Hamilelikte Neler Yasak?

Hamile bayanların en büyük hatası yapsam mı, yapmasam mı oluyor.

Peki doğruyu size söyleyenler ne kadar doğru söylüyor uzmanların dikkatine biraz önem vermeliyiz..

Acemi hamilelik diye bir şey var. Zaten ilk hamilelikte ilktir zaten ilkler yaşanıyordur. Merak ettiğiniz herşey anlık yaşanmaya başlamıştır.

Kadının bir huyu vardır. Her an, hep, sürekli güzel olmak isterler. Manikür ve pedikür yaptırmanın sağlık açısından hiçbir zararı yok. Hatta anneye psikolojik açıdan faydası bile olur.

Cilt bakımında ise kullanılan malzemelerin önemi büyük.Genel anlamda sağlığa bir zararı yoktur. Sağlığı etkilememesi için uzman tarafından da tavsiye edilen ürünler kullanılması faydalı olur.

Sıcak banyo , sauna

Sıcak banyo, sauna hamam gibi ritüellerinizi hamilelik sürecinde rafa kaldırmakta fayda var.Özellikle ilk 3 ay bu aktivitelerde bulunmamanız bebeğiniz için sağlıklı olacaktır.

Topuklu ayakkabı

Topuklu ayakkabı giymek belinize uygulanacak iki kat ağırlıktır. Ekstra güç demektir. Ayrıca takılıp düşme riskinizde daha fazladır.Bu süreçte babet ve spor ayakkabıları ön planda tutmanızda fayda var.

Oje sürebilirsiniz hamilelikte bir zararı yoktur.

Evcil Hayvan

Evde hayvan beslemenizin sağlığa hiçbir zararı yoktur.Ama herhangi bir hayvan besliyorsanız bunu doktorunuz bilmesi gerekebilir.Genel olarak riskler azdır ama doktorlardan saklamadan kontrollü hamleler her zaman faydalıdır.

Teşekkürler...


1|0
72

En İyi Kız Görüşü

  • Çogu kız şimdi topuklu giyemicemmi demiş ama benim öyle sıkıntım yok boy zaten boyum 1.70 :D (benim boyumdaki kızlar genelde topuklu giyiyo ama) onun dışındakileride pek yapmam nadiren yaparım 9 ay beklesem nolcak dunyanın sonu degil ya :D

    1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 1

  • Bilgilerinizi bize aktardığınız için teşekkür ederiz. Oldukça faydalı bir paylaşım olmuş :)

    0|0
    0|0
Yükleniyor... ;