Gökkuşağının Altındaki Mutlu İnsanlar

Merhaba arkadaşlar, bu bencemde size lgbt hakkında yazacağım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki ben bir heteroseksüelim, yani lgbt üyesi değilim ama onların her zaman destekçisiyim, çünkü insanlar eğer bu hayatta bir kez yaşayacaklarsa bunu mutlu olarak yaşamalılar diye düşünüyorum.

NOT : Bu bencede size lgbt nedir? Lgbt üyeleri kimlerdir gibi bir sürü ansiklopedik bilgi verilmeyecektir.

LGBT ve Homofobi

Sizin de bildiğiniz gibi lgbt Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Transeksüel bireylerin oluşturduğu bir topluluktur. Peki homofobiklik nedir?
Homofobiklik; yıllardır süregelen arkasında belirli bir mantık olmayan "ay öyle şey olurmuymuş canım" "Bize yakışmaz öyle şeyler" "ayıp ayıp utanmazlar" laflarını dillerine pelesenk etmiş hiçbir şey bilmeden sadece yorum yapmaya odaklanmış topluluktur.

Erkek erkeğe mi? Iyy iğrenç!

Sanırım binlerce kez duymuşumdur bu cümleyi "erkek erkeğe mi? iğrençççç" Saygıdan bir haber bu cümleyi kuranlara misilleme olarak "beyinsiz yaşamak mı? ıyyy iğrenç" diyebiliyorum sadece arkadaşlar insanları zevkleri seçimleri ya da kişilikleri yüzünden yargılamak ne kadar doğru?

Empati mi? Ben bunların yabancısıyım canım ya!

Hadi şimdi herkesin kelime anlamını bildiği fakat uygulamaya gelince sıkıntı yaratan "EMPATİ" sözcüğünü sizlerle yüzbininci defa konuşalım.

Düşünün ki bir toplumda sadece kendi kişiliğinizle yaşamak istiyorsunuz başka hiçbir derdiniz yok fakat insanlar sizi bu isteğiniz yüzünden dışlıyor oysaki onlar kendi kişilikleriyle yaşayabiliyorken bunu yapıyorlar ve size "biz demokratik bir toplumuz ve bu toplumda herkes özgürdür" diyorlar, peki adalet ne tarafta kalıyor?

Demokrasi beeyyy, pardoon adalet ne taraftaydı ?

Hiç sordun mu neden diye?

Tek istekleri özgürce yaşamak olan bu insanlara bu adaletsiz yaklaşım nedendir?
dünyada her 48 saatte bir bir eşcinselin öldürülmesi sence doğru mu? Sana hiçbir zararı olmayan bu insanlar neden her gün senin ve senin gibi diğer homofobiklerin baskısı altında kalıyor? Peki neden bu insanlara karşı bu kadar merhametsiz davranıyoruz? Günah diye bas bas bağıran kişiler insan ayrımının ve insanlara eziyet etmeninde günah olduğunu bilmiyorlar mı?

Hadi de ne diyorsan vaktimizi çalma diyen abimiz az kaldı bitiyorum:

Özgür olmak ve mutlu olmak şu dünyada yaşarken kazanabileceğimiz en değerli şeylerdir eğer mutluysan ya da özgürsen bencil olma ve diğerlerinin de özgür olmasını sağla bırak herkes mutlu olsun onları cinsel kimlikleriyle değil kişilikleriyle değerlendir bırak gökkuşağının altında mutlu insanlar biriksin...

Son olarak da Aşık Veysel'in şu sözcüklerini hiç unutmayın

Beni Hor Görme Kardeşim
Sen Altınsın Ben Tunç Muyum
Aynı Vardan Var Olmuşuz
Sen Gümüşsün Ben Sacmıyım

Ne Var İse Sende Bende
Aynı Varlık Her Bedende
Yarın Mezara Girende
Sen Toksun Da Ben Aç Mıyım...

SEVGİYLE KALIN...


22|9
4839

En İyi Erkek Görüşü

 • Eşcinsel kimlikli insanları tercihlerinden ötürü eleştirmem, hakaret etmem ya da yok saymam. Benim eleştirim bu düşüncedeki insanların artık bunu bir şova dönüştürmüş olmalarıdır. Cinsellik mahrem bir konu ise bu mahrem konuyu İstiklal'de davulla zurnayla milletin gözüne sokmaya çalışmanın saygı duyulacak bir tarafı olduğunu düşünmüyorum, ben heteroseksüelim, neden çıkıp heteroseksüel yürüyüşü yapıp Taksim'de kız arkadaşımla dudak dudağa girmiyorum? Eşcinseller durumlarını normal olarak karşılayıp anormal eylemlerde bulunuyorlar, Periscope'a giriyorsun başlıklar; "bu bir lgbt yayınıdır", "gayim sorularınızı alayım" vs vs. İyide kardeşim adama sormazlar mı bize ne ya diye. Neden gözümüze gözümüze sokmaya çalısıyorsun cinsel seçimini? Dört duvar arasında ne istiyorsan yaşa ama bu anormalliği benim gözüme sokmaya çalışırsan benden saygı falan göremezsin. Gayet net.

  14|7
  4|3

En İyi Kız Görüşü

 • Bu ozgurluk degildir bu alenen pisliktir nesil ve soy bozmak icin yaoilan bir seydir lut kavmi bu yuzden helak olmustur tas olup yerin dibine girmislerdir bunlara saygi gosteremem hic kusura bakmayin Allahin kanunlari ezipte ay ben ibneyim bana saygi duyun diyene hayvan yerine bile koymam cunku cok asagilik bir insanlar boyle hos bisey olarak gostermeyin siz saygi duyup desteklerseniz sizde onlar gibi ayni seyi yapmiscasina sorumlu olursunuz ben saygi gostermiyorum hayvan kadar da dege rvermiyorum var mi itirazi olan umrumdada degilsiniz zaten yeter ya normallestirmeyin sunu

  5|3
  0|1

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 38

 • Herkese saygım sonsuzdur.
  Saygı köpeğiniz olsun. :):

  4|2
  4|2
 • Ben LGBT üyelerinini bunu sürekli gözümüze sokmasından rahatsızım. Git seviş, yiyiş, duygusal anlar yaşa. Kime ne?

  LGBT Üyelere;
  Benimle aynı ülkede, aynı haklarla yaşıyorsun. Neyin peşindesin anlamıyorum? Varsınız zaten. Bu var olma çabanız nedir?

  26|8
  11|4
  • Aynı haklara sahip değiller, iş verilmiyor sonra mecburen fuhuş yapanlar var birçok arkadaşım var ve kendi gözümle şahit oldum, fuhuş yapıncada ahlaksız diyorlar, ceza kesiyorlar.

  • @Genderless eğer yeterince var olsalardı yaptıkları eylemler neden bu kadar olaylı?
   Biz anlayışsız bir yasa ile yönetiliyoruz. o insanlarda bizim gibi insam.
   Eğer varsa cinsel tercihi senden farklı olan bir arkadaşınla muhabbet et, yoksa böyle bir arkadaş edinmeye çalış. Tabi rahatsızlık duymazsan.

  • @Genderless kusura bakma seni etiketlemişim.

 • biz ne dersek diyelim bunların dededen gelen kültürden bilgiden vazgeçmezler yeniliğe kapalı cahil insanlar topluluğu batmanda sırf gökkuşuğı renginde diye parkı yakan bir toplumdan bahsediyoruz yani gelecek nesilde bunların çocuklarından olacağı için homofobinini silinmesi zor din kültürü dersinde bunu günah demesini biliyorsan biyolioji dersindede cinsel yönelim dersi vereceksin bir ülke ya gelişmiştir ya gelişmemiştir gelişmekte diye birşey yok biz gelişmemiz bir ülkeyiz siz bu kadar hastalık desenizde aradığınız polisde ifade verdiğiniz hakimde muayane olduğunu doktarda izlediğiniz maçın hakemlerinde heryerde lgbt bireyleri var türkiyede 20 milyon lgbt bireyi var bunlar ortaya çıksa meclise bile gireriz ama bu toplum baskısı ve erkeklik gururu ile yönetilen bir ülke olduğumuz için zor peki ne yapmalıyız destek olmuyorsanız bile saygı duyucaksın ben senin dini inancına laf etmiyorsam senin dinine laf etmediğim halde gelip sırf içiyorum diye beni kendi mekanımda dövemezsin buna hakkın yok böyle bir hakkın yok kimseinin hayatına karışamazsınız !!

