Kadın-Erkek Eşitliğinden Uzaklaşıp Erkek Düşmanlığına Soyunan Kişiler Gerçekten Feminist midir?

Günümüzde feminizmin nasıl "Kadın-Erkek eşitliğini" savunduğunu göstermek adına yazıyorum bu yazıyı. Ne de olsa en azından ülkemizdeki feministler bize feminizmin erkek düşmanlığını değil, kadın erkek eşitliğini savunduğunu söylemekten başımızın etini yediler. Biraz da erkek gözüyle bakalım feminizme. Gerçekten kadın erkek eşitliğini mi savunuyorlar yoksa kadın hakları adı altında erkek düşmanlığı mı yapıyorlar?

Kadına Şiddete Hayır, Erkeğe Şiddete Evet!


Ankara Üniversitesi DTCF'nde olan bir olaydan söz etmek isterim. Fakültedeki erkek öğrenci bir kız öğrenci hakkında hakaret olacak düzeyde kötü şeyler yazıyor. Bu hakaretlerden sonra bir grup kız bu erkek öğrenciye haddini bildirmek amaçlı saldırıyorlar. Sonrasında ise bu olayı fakültedeki bütün erkeklere ders vermek amaçlı yaptıklarını söyleyip, erkeklere "haddinizi bilin" diyorlar ve alkışlanıyorlar.

Ülkemizde pek bir yankı bulmamış bir olay. Neden mi? Olayda cinsiyetlerin yer değiştirdiğini düşünelim ve öyle bakalım. Kız öğrenci bir erkek öğrenciye aynısını yapsaydı ve erkekler bir kıza bu şekilde saldırmış olsaydı o erkekler için ülke çapında linç kampanyası başlatılırdı. Yani Türkiye'de ne olursa olsun bir erkek kadına şiddet gösteremez ancak bir kadın haklı (!) bir sebeple bir erkeğe saldırabilir. Hatta bu saldırıyı kadın haklarını savunmