızla kaliteli zaman geçirmenin değerini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu vaktin en önemli yanı sadece kendiniz ve kendi kendi düşüncelerinizle kalmanızdır. Bunu sağlayacak aktiviteler kişiden kişiye değişir. Bir bardak kahve ile balkona veya dışarı çıkın.

  Kısa bir yürüyüş yapın, hareket edin. Bedenen açılmak zihnen açılmanızı da sağlayacaktır. Derin nefes almak. Kısa bir meditasyon etkisi yaratacaktır. Evde hayvanınız varsa onunla vakit geçirin, stresten uzaklaştıracaktır. Sevdiğiniz bir şarkıyı dinleyerek hayallere dalın. Kitap okuyun. Başka bir hikayenin içine çekilin. Yürüyüş yapın. Yapılacaklar listesindeki ıvır zıvırları toparlayın. Hep aklınızda olan, sizi sürekli rahatsız eden şeyleri aradan çıkartın. Ilık bir banyo yapın. Küvet, duş fark etmez; suyun rahatlatıcı etkisi beden ve zihnin uyum içinde işlemesine yardımcı olur.

  Öğle uykusuna yatın. Bazen sadece zihnimiz değil bedenimizin de kendine ait bir vakte ihtiyacı olur. Hep başlamak istediğiniz hobiye başlayın. İster kurs alın, ister evde kendiniz başlayın. Meditasyon veya spor yapın. Masaja gidin. Çok alışık olmadığınız bir şeyse bile mutlaka bir şans verin. Siz kendi düşünceleriniz içinde kaybolurken bedeniniz doğru noktalardan rahatlamaya başlayacak.

  Yorumla
 • Hidayetpsf

  Harika bir bence yazma tarzınız var, siz bol bol yazın.. Okurken çok keyif aldım.. Elinize sağlık...

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • ecemsiz

  Maleseffffff Türkiye de olduğumuz sürece zamanınızi kendinize ayiramiyorsunuz

  Yorumla
 • Barış_LonelyForever

  Faydalı bilgiler teşekkürler

  Eğlenceli 1 Kişi
  Yorumla
 • hülyaesn

  Güzel paylaşım teşekkürler

  Sevdim 2 Kişi
  Yorumla
 • Sedattt293

  Burası Türkiye çalışmaktan kendimize nasıl zaman ayıralım?

  Yorumla
 • Neyse1900

  Güzel bilgiler tesekkürler

  Yorumla
 • ncwpnfpbwlncw

  aynen öyle

  Yorumla
 • kaptikacti3169

  Bilgi için teşekkürler

  Yardımcı 1 Kişi
  Yorumla
 • es1235

  Cok guzel bi yazi olmus

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Talentedhands

  Zamanı doğru kullanmak için önemli başlıklar

  Yardımcı 1 Kişi
  Yorumla
 • Idıddı

  Oyun oynamak :(

  Yorumla
 • Deniz163

  Ve kesinlikle tatil herkese şart bu ihtiyaç

  Yorumla
 • DigitalMind

  Yazması kolay uygulaması zaman alan özellikler..

  Yorumla
 • caner3447

  Elinize sağlık

  Yorumla
 • uzakkql19

  Zaman onemli

  Yorumla
 • Emirey1

  Biraz vakit ayirmai

  Yorumla
 • eyupyesil

  Yanimda o olmayinca ne yapayim ben zamani

  Yorumla
 • m_edusA

  çok bunaldıysanız rapor alın

  Yorumla
 • Daha Fazla (3)
YÜKLENİYOR...