  0|4
  0|0
 • La siz eylem yapmıyor muydunuz atacaklardı ortanıza bir canlı bomba kökten bitecekti bu işin. Yeter la LGTB LGTB şova dönüştürdünüz artık. Kimse ben normal insanım diye yürüyüş yapmazken, böğürmezken siz çıkıp ben gayım, velevki ıbneyim diyorsunuz. Sonra sizi normalden saymayınca niye normalden saymadık diyorsunuz. Ulan niye sayalım normal insanlar gibi yaşayın hayatınızı ne bu dikkat çekme çabaları. Benimle aynı ülkedesin, aynı topraktasın. Evin var, belki araban var. Tüm haklara köküne kadar normal vatandaş gibi sahipsin, kimliğinde gay veya başka bir şey yazmıyor. Daha ne? La havle ya ne kadar uzattınız bu mevzuyu. LGTB' nin ne olduğunu bilmeyenler bile dönüştürdüğünüz şov sayesinde güzel bir şey diye destekler olmuş. Size bir şey diyeyim mi? LGTB cinsel sapkınlıktan başka hiçbir bok değil.

  5|3
  2|3
 • Yorumlar gene içler acısı. eline sağlık güzel bir bence

  6|3
  1|2
 • Sapıklar hakkında bir bence yazılmış. Doğrusu şaşmıyorum zira site sapık kaynıyor.

  17|13
  17|12
 • Suçlamak anlamaktan kolaydır. Ayrımcılık, insanın kendisinden duyduğu tiksintiyi başkasına yöneltmesinden ibarettir. Dili, Dini, Rengi Ne Olursa Olsun, Iyiler Iyidir.'Neşeli ol, hayatını yaşa'. Ben bu insanlara saygi duyuyorum cunki onlarda insan. Ellerine sağlık.

  2|1
  0|1
 • Gayet açıklayıcı olduğunu düşünüyor ve devam ediyorum. Güzel ablacığım şimdi sana karşıt görüş belirtmek istiyorum. O lgbt topluluğu içerisinde gerçekten bunun hastalık olarak görüpte yapan kesim sadece %2 geri kalanı toplumda dışlanmış ezilmiş farklılaşma çabası içerisinde olan bireyler. Özgürlük eğer benim yaşam alanıma aile ahlakıma zararlı olmaya başlarsa orda biter onların özgürlüğü toplum içerisinde yaşayabilmek bunu gerektirir. Şöyle bir durumuda dile getireyim bu insanların kendi aralarında ne yaptıkları, birbirlerini karşı ne kadar özgür oldukları beni ilgilendirmez. Buluşup birlikte Zaman geçirebilecekleri toplu olarak eğlenebilecekleri bir çok mekan mevcut be bildiğim kadarıyla sosyal medya üzerinden de gayet aktif bireyler. Burda belirtmek istediğim bir araya geldiklerinde toplumun çoğunluğuna ataerkil yapısına isyan etmişte Zafer'e yürüyorlarmış havalarına ayar oluyorum. Ben bunu diğer toplum fertlerinini benim gibi insanları tahrik etmek için düzenlenen bir aktivite olarak görüyor ve bu ahlaksızlığa her daim karşı çıkıyorum. Buda benim görüşüm saygılar. 😎✋🏻

  4|0
  3|1
 • LGBT mensuplarının, eylemlerinde çırılçıplak olması bana göre bir hatadır, toplumun kabul ettiği genel ahlaka aykırıdır, kamu düzenine aykırıdır. Toplumun hassas olduğu noktaları hiçe sayarak halkı rahatsız eden insanların cinsel kimliğine saygı beklemesi çelişkidir. "Ben transım, ben lezbiyenim" diye davulla zurnayla gezip kendilerini normal insanlar olarak görmemizi istemeleri de bir çelişkidir. Herkes annelik/babalık duygusunu yaşamayı ister ve hak eder. Evlat edinmek de yadırganacak bir husus elbette değildir, ama bencil ve bilinçsiz bir şekilde lezbiyen veya gay olan bir çiftin, onun iradesini ve geleceğini hiçe sayarak evlat edinmesi çocuğun psikolojisine zarar verebilir. Kendi açımdan düşündüğümde, böyle bir çiftin çocuğu olmak istemezdim. Farklı eğilimdeki insanların ilgilendiği tek hususun bu olması en başta kendi kişisel gelişimleri için zararlıdır. Kendi kimliklerini yine savunsunlar ama bunun yanında farklı muhabbetlere de girsinler, bana göre mantıklı olan budur.

  1|0
  0|2
 • Zaten özgürler bu kişiler, özgür olmasalar sesleri bu kadar çıkmazdı. Onların istediği tek şey bu durumun sadece daha fazla normalleşmesi. Eğer daha normal hale getirebilirlerse sokak ortasında bile ilişkiye girebilecek düzeye ulaşabileceklerini düşünüyorlar.

  3|2
  0|2
 • Ben karşıyım.. bunların amacı cafelere gidip entellektüel görünümü ile dikkat çelmek. Oysa ki entellektüel falan da değiller. Ayrıca ben bunlara asla saygı falan da göstermem.. ramazan ayında sokak ortasında çıplak çıplak dans edenlere neyin saygısını göstermemi bekliyorsunuz? Onların benim tuttuğum oruca ve benim dini değerlerime kısacası bana saygıları yoksa ben beden onlara saygı göstereyim? Ben karşıyım arkadaşım. Allah bizi yolumuzdan saptırmasın..

  7|2
  8|5
 • Heteroseksüelim. Homofobik değilim.
  Yazdıklarına katılıyorum.

  Hayata ve insanlara, dinlerin dar penceresinden değil,
  her açıdan bakmak gerektiğini düşünüyorum.

  Bazı travestilerin, cinsel seçimlerinden dolayı iş bulamadıkları için,
  fuhuş yaptıklarını düşünüyorum.

  2|2
  2|1
 • Saçma sapan Lgbt denen örgüt kurmuş destekliyorsunuz. Hormonal bozukluktan ötürü bunlar Allah kimseyi gay veya lezbiyen yaratmaz.

  Hani Lut da kavmine şöyle demişti: "Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız-çirkinliği mi yapıyorsunuz? Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz, ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz." Kavminin cevabı: "Yurdunuzdan sürüp çıkarın bunları, çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış!" demekten başka olmadı. (Araf Suresi, 80-82) Ayette belirtildiği gibi ''Siz daha önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı şeyi'' yani ince manası şu insanlar kendi aralarında bu lanet şeyi çıkarmıştır. Eğer ki gay veya lez olarak doğum olsaydı ayet böyle olmazdı.

  3|3
  5|4
  • Yanlış yazmışsın o "bunlar çokça temizlenen insanlarmış (!)" olacak

 • insanların tercihleri sapıklıksa buna saygı duymam

  6|3
  5|4
 • Sizin gibi düşünenlere göre normal. Artık o kadar yırtılmışsınız ki ahlâksızlığı normal görüyorsunuz. Bu hiç hoş birşey değil. Bir kere toplum ahlâkına hem de fıtrata aykırı. Görüşlerinizden dolayı sizi esefle kınıyorum.

  6|3
  8|5
 • Paylaşım için elinize sağlık

  2|0
  3|0
 • LGBT 'den rahatsızım çünkü her eyleminde mutlaka soyunur, sevişirler
  bana senin gögüs ucundan bilmem nerenden
  sen bunu yaparken meydanın seni çektiğini ve aile ortamı iyi insnaların çocuklarıyla beraber medya yüzünden seni izlediğini bilmiyormusun

  bencil insan sen bencil isen bende sana bencilim

  2|0
  0|0
 • heryerde serbst birtek türkiyede yasak dimi lanet devlet lanet jasdjasdasjd gülüyorum ne diyim ya tamam güzel yaplaşım ama destek vermiyorum sokakta yiyişenleri görünce tekme atasım geliyor siz hemcinsler serbest kalsın diyorsunuz sokakta yiyişmiceklerse ozaman sözüm yok. d

  3|1
  5|2
 • Bizde iğreniyoruz bize de saygı duymalısınız.

  3|0
  2|1
 • Yaradılanı Severiz, Yaradandan Ötürü..

  2|1
  1|0
 • Erkekler Devam
  18

Kızlar Ne Diyor 47

 • Cahiller yine bir araya gelip "Omo onlor romozondo çoplok gozoyor bon noyo soygo doyoyom" diye ağızlarından köpükler saça saça kendilerinden olmayanları dışlama eğilimi göstermişler.

  İyi ki farklı farklı insanlar var da, kimin ne kadar aptal ya da cahil olduğunu görebiliyoruz. LGBTİ bireylerine tavsiyem: cahillere laf anlatmaya çalışarak kendilerini hiç yormasınlar.

  3|1
  2|1
 • Homofobik birisiyim çünkü şöyle;
  Eş cinsel olduğunu gözümüzün önüne sokup tepki görünce sosyal medyada patlama yaratıyorlar. Hastalık olanlara hiçbir lafım yok bazısı ise tercihen. Lut kavmi de LGBT ciydi ve yok oldular. İnsanların işine karışmaktan hoşlanmam ama karşımda yiyişen öpüşen hetero, gay ya da buna benzer görmek hoşuma gitmiyor. Özel şeyler bunlar yürüyüşler filan oluyor. Amaç ne? Kabul etmiyoruz işte yaşa kendi kendine bize ne?

  5|2
  2|1
 • şu salak insanların yorumlarını takma büyük ihtimal benceni okumamışlardır bile. kafaları basmıyor napalım. ya hani nefret etsinler ama niye gözümüze sokuyorlar? nefretlerini içlerinde yaşasınlar, burda eşcinsellere falan hakaret etmek de neyin nesi? böyle insanlara saygı falan gösteremem ben. sebepsiz yere nefret duymak hastalıktır. tedavisi yok mu bunun? böyle insanlar psikolojimi bozuyor. gitsinler tedavi olsunlar!

  3|0
  1|2
 • Çok güzel bir bence olmuş, ellerine sağlık. Sen yazmasan en yakın zamanda ben yazmayı düşünüyodum :) yorumları da okudum, bazıları hala anlayamamış olayı. Sokakta yiyişen çiftlerin çoğu hetero zaten, homo değil. Ki olsa da bakmayıver. Gerçi insanlara ne dersen de, zihinlerini açıp birazcık da olsa empati yeteneklerini kullanabilseler seni, beni kısacası herkesi yargılamadan düşünebilecekler. Güzel günlerin en yakın zamanda gelmesi dileğiyle... :)

  3|0
  0|2
  • Çok güzel yorumlar aldım bu bence için devamını getiricem inşallah :D ama seninde dediğin gibi insanlar anlamak istemedikleri sürece onlara bişeyleri anlatmak imkansız oluyo gerçekten.
   bu arada güzel günlerin yakında geleceğine inanıyorum :D sende öyle yap :D

  • İnanmak başarmanın yarısıdır çünkü 👍🌈

  • aynen öyle :D

 • Gözümüze sokulmasından sıkıldım artık. Gayet de özgür Lgbt bireyleri özgür olmasaydınız o yürüyüş gerçekleşebilir miydi sanıyosun? Hadi onu geçtim bunu normalleştirme çabanız niye. Nasıl yaşıyorsanız yaşayın bireyin kendi seçimi buna saygı gösteririm beni ilgilendiremez fakat habire gözümüze sokma çabanız gerçekten can sıkıcı.

  3|2
  1|1
 • çok güzel olmuş gerçekten ellerine sağlık insanların birbirine saygı duyması gerektiği tartışılmaz bir gerçek herkes özgür olmalı gerçekten
  devamını bekliyorum :D

  4|1
  2|1
 • Çok guzel anlatmışsın bir biseksüel olarak çok teşekkür ediyorum sana

  6|0
  3|3
  • Şöyle bir yorumlara baktım da herkes işin dinsel yanında arkadaşım sanki siz biriyle birlikte olurken işin dinsel yanını duşunuyorsunuz da gelmişler burda ahlak dersi veriyorsunuz ya çok sinir oluyorum böylelerine

 • Özgür olmadığını mı sanıyorsunuz siz? bir bankaya gittiğinde senin lgbt üyesi olduğunu anlayıp kredi mi vermiyorlar? Alnında mı yazıyor? Saygı duymuyorum arkadaşım. Siz nasıl bizim mübarek ramazan ayımızda o yürüyüşü yaptınız, ''Receple Ramazanın aşkına Şabanda katılsın'' vs tarzı seviyesizce şeyler yazdınız. Bizden de saygı bekleyemezsin. Daha ne istiyorsun ya? Git bir evde ne halt yiyorsan ye. Beklediğin saygı sokakta sevişmenizi normal karşılamamız şeklinde midir? Ya da eşcinsel evliliğinin serbest olması mı? Ha öyleyse çok beklersin canım. Çok istiyorsanız gidin yurtdışına mutlu mesut yaşayın. Tutan yok sizi. Ama bizim olduğumuz yerde böyle ahlaksızlık yapamazsınız. Dışlanınca da atar yapamazsınız. Allah ıslah eylesin.

  1|2
  0|2
 • İşin dinsel veya toplumsal boyutu çokta ilgilendirmiyor beni. Bilimsel olarak eşcinsellik üremenin önünde ki bir engel olduğu için garipsiyorum sanırım.

  Evrim, tüm canlıların üremek ve daha uzun yaşamak için sürekli değiştiğini söylerken üreme boyutunun önünde engel olan bir durumdan söz ediyoruz.

  Evet insanı diğer canlılardan ayıran en temel fark "doğaya rağmen" , "doğaya inatla" yaşıyor olması sanırım.

  Yinede yargılamak üzerimize vazife değil. Bireysel seçimleri , bu seçimi yapmayanları etkilemiyorsa kimseyi ilgilendirmez. Şahsen cinsel tercihleri beni ilgilendirmiyor. Ayrıca eşcinsel eğilimleri olanların heteroseksüellerden daha eğlenceli oldukları gerçeğide var. Çünkü onlar içlerinden geldiği gibi davranıp, içlerinden geldiği gibi yaşıyorsal.

  0|0
  0|1
 • Burda karşı çıkanlar karşı olanlar yarın bir gün kendi evladinizda hemcinsine ilgi duyduğunda evlatliktan red mi edecekler acaba kendi kanindan olanları?
  Ellerine sağlık
  Farklı oldukları için dışlanmamalı insanlar...

  3|1
  3|2
 • Şimdi şunu söylemek istiyorum ben LGBTI'yi sonuna kadar destekliyorum, fakat Onur Yürüyüşünde "Ramazanla Recebin aşkına kimse karşı koyamaz." gibi tahrik eden ve sataşan pankartların açılmasına karşıyım ayrıca soyunup dolaşmalarınada karşıyım, insanların seni sevmesi için saygı duymalısın onların dini görüşlerine, ayrıca her LGBTI bireyini dinsiz olarak göstermekte saçma geliyor aralarında inanlarda var tabi ki hemde çok var. Şimdi gelelim LGBT karşıtlarına, öncelikle dini açıdan eleştirenlere söylüyorum bunu, dinde alkol almak, evlilik öncesi ilişkiye girmek vb. çoğu şey günah fakat bunları yapıpta LGBT'liler günahkar diyenleri anlamıyorum, o yaptıkların senin günahınsa bunlardan onların günahı senin onlara karışıp , dövüp , aşağılamaya ne hakkın var? Ayrıca günah olup olmamasıda tam olarak net değil, dinde Lut kavminden bahsedilir ama onların yaptıkları eşcinsellik değildi sırf zevk için hemcinsiyle , hayvanlarla, kardeşleriyle ilişkiye girmekti, altını çiziyorum "zevk için" . Sen nereden biliyorsun belki bir eşcinsel ömürü boyunca ilişkiye girmedi? Dinde bu günah değil ki, bir kişinin hemcinsine duygusal veya romantik ilgi duyması kişinin elinde değildir. Yani ben şunu anlamıyorum LGBT'liler insan öldürmüyorlar, hırsızlık yapmıyorlar, sahtekarlık yapmıyorlar ne yapıyorlarsa kendilerine yapıyorlar. Onlara karışmaya kimsenin hakkı yok, LGBT'lilerinde insanların dinleriyle dalga geçmeye hakkı yok. Onur yürüyüşünün nedeni hakların geri istenmesi çoğu işsiz, sosya güvencesi yok yürüyüşün asıl nedeni budur, "Biz Heteroseksüeliz biz neden yürüyüş yapmıyoruz?" diyenlere ise şunu söyleceğim Heteroseksüeller LGBT'liler gibi azınlıkta değiller her işte çalışabiliyorlar, psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalmıyorlar, özgür bir şekilde yaşayabiliyorlar o halde Heteroseksüellerin yürümesinin bir amacı ve nedeni yok. Son olarak LGBT'yi desteklemek için LGBT bireyi olmak zorunda değilsiniz, İnsanlar hayvan haklarınıda destekliyorlar ama hayvan değiller.

  0|0
  0|0
  • çok dogru provoke edici yuruyuslerin asil amaci lgbt destegi degil din dusmanligi yuruyusu, buda aslinda siyasi akp muhafazakar oldugu için. Kesinlikle her seyi kullaniyorlar propaganda aleti yapmak için. Hem zaten kim karsi bunlara? escinselleri oldurun diye bir kanun mu çiktida bizim mi haberimiz yok? Yuruyusler çok saçma cidden kendilerini ne saniyorlar acaba , bu ulkede 90 yildir muhafazakarlar basortululer dislandi onlar degil ki ! Ama birde burda yanlis bir algi yapmissin benim kabul etmedigim , escinsellik bir tur ruhsal bozukluk, duygusal açliktan kaynaklaniyor , buna tabi bilinçalti mesajlarla bunu normalestiren medya , diziler var , ama bu normal degil, peki bunu kabul etmiyorum diye de bunu seçenlere dusmanlik yapicam anlamina gelmez, biseksuel arkadasim var , kabul etmemem baskalarinin kisisel seçimlerini karismam anlamina gelmiyor , umrumda degil ama bunu bu kadar abartilmasi normal degil.

  • Hepsini Göster
  • Ya siz olmazsınız ya. Kendi kendinizk kandırın anca bir de bütün bilim adamları genetik demişmiş harbi olmazsınız.

  • @sshameless Cahilsin, git araştırma yap.

 • Eline sağlık, harikasın

  3|0
  1|1
 • Hayata gökkuşağının altından bakmayı deneyin... Teşekkürler. Bu onur hepimizin.🌈

  3|0
  0|0
 • Gök kuşağını kendinize sembol edinmeseydiniz daha iyi olurdu :)

  6|2
  3|1
 • Kıyametin alametleri işte en büyük sapkınlık ahlak yoksunluğu bence iğrençlikten başka birşey değil, bu site böyle insanlar ve ateistler ile doldu

  6|2
  5|2
 • Eline sağlık

  3|0
  1|1
 • şahaneydi. bir heteroseksüel olarak lbgtleri destekliyorum. cinsel kimliğini yaşama ve cinsel kimliği doğrultusunda aşık olmanız sizin hakkınız.

  1|0
  0|0
 • Hiç bir bahanesi olamaz bunun ve k. b sevdiremedin bize onları bu renkli yazıyla gök kuşağının renklerini bile kirletiyolar sevmiyorum iğrenç yaratıklar

  3|2
  2|1
 • kesinlikle eline sağlık bizlerin daha iyi birşekilde ifade etmeye çalışmışsın ama ne olursa olsun yinede bizlere sapık hastalıklı ruh tarzı bakılmaya devam edilecektir.

  2|0
  1|1
 • Sonuna kadar destekliyorum. Cok guzel bir bence olmus

  2|0
  2|0
 • Kızlar Devam
  27
Yükleniyor...