Eş Seçiminde Farkında Olunmayan Gerçekler. Bölüm-5

Başlamadan ve Bitirmeden Önce:
Bölüm-1
Bölüm-2
Bölüm-3
Bölüm-4

Önceki bölümlerde filmlerinde hastası olduğum tarlatanlı elbiselerin ve günümüzde bilinçli-bilinçli pek çok örtünme amacıyla kullanılan memeleri ve kalçaları belirgin hale getiren gavur tasarımı perdesülerin ve bu elbiselerin neden bu şekilde bir tasarıma sahip olduğunu görmüştük.

Rönans Dönemi İngiliz Modası


Gönümüz Dönemi Pardesü Modası

Ha bu arada pardesu gavur icadıdır çarşaf giyin demiyorum. Kapanmanın amacı vücut hatlarının belli olmamasıdır bu anlattığım nedenlerden ötürü. Bunu sağlayacak şekilde istersen çarşaf giyersin istersen nevresim, yastık kılıfı giyersin. Dediğim gibi konu çarşaf mı pardesü mü polemiği değil, kadının vücut hatlarının belli olmaması. Üzerine panço giy, al tamam işte vücut hatların yine belli olmuyor.

Detaylı bilgi için

Evet Türk dizileri kıvamında bir flashback yaptıktan sonra Sultan dizisinden kaldığımız üzre devam edip bitirelip artık. Kızların temelde efendi adam yerinde piç adam tercih etmelerinin temellerinde de yine bu ilkel benliklerinde bu piç adamlardan aldıkları “avlanma-savaşçı” sinyallerini doğru şekilde işlemelerinden kaynaklanmaktadır. Efendi adam dediğimiz modern bebelerse, sonradan rençberliğe başlayan kıtıpiyozların genlerini taşımaktadır.

Kadın-erkek ilişkileri bu anlatılan sebeplerle iyice karmaşık hale gelip erkeklerin seçici hükümdarlığını kadınlara kaptırması nedeniyle açıkta kalan erkek soyu, alt benliğindeki ürüme dürtüsünü karşılamak için seks konusunda daha iyi olduğu düşünülen ve aptal sarışın da dediğimiz, zeka seviyesi ortalamanın altında olduğu kabul edilen kadınlara ulaşmak için çaba sarf etmeye başladılar ve bir şekilde başarılı oldular. Kadına, "seviyormuş ve değerliymiş" gibi hissettirip ürüme dürtülerini bastırdıktan sonra geri zekalı genlerini daha fazla kadına yaymak isteyen erkekler birini terk edip başka bir sarışının peşine düştüler. Zira ancak sadece bu aşağılamış olduğu zeka seviyesine sahip kadınları avlayabilmektedirler. Bunu fark eden evde kalmış ya da ilgi manyağı olmak isteyen hanım ablalarımız da "ay bana çok yakışıyor” diye ısrar etseler de diğer erkekler tarafından daha fazla beğenilmek amacıyla sarışın olma furyasına girdiler. En kötü “ay azıcık gölge attırdım” diyerek saç renklerini açtırmaya başladılar. Belki de ben de sarışın olduğumdan böyle aptal aptal düşünceler içerisindeyim ve daha zeki bulduğum esmer kadınları daha bir dikkatimi çekmektedir hemen her erkeğin göz bebeği olan sarışın mavi gözlü 1-2 bayanla tanıştıktan sonra esmerlerde karar kıldım.

Son 4-5 yıldır kadınlarda sarı saçın yanına bir de beyaz pantolon eklenmeye başlandı. Zira kullanılan parfümler nedeniyle yumurtlama döneminde salgılanan ve erkeği kendine çeken feromon dediğimiz hormanlar baskılandığı ve ideal erkeğe gerekli mesaj ulaşmadığı için uygulanan bir taktiktir bu. Bu beyaz pantolonların bilinçaltında yatan asıl amacı “regl değilim sevişmeye hazırım” mesajını karşı tarafa göndermektir. Zira pek çok kadın regl iken beyaz pantolon riskini göze alamaz.

Hatta olay artık öyle bir boyuta geldi ve seçimler artık o kadar zorlaştı ki bu zeka seviyesi ortalamanın altında olan kimi zaman kuru götlü hatunlar evli ya da ilişkisi olan erkeklere kanca atmaya başladılar. Çünkü ilişkisi olan bir erkeğe karşıdan bakıldığında “yeterli ölçütü sağlıyor ki başka bir hatun tarafından tercih edilmiş, demek ki iş görür” gözüyle bakılmaktadır bu kuru götler tarafından. O yüzden şirket toplantılarında yüzüğümü çıkartıyorum. “Bu kariyere rağmen halen bekârsa demek ki bir sorun var” deyip bulaşmıyorlar, kafam rahat ediyor.

Hülasa A sınıfı diye tabir ettiğim iyi avlanan ve savaşan atalarının kaliteli genlerini taşıyan erkekler üreme için halen doğal görünüme sahip, az parfüm kullanıp, az makyaj yapan, abartılı elbiseler giymeyen ve yuvanın devamlılığı için zeki ve yuvayı çekip çevirebilecek potansiyeldeki kadınları tercih ederken yine A sınıfı diye tabir ettiğim kadınlar da daha maço, biraz daha dediğim dedik, kötü de olsa bir evi-arabası olan, evini-yuvasındaki huzuru koruması amacıyla ana-babasının etkisi altında yaşamayan erkeklerin hâkimiyeti altına girmeyi tercih etmektedirler. Burada hâkimiyet kelimesi biraz kifayetsiz kalabilir ancak kelime anlamı tamamen onun boyunduruğu altına girmek olarak algılanmasın. Hâkimiyetten kasıt beslenme ve korunma için döşü kıllı, adaleli tercihlerinin sebebi budur. Hatta kel erkeğin çekici olmasının nedeni de saçların fazla testosteron seviyesi nedeniyle dökülmesindendir. Testosteron zannedildiği gibi sadece sperm üretiminden değil aynı zamanda avcılık ve savaşçılık için gerekli olan kasların gelişimi için gerekli bir hormondur. Yani yine kadının bilinçaltında atalarından gelen avcılık ve savaşçılığa ait kaliteli genler taşıdığı mesajını uyandırmaktadır.

Kaldı ki kadınların üniformalı erkek tutkusu da yine bu sebepten kaynaklanan bir altbenlik dürtüsüdür. “Aaa savaşçı bu adam genlerimi koruyup kollar, sağlıklı genler için yeterli besini sağlayabilir” mesajı vermektedir. Kaldı ki yeni çağın homo officicus ları için modern üniformalar ise takım elbiseleridir malumumuz

Dip not olarak şu konuyu da değinip bitiriyorum. Ebeveynlerin çocukları için aman çocuğum ye, aman çocuğum üşütme, aman çocuğum ota boka bulaşma, diye baskı yapmalarının sebebi aslında sizin kaşınızı gözünüzü sevdiği için değil, sizin sayenizde gelecek nesillere aktarılacak olan genleri koruma dürtüsüdür. Evet yemedim yedirdim, giymedim giydirdim mottosu sizi düşündükleri için değil tamamen kendi bencillikleri sebebiyledir. Bu tıpkı doktor, mühendis olamayan ebeveynin çocuğa doktor, mühendis ol diye baskı yapmasına benzer. Çocuğunu değil kendi egosunu düşünür.

Çok az bilimsel veri ve oldukça fazla hayal gücü(!) içeren yazıda anlatıldığı üzere, yaşam şekliniz aslında tercih ettiğiniz ideal çiftin belirlenmesinde önemli rol oynuyor ve aslında her şey genlerin sağlıklı şekilde bir sonraki nesle aktarılmasını amaçlıyor.. Buraya kadar okuyup geldiğinize göre ya canınız sıkılıyor boş vaktiniz çok ya da gerçek avı bulmak için sabredecek genlere sahip A sınıfı gruptaki insanlardansınız. Kendinize uygun eşinizi bulurken bu alt benliğin size verdiği sinyallere dikkat ederseniz daha başarılı ilişkiler kurabilirsiniz. Yine de bu yazılanlara çok fazla kafayı bulandırmadan bildiğiniz gibi yaşamaya devam edin ve ona, ona sevdiğinizi söylemeyi ve bu sevgiyi göstermeyi ihmal etmeyin.

Ayıyı öpün.

Bitti.


3|4
1818

En İyi Kız Görüşü

 • anlatım çok güzel, güldürdü biraz da
  elinize sağlık

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Ha ha ha. Güzeldi. Biyolojik, sosyolojik, ve antropolojik aciklamalarini begendim. Gerci cok yerde gülmekten koptum ama eline sağlık. Emeğe saygı.

  0|2
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 17

 • Yengem de biliyor mu sizin bu yazdıklarınızı? =D
  Neyse ellerinize sağlık. Kapalılara dem vurulmasaydı şaşardım zaten.

  0|0
  0|0
  • Hea, Ona da anlattım yer yer. Balık burcu kendisi üzerinize afiyet,
   Öküzlükle suçladı beni her zamanki gibi. Bazen çoh kırıcı oluyor.

   Ayrıca kapalılara dem vurmadım, beyaz pantolon giyenlere, vücut çalışanlara, parfüm kullananlara, makyaj yapanlara dem vurdum.

   Oaauv. Sataşmadığım da kimse kalmamış hea!

  • Hepsini Göster
  • spor da mı yapmıyah

  • Spor başka şu başka.

   host2post.com/.../...-bodybuilding-pose-forums.jpg

   kadın beynine "salla gitsin abartılı ve sahte" sinyali gönderiyor bu modeller.

 • Önceki bölümlerde filmlerinde hastası olduğum tarlatanlı elbiselerin ve günümüzde bilinçli-bilinçli pek çok örtünme amacıyla kullanılan memeleri ve kalçaları belirgin hale getiren gavur tasarımı perdesülerin ve bu elbiselerin neden bu şekilde bir tasarıma sahip olduğunu görmüştük. diğer 1-2-3-4 bölümde bunlar yazmıyordu?

  0|0
  0|1
  • Quiz yapacağım bundan sonraki yazı dizilerinden.

   2. Bölüm:

   Bununla da bitmedi. Tekstilin de gelişmesi ile birlikte vücut kitle endeksini dengeliymiş gibi gösterecek korseler üretmeye başladılar. Göbeği sıkıştırınca kalça ve memeler daha ön planı çıkıyor ve az önce yukarıda bahsettiğim kriterlere uygunmuş gibi görünüyorlardı. Bununla da yetinilmedi, topuklu ayakkabının icadı ile kalça biraz daha dışarı çıkarak daha büyük görünmeye başladı. Hatta Rönasans dönemi İngiliz filmlerinde görmüş olduğumuz korseli, tarlatanlı ne bileyim işte göğüsleri sıkıştıran kolalı elbise modası patlak verdi. Bu sayede bel ince gösterildiği için meme ve popo vücut ortalamasına göre daha geniş duruyordu.

 • iyi hoşta ben beyaz pantolonu yaşlanınca mı giyicem diye gençken giyiyorum.. daha kilolu göstermesine rağmen..

  1|0
  0|0
  • bu arada senin tarifindeki a grubuna maçoluk bakımından çok uzağım bayanlara hiç yakıştıramamışımdır ama dikkat çekici giyinmem makyajı da sevmem.. arada kendime sürpriz olsun diye ya da özel günlerde saç makyaj olayına giriyorum tabii o zmnlar şık olmaya da çalışıyorum
   not:kumralım :)

  • Hepsini Göster
  • evt yanlış olmuşta sizde beyaz pantolona falan takmışsınız o abartı olmuş

  • Asdfgh.
   Beyaz pantolonlara ayrıca bir abartili takikliğim yok.

   Yazının tamamı abartılı üslub zaten. Herkes kendi sahasındaki gole takıyor. Gelen mesajları bir gorseniz, kurugotlere çok takıldığı yea diyip sonra mayolu boy fotoğrafını gonderip doğurabilir miyim ben sezeryan istemiyorum normal doğum istiyorum diyecekler.

   Korkuyorum birisi legen kemiği röntgen görüntüsünü yollayacak diye

 • :) 6. bölüme uzama ihtimalini sevmiştim halbuki :)

  0|0
  0|0
  • Yeak yea. Boku çıkardı o zaman.

   Başka bir konu bulur onun tadını çikartiriz.

   Zigaranın faydalarını mı yazsam ne yapsam. Gerçi onu zamanında başka bir siteye daha özet şekilde yazmıştım.

   Neyse evrak kürek işlerim Çoh yoğun şu ara. Beynindeki fosfat seviyesi normale dönünce buluruz yeni bir şey.

  • Hepsini Göster
  • Aslında bu sorunun cevabı bile yine 8-10 sayfalık inceleme yazısı olabilir.
   Lakin özetlemeye çalışırsak,

   Evet yalnızca uç noktadakilerin üzerine gittim hep. Çünkü hep baştakiler ve sondakiler hatırlanır. Assolistler hep en son çıkar mesala, Filmlerin ilk gösterimleri primeier gecelerinde, gala gecelerinde şahlandırılır.

   Sıralamada hep baştakiler ve sondakiler vardır. Yaşamış olduğumuz kainatta ikilik kuramı hüküm sürer. Siyahlar ve beyazlar vardır. Griler pek anılmaz.

   Gece-Gündüz vardır, Alacakaranlıkta geleceğim size diye cümle kurmaz pek kimse. Ya akşama sabaha beklenir beklenen.
   Artı ve Eksi kutuplar vardır elektrik devrelerinde aradaki kabloları pek kimse dile getirmez.
   Canlılar ve cansızlar diye ayrılırken yaşam, ara geçiş formlarını pek kimse bilmez.
   Kazananlar veya kaybedenler anlatılır hep, vasatların pek bir önemi yoktur.
   Şampiyon olduk diye sevinenlere karşılık, ligten düşenler vardır. Oh be yırttık bu sezon diyenler pek anılmazlar.

  • Kural ve kaideyi belirleyenler işte bu ikillik kuramanına konu olan ele başlarıdır ve tüm renkler, ya renklerin hepsini yansıtmana göre beyaz, ya da hepsini soğurmana göre siyah olur. Bir kısmını yansıtıp bir kısmını emerek hayatı renklendirenlerin hükümdarlığı siyah ile beyaz arasında kalır ancak.

   O sebeple avcılarla kitipiyozlar arasında kalan erkeklerle doğurgan analarla süslü kitipozlar arasında kalan kadınlar işte bu Adem ile Havva'dan bu güne kadar gelen ve gidecek olan karakter zenginliğini oluşturur.

   Pişmemiş ile yanmış arasında değişir insanların damak tadı. Şimdi buradan kalkıp da milletin damak zevkine karışmak olmaz.

 • Ellerine saglik:)

  0|0
  0|0
  • Teşekkürler.

   Biraz anlamsız tepkilere neden oldu ama şükür bitti.

 • Mizahi yönüyle takdir edebileceğim bir yazı. Eline sağlık.

  0|0
  0|0
 • Okuduk beğendik efenim.

  0|0
  0|0
 • okumadım ama çok güzel

  0|0
  0|0
 • Tebrikler güzel bir bence :)

  0|0
  0|0
 • gazey güzel

  0|0
  0|0
 • pardesü olmayaa gerekmı var bence bir insanı her haliyle begenmen gerek

  0|0
  0|0
 • Güzel bir paylaşım olmuş..

  0|0
  0|0
 • Teşekkürler elinize sağlık.

  0|0
  0|0
 • Kaleminiz susmasın.

  0|0
  0|0
 • güzeeeeel

  0|0
  0|0
 • sen dar giyinme bakımlı olma diyorsun kızlara ama öyle olunca bizi begenen olmuyor evde kız kurusu lolarak kalıyoruz bütün erkekler kapalı olsa bakımlı giyimi hoş yani dar giyimlilere bakıyor diger türlü evde kalınıyor saf sefil erkege karı oluyor bu tür kız
  senin efendi dedigin saf sefil zavallı suskun erkekse hiç bir kız evlenmek istemez

  0|0
  0|0
 • Abi cok guzel yszmissin simdi ben ilk bunu gordum okudum diger dordunu okumama gerek var mı okumasam olurmu eksik kalirmiyim :))))

  0|0
  0|0
  • E başına uyarı koyduk oysa ki.

   Asıl mevzu işte genleri gelecek nesillere aktarmak ama önceki başlıklarda da antin kuntin örnekler var.

   Siz bilirsiniz yani, öldürecek vaktiniz varsa göz atarsınız

Erkekler Ne Diyor 17

 • Klavyene sağlık son cümleler tahmin ettiğim gibi bitti :)

  0|1
  0|0
  • Eyvallah,

   Aklın yolu bir demek ki aynı sonuca verdigimiz göre

  • Hepsini Göster
  • geniş yazıcıyım diyorsun yani :) çok baskı kurmayalım hatta ne kadar hakaret etsek bir sonraki yazı o kadar güzel olurmu :) Ters piskoloji

  • Yok alakası yok. Öyle tepkisel yaklaşımlarla yormuyorum artık bünyeyi.

   ... öyle sitelere bir arkadasa bakmak için girip girip çıkıyorum. Sıkılınca başka yerlerde takılıyorum.

   Bazen yönetimde yer veriyorlar biraz öyle takılıyorum değer katabildiğim sürece elimden geleni yapıp körleştigim noktada site sahibiyle konusup sonra yine bırakıyorum.

   Öyle yani...

 • eline sağlık

  0|0
  0|0
 • bırak evli erkekleri benim gibi o "efendi" kategorisine giren birine yolda hiçbir kız bakmazken (hiçbir şartta bakmıyorlar ya neyse) yanımda bir şekilde bir kız (akraba, okul arkadaşı falan) olunca diğer kızların bakışlarından rahatsız oluyorum.

  0|0
  0|0
  • @Glosso
   Az önce aklıma geldi yazayım hemen.
   İyi güzel anlattın her şeyi. Bu durumda eşcinsellerin durumu ne oluyor?
   İlgileri karşı cinse değil kendi cinslerine. Tüm bu anlattıklarına uymayan bir yazı? :)
   konuyu saptırmak istemem ama merak ettim bu konuda ne diyeceksin.

  • O konu sakat biraz.

   Bilimde hiçbir zaman kesinlik yoktur. Aslında evrende bir düzen yok ki evrenin bu muazzam döngüsü bu düzensizlikleri üzerine kurulu.

   Misal bütün metaller katıdır ama cıva hariç. Doğa da canlılar ve cansız vardır ama virüsler hariç. Bitkiler ve hayvanlar vardır ama mantar hücreleri hariç.

   Doğa belirli bir düzen içinde ilerlerken kendi düzensizliklerini de beraberinde taşır.

   Insanlar genlerini sağlıklı şekilde gelecek nesillere aktarmak ister ancak bu düzene uymayan duzensizlikler de mevcuttur.
   Lût Kavmi'nin başına gelen durumda olduğu gibi sistemi kötü yönde etkilediği için yasaklanmıştır. D

   Evrenin işleyişinde ikilik kuramı hakimdir.

   Gece gündüz
   Doğu Batı
   Iyi kötü
   Hatta cennet cehennem

   Misal elektrik artı ve eksi kutuplar vardır. Bağlantıyı yanlış yaparsanız kısa devre yaparsınız ve tüm sistem çöker.

   Özetle homofobik denen kısımdayım ve her ne kadar doğada eşcinsellik var olsa da bunun bir istisna ve sapma olduğunu düşünüyorum

 • Yazdıklarına katılıyorum. Fakat şu kafama takıldı. Özellikle anne baba konusunda. Dediğin gibi davranıyorlardı bir zamanlar ama artık sonunda bu şekilde davranmayı bıraktılar çok şükür.

  0|0
  0|0
  • Genlerini gelecek nesillere aktaracaginiz kadar olgunluğa erişimine kanaat getirmislerse vazgecmislerdir

  • O zaman baya bir yanılıyorlar. Benden bir halt olmaz.

 • Ellerine sağlık abi. Son bölümün de çok hoştu :)

  0|1
  0|0
  • Daha da vardı bir şeyler, birçok yerini budamak zorunda kaldım karakter sınırına takıldığı için. Uzatsam 6. bölüme 1-2 paragraf bir şey kalacaktı.

   Yerli diziler gibi uzatıp sündürmenin alemi yoktu. Zaten 3 paragraflık bilimsel çalışmları 5 başlığa fazlasıyla yaydık.

 • Dizin harika insan okumak dan kendini alaamıyor

  0|0
  0|0
 • Demek kelligimin sebebi yüksek testesteron :/

  0|0
  0|0
 • hacı uzun zamandır aklımda olan bu ilkel dürtüler meselesini iyi yazmışsın valla.

  0|0
  0|0
  • Sizinkisini de bekleriz

  • oldukça detaylı ve güzel olmuş, daha iyisini yazamazdım. açıkta kalan tek konu, insanların etik, modern toplum uğruna eski çağlardan gelen içgüdülerini bastırma çabası ama ne kadar çabalarsa çabalasın en ilkel güdü olan üreme ve seks güdüsünü baskılayamaması. Modern toplumda halen aldatma cinayetleri, tecavüzler bulunmasının sebebi. En baskılamış görünen kişinin bile göte odaklanma konusunu yazmışsın zaten. İnsanların bu üreme güdüsü yüzünden eş seçimlerindeki kriterlerini çok başarılı yazmışsın. Ama pek çok kişi, özellikle kadınlar güdüleri yüzünden seçtikleri erkeğin aslında ilkel benliklerinden geldiğinin farkında olmamalarına değinilebilir belki, aslında ilkel benlikten gelen dürtüyü aşk sanıp öyle adlandırmaları. Bunun farkında olmadıkları için erkeğin ilkel benliğinden gelen göte bakmayı abazalık olarak nitelemeleri.

 • Adam ansiklopedi yazmıs mk

  0|0
  0|0
 • Abi çok uzun ya

  0|0
  0|0
  • 8 sayfaydi yazarken de buraya eklerken kesmek zorunda kaldığım yerler oldu 6. Bölüme sarkmasin diye.

  • Hepsini Göster
  • * et.
   Özetle konu insanların genlerini gelecek nesillere iyi bir şekilde aktarma çabası. Işte 5 bölümde bunun Türk dizisi versiyonunu yaptım

  • hmm bakacağım o zaman bir şeklde

 • çok önemli bence

  0|0
  0|0
 • Özetleyecek olursak "ne diyon AQ?"

  0|0
  0|0
 • Yazının tamamını okudum kendimi Şöyle bir yargıladım Sanki sana hak veriyorum...

  0|0
  0|0
  • Çevrenizi de bir de bu gözle inceleyin biraz, arkadaşlarıniza filan bahsedin.

   Zaman içinde hakli olduguma tamamen hak verecekSiniz.

   Obama'a bile bizden arkadaşım daha ne diyim.

 • zevkle okudum gerçekten

  0|0
  0|0
 • Tesekkürler

  0|0
  0|0
 • Teşekkür ederim.

  0|0
  0|0
  • Ya Bencelerin altına sürekli Teşekkür eden siz misiniz?

  • Hepsini Göster
  • :) Sadece ne için teşekkür aldığımı anlamıyorum. Yani neden bu kadar basit bir şey için gizli olduğunuzu anlamamak bir yana, ne için teşekkür aldığımı da anlamıyorum.

   Çok önemli de değil ama merak işte :)

  • ifşa olamam. fikirlerimiz aynı. dini hassasiyet için teşekkür ediyorum, hepsi bu.

 • olum hani bir daha açmıyacaktın konu hep günün sorusunu alıyon

  0|0
  0|0
Yükleniyor... ;