Hayatın Acımasız Gerçekleri

Belli dönemlerde değişkenlikler olur. Okul dönemi ile iş döneminin kötü bir bağlantısı vardır sabah erken kalkmak zorunda olmamız. Genelde en çok pazartesiyi suçlarız ama her gün aslında bize pazartesidir. Hafta sonu gelene kadar.

Sabahın altı buçuğunda bir çalar saat ile uyanırız

En sevmediğimiz yaşam tarzını yaşarız

Kimse sabahları uyanmak istemese de yatmadan önce bir gerçek ile yüzleşip öyle uyursun. Okul için uyananlar mı dersin iş için mi bilemem ama bana haftada 3 kere vuruyor bu olay. Vardiyalı sistem ile çalıştığımızdan gece vardiyalarında sabahın 7 sinde dışarı da işe gidenleri izleyerek evime doğru gitmek ayrı bir keyif veriyor. Öyle güzel bir siste kurulmuş ki aslında zamanın kıymetini bil dercesine. Neye sitem ettiğimiz belli aslında herkes sabah 10 da uyansam 3 de geri eve gelsem hayali kurar. Bende 3 gün iş 4 gün tatil istiyorum ama olmuyor.

Ne olursa olsun bir gün o yataktan kalkamayacak gücünüz olduğunda bugünleri belki de özleyeceğiz, bence anın tadını çıkarın sabahları bir meyve suyu bir poğça yemenin zevki bile güzel

Başka birine büyük paralar kazandırmak için

Yataktan fırlarız, ya yetişemezsem diye. Okuyanlar sizde bunu yaşayacaksınız. Hemen apar topar giyiniriz. Zorla bir şeyler atıştırıp sabahın bilmem kaçında yola düşeriz. Sırf o para kazansın diye dişlerimizi fırçalar, saçımızı başımızı o saatler de düzeltir öyle çıkarız evden. Sırf o para kazansın diye istemediğimiz yaşamın içine düşeriz aslında. Şikayet edebiliriz ama ya ay sonu. O zaman tıpış tıpış küçük paralar için mücadele edeceğiz bizlerde.

Ama şöyle de düşünün ya gideceğiniz bir işiniz yoksa.

Hayat çok acımasız değil mi bunun tam ortası da yok ki. İşsiz kalsan mutsuzsun çalışsan şikayetçisin. Neyse siz her zaman en kötüsünü düşünerek uyanın.

Berbat bir trafiğin için de buluruz kendimizi

Kimi zaman o trafik yüzünden geç kalırız. Kimi zaman beklemekten hele yaz aylarında daralırız iyice. Bazen şansımıza boş yollar denk gelir. Uyanmak ve ayılmakla bitmiyor gün arka arkaya seni kovalamacalar bekliyor. Bir mücadele veriyoruz belki evet. Ama değiyor mu gerçekten. Niye bu trafiğin içindeyiz biz diyesim geliyor bazen. Çeşit çeşit insan görüyoruz, hiç görmediğimiz mahallelerin aralarından geçiyoruz. Ve en kötüsü de bu koşuşturmaca bittiğinde öbür gün yine aynısını yaşamak zorundayız.

Bu psikoloji ile pazarları da adam gibi yaşayamıyoruz işte.

Yine de siz size ayrılan zamanın tadını çıkarın. İşte işe verin kafanızı. Okulda okula. Eğlenilecek zaman da ise iş okul muhabbeti açanı susturun. Hayatı tam tadın da gerektiği yerde yaşarsak güzeldir.

Her şeye rağmen bugünde bitti. Yapın kahvenizi takılın Ks'de azcık dışarı çıkın iki dedikodu yapın biraz da hasret giderin. Yarın sabaha kadar zaman bizim.

teşekkürler


5|0
154

En İyi Kız Görüşü

 • Sadece bunlar olsa iyi kendimizi o kadar hayata kaptırırız ki zaman sevdiklerimizi yavaş yavaş elimizden alır.
  Bazen haklarımız yenilir. Hak ettiğin şeyi kazanamazsın ya da torpille biri senin önüne geçer. Hayatın sadece ygs/lys/dgs/ales/kpss ve bunları gibi sınavlar bunlara girmekten hayatımıza ne kadar vakit ayırıyoruz. Ya da teknoloji bizden çok şey götürüyor sürekli onunla uğraştığımızda dışardaki hayatı unutuyoruz.
  Başka ülkelerde savaş olurken ya da askerlerimiz şehit olurken biz hiç bir olmamış hayatımıza devam ediyoruz. Dur dememiz gerekirken birlik olamıyoruz. Daha binlerce acımasız gerçek var.

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 14

Erkekler Ne Diyor 3

 • bir anda hayattan soğuttun :/ ama doğru şeyler tebrik ederm

  0|1
  0|0
 • Trafik hariç herşey tutuyor oda motosiklet kullandığım için tutmadı.

  0|1
  0|0
 • Ne olursa olsun yanlızsın

  0|1
  0|0
Yükleniyor...