Eş Seçiminde Farkında Olunmayan Gerçekler. Bölüm-2

Öncelikle Bakınız:

Eş Seçiminde Farkında Olunmayan Gerçekler. Bölüm-1

Az biraz tarih okumamışsanız bile Muhteşem Yüzyıl seyretmişsinizdir işte aynı terane. Sarayda yapamıyorsun ama işte kadın programlarında izlediğimiz kaynım bana kaydı haberlerinin artmasının bir sebebi de bu entrika zekasına sahip olmayan kadınların aslında asırlar önce doğal seleksiyonla yok olması gerekliliğiydi ama anlatacağım sebeplerden ötürü evrim basamakları sekteye uğraması.

Yani erkek yuvasını doyuracak kadar güçlü atik ve kaliteli genlere sahip olması gerekirken kadın da yuvasını diğer kadınlardan ve erkeklerden koruyacak entrikalar çevirebilecek beyin gücü için gerekli kaliteli genler taşıması gerekiyordu.

Yani erkeğin zeki olmasının çok önemi yoktu. Yeter ki avlanıp savaşacak çevikliğe ve kas gücüne sahip olsun. Sixpacth yapan arkadaşların tüm derdi tasası kas gücüyle saraydan kız kaldırmak olduğu bu şekilde ortaya çıkmış oluyor. Yeri gelmişken değinelim, kadınların kendilerinden yaşça daha büyük erkeklere kanca atmasının sebebinin altında işte bu, olgunluğa daha hızlı girmeleri ve bu olgunluğu kaldırabilecek erkeklerin kendilerinden yaşça büyük herifler olmalarıdır.

Günümüz yaşamında kas gücü yalnızca süsten ibaret kalmaktadır ve belirli bir zeka seviyesine sahip kadınlar bu kas gücünün bir işlerine yaramayacağının farkındadır. Ancak işte ilkel alt benlikte atalarının atalarından gelen dürtülerle biscolata erkekleri haklı gurularını sürdürseler de takım elbise, tulum altında bu kaslar pek belli olmadığı için şansları epey bir düşüktür.

Kadınlar, kendi zeka seviyesine denk erkek grubunu gözüne kestirmektedirler, zira kadınla aynı yaş grubundaki erkekler halen sikiyle taşağıyla oynamaktayken yaşamla ilgili önemli detayları kaçırmaktadır. İşte bu nedenle askerlik diye bir şey vardır. Aksi durumda ortalık geri zekâlı erkek popülasyonundan geçilmezdi. Askerlik sayesinde, işte bu pipisiyle oynayan gençlerin biraz gazı alınmaktadır. Askere gidince olgunlaşır olayı tamamen doğrudur yani. E hal böyle olunca bu zeki hanım ablalar günümüz yaşam standartlarının getirdiği sorunlarla baş edebilecek kendi ifadeleri ile “beni taşıyacak erkek” kıstasına sahip erkekleri ancak ve ancak kendilerinden büyük yaş grubundan seçmektedirler.

… evrenin asıl amaçlarının sonuncu maddesi üremeye gelelim.

Verimli kadın demiştik evet,

Sağlıklı çocuk doğuran kadını bulmak amacıyla tek tek kadınlarla deneme yanılma yöntemi ile doğruyu bulmak için zaman ve yeterli kadın olmadığından beden dili ön plana çıkıyordu. Ne demek istiyorum, öncelikle çocuğu doğururken, doğum sırasında çocuğun, kadının pelvis kemikleri arasında sıkışıp ölmemesi için geniş kalçalı olması gerekiyordu kadınların. Yani öyle kuru götlü kadınlar pek makbul değildi. Çünkü çocuk pelvis kemiğine sıkıştığı için ya ölüyor ya da en iyi ihtimalle kolu bacağı kopuyordu. Bu sakat çocuklar da komün için yük oluşturuyordu.

Diğer önemli nokta ise memeler. Soyun sağlıklı bir şekilde devamı için doğan çocukların, iyi beslenmesi şarttı, zira o dönem yenidoğan maması marketlere henüz inmemişti. (market nedir arkadaş bakkal o bakkal lütfen Türkçe kelimeleri kullanalım. Kullanmayanları uyaralım) Çocuk için yeterli sütü sağlayamayacak süt bezleri olmayan tahta göğüslü kadınlar avcı ve savaşçı erkekler tarafından pek tercih edilmiyordu. Burada önemli olan konu büyüklüğü değil, diriliği idi memelerin. Hülasa estetik kaygılar önemliydi çünkü bu estetik durum altın oran denen oranı veriyordu ve kişinin sağlıklı olduğunun genetik açıdan da kaliteli genlere sahip olduğunun göstergesiydi. İri memeli derken inek memeli aramıyordu hiçkimse. O değil Jennifer Abla'dan sonra inek memesi koydurdunuz ya bana..

E tabi o zamanlar ne sezeryan var, ne epidural anestezi var. Şimdi ki gibi memesiz kadınlar için geliştirilen bebek mamaları da yok. Kurugötsen genelde çocuğun ölüyor ya da sakat kalıyor, Memen yoksa çocuğun ya ölüyor ya da yetersiz beslenmeden dolayı mal gibi dolanıyor ortalıkta, Ajdar tipli çocukları takas edip yerine çamaşır mandalı alıyorlardı. Yoksa sonra babasının bakkal dükkanını batıran zengin piçi tipler çıkıyordu ortaya. Bu tip kadınlarla ancak avlanamayan ve getir götür yapan erkekler evleniyordu ki sonrasında işler az önce bahsettiğim gibi değişmeye başladı. Rençberliğe başlayan bu kıtıpiyoslar verimli kadınlarca da tercih edilmeye başladıkça işte toprak reformları, savaşlar filan artmaya başladı. Aslında dünyadaki savaşların en temel noktasının altında aslında “kız meselesi” yatıyor.

Neyse kadınlara dönelim biraz da biz, nasıl ki avlanamayıp savaşamayan erkekler rençberliğe başladı ve malı götürdüyse bu kuru göt ve tahta göğüslü kadınlar da manipulasyon yapmayı öğrendi. Tarihin ilerlemesi ve bilgi birikiminin artması ile “şehvetlenen kadının kan basıncının artması ile dudaklarının şiştiğini, yine dudaklar ve yüzün kızardığını ve göz bebeklerinin büyüdüğü” iyiden iyiye anlaşılmaya başlandı. Yine eş seçiminde ten rengi önemliydi. Soluk benizli kadınların sağlıksız olduğu inancıyla daha al yanaklı kadınlar tercih ediliyordu ki kansızlığın yani aneminin ilk teşhisini de yapmış oluyorlardı. Bronz ten merakı bu sanrıyı önlemek için moda olmuştu sanırım ama bundan emin değilim. Konuyla ilgili farklı değerlendirmelerim de var, zira siyah ırkın yaşamın başlamış olduğu Mezopotamya’yı temsil ettiği ve kaliteli genleri taşıyan savaşçı erkekleri ve verimli kadınları temsil ettiği bu sayede gerek zenci hatunların, gerekse zenci erkeklerin karşı cinsler tarafından arzulanmasının temeli budur.

Allıkla kapatılan yüzdeki solukluk, Göz bebeklerinin büyük gösterilmesi için verile uğraş, boyanarak daha sağlıklıymış gibi gösterilen parlak dolgun saçlar. falan filan işte, bir takım panupilasyonlar.

Bu nedenlerle kadınlar “sekse hazırım ve iyi çocuk doğurabilirim” mesajını verebilmek için acı biberlerden elde ettikleri özütleri dudaklarına sürerek dudakları şişermeye başladılar ki botoxun keşfini oluştururlar. Sonrasında dudaklardaki al al olması olayını taklit etmek için ruju buldular. Göz bebeklerini görece büyük göstermek için rimeli, eyeliner (göz hatlayıcı nedir yae), göz farını buldular. Yüzdeki solukluğu gidermek için allıkları buldular. Bu sayede hem karşı tarafa sağlıklı olduğu imajını veriyor hem sekse hazırım mesajı gönderiyordu.

Bununla da bitmedi. Tekstilin de gelişmesi ile birlikte vücut kitle endeksini dengeliymiş gibi gösterecek korseler üretmeye başladılar. Göbeği sıkıştırınca kalça ve memeler daha ön planı çıkıyor ve az önce yukarıda bahsettiğim kriterlere uygunmuş gibi görünüyorlardı. Bununla da yetinilmedi, topuklu ayakkabının icadı ile kalça biraz daha dışarı çıkarak daha büyük görünmeye başladı. Hatta Rönasans dönemi İngiliz filmlerinde görmüş olduğumuz korseli, tarlatanlı ne bileyim işte göğüsleri sıkıştıran kolalı elbise modası patlak verdi. Bu sayede bel ince gösterildiği için meme ve popo vücut ortalamasına göre daha geniş duruyordu.

İşte erkeklerdeki göte kitlenme sendromu günümüzde kot pantolanlarla ve dahi taytlarla daha bir kronikleşmesinin sebebi aslında evrimsel süreçte alt benlikte yatan üreme psikolojisidir. Her ne kadar medeniyim Ian ben dese de adam o göte kitlenmek zorunda, o memelere bir şekilde göz atmak zorunda. Başlatmayın şimdi medeniyet ayaklarını birbirimizi kandırmayalım gençler o göte kitlenilecek bir defa ve o memelerin kalıbı çıkartılacak.

Devam edecek.


4|3
1715

En İyi Kız Görüşü

 • Yaawq 😄😄😄😄

  Eee çok iyi respit , aynı benim gibi bir adamsın 😕😕 düşünce yönünde yani

  0|2
  1|0
  • Hankimiz aslında birbirimizden farklıyız ki şu fani dünyada...

En İyi Erkek Görüşü

 • Yazı güzel ben de benzer şeyleri düşünüyorum. Bence de en sevilen ruj renginin kırmızı olması daha sağlıklı gösterme. Sonrakide pembe zaten. Bir de şunu düşünüyorum. Mesela travesti ya da feminen bir gayı gördüğümüz de iğrenebiliriz. En azından benim eskiden iğrendiğim oluyordu. Bunun da sebebinin karşı cinse benzetip ama olmadığını anlama. Üreyememe gibi algımızda bozulmaların olması.

  0|1
  0|0
  • Kadınlarda aşırı makyaj durumunda da beyin "Siktir sahte bu" mesajını gönderiyor olması. "Palyaço gibi sklmez bu" filan diyor herhalde.

  • Eğer makyaj kusurları kapatacak göze batmayacak şekilde olursa bilinçaltı aldanır elbette ama aşırı ve ya yanlış makyaj kötü sonuçlar doğurabiliyor. Ama makyajlı bir kız için kendimizi illa kötüdür diye telkin edersek dediğin olabilir. Ben o şekilde düşünmemeye çalışıyorum. Yoksa gerçekten dediğin oluyor ;)

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 16

 • İlginç buldum, şu an uykusuzluktan biraraya getiremediğim olumlu ve olumsuz düşünceler var aklımda, yarın diğer yazılarını da okuduktan sonra uzun uzun yorum yapacağım, ama önce vajinamdan çıkmaya çalışırken sıkışmış, kolu bacağı kopuk bebek görüntüsünü ve hissini kafamdan atıp güzel bir uyku çekmem gerekiyor :)

  0|0
  0|0
  • Anlattiklarim hep safsata.

   Yaklaşık 5 bilemedin 6 bölüm olacak ama aslında 4 cümlede özetlenecek bir konu.

   Yazmayı, yazarken çarpıtmayı seviyorum yalnızca. Bir hayal ürünü. Okuyanların da biraz benim gibi düşünmesini sağlamak için saçma sapan örneklemeler yapıyorum yalnızca.

   Iyi uykular dilerim

 • Eskiden yaşasaymışım hiç gibi avcı karısı olurdum yea asdfg

  0|0
  0|1
  • Karnın tok, sırtın pek olurdu.

   80'lerin memur karısı, Şimdikilerin "serbest girişimci" karısı gibi bir şeydi herhal. Hergün pirzola filan yerdin işte. "Şimdinin müdür karısı" na denk geliyor da olabilir tam bilemedim.

  • Direk mudure denk geliyo simdinin fkfjfjf

 • Keyifli bir kalemin var devamini bekliyoruz :)

  0|0
  0|0
 • Hohohov eğlenerek öğreniyoruz :)

  2|0
  0|0
 • hahahha keyifle okudum müthiş :)))

  1|1
  0|0
 • akıcı bir yazı bu nasıl yazdığını gerçekten çok merak ediyorum :)

  0|0
  0|0
  • Nasıl yazdığımı derken ne kast ettiğinizi anlamadım

 • Anlatimin muthis :) sozluk yazarligi yapiyor musun Merak ettim

  0|0
  0|0
  • 12 yaşımdan beri yazıyorum ve uzunca bir dönem bu sayede para kazandım. Sözlüklerde eskiden yazıyordum, yönetim saçmalamaya başlayınca ekip olarak bıraktık sözlükleri.

   ... farklı yerlerde yazmaya devam ediyorum.

 • çok iyiydi :) bakış açında çok etkileyici :D

  0|0
  0|0
  • Teşekkürler. Şükür bitirebildim. Sistem kuralları gereği parça pincik oldu konu

  • bölüm bölüm olması hoş bence. ara vererek yayınlasan bile takip ederdim :)

 • bolüm 1 nerdee

  0|0
  0|0
 • Cok sacma geldi

  0|0
  0|1
 • güzelmiş

  0|0
  0|0
 • Güzel bir paylaşım olmuş, eline sağlık.

  0|0
  0|0
 • Teşekkürler güzel bence olmuş :)

  0|0
  0|0
 • 5 bölümü de okudum. Çok akıcı bir yazı dizisi olmuş. Tebrikler.

  0|0
  0|0
  • Daha da uzayacaktı ama yazarken ki karakter sınırı gına getirdiği için bitirdim.

 • çok güzel br yazı olmş.. Emeğinize sağlık.

  0|0
  0|0
 • okumadım ama hak verdim

  1|0
  1|1

Erkekler Ne Diyor 14

 • kaslı erkeklere fena giydirmişssin kardeşimmm
  görüntüyü beğenende bayanlar ama hiç bir zaman hayır diyeceklerini sanmam

  fakat yaşça büyük erkeklere kanca atma demişssinde bu bence 28-35 yaş arası kadınlar için geçerli olmalı sürekli kendilerini erkeklerden üstün görmemeleri gerekir...

  güzel yorumlar eline sağlık

  0|0
  0|0
 • Guzel aciklamissin adamim.. katiliyorum..

  0|0
  0|0
 • Emeğine sağlık çok iyi anlatmışsın, birçok şey öğrendik sayende

  0|0
  0|0
 • Süper. Ama bu konuda bu derece idealist bir kişi olman? Bırak her şeyi kardeş, karizma, kariyer varsa kendileri geliyo sadece odun gibi dursan da yetiyo.

  0|1
  1|0
 • Güzel yazı olmuş kahkaha attığım yerler var :)

  0|0
  0|0
 • Çok iyi l*n , normalde bu kadar uzun yazı okumam ama bunu okudum

  0|0
  0|0
 • Kopyala yapıştır biraz saçma olmuş ama... nereden bulduysan

  0|0
  0|0
 • on numara kardeşim süper açıklamışsın

  0|0
  0|0
  • Çok bir açıklama yok.

   1-2 bilimsel çalışmanın üzerine gerisi benim hayal dünyam.

 • Issız adada meyve toplayan erkekte ki mantıktan istiyorum.

  0|0
  0|0
 • Videoyu izledikten sonra okuma hevesim kaçtı :D

  0|0
  0|0
 • iyi bir bence..

  0|0
  0|0
 • Teşekkürler, elinize sağlık.

  0|0
  0|0
 • güzel anlatım

  0|0
  0|0
 • maalesef acı gerçekler.

  0|0
  0|0
Yükleniyor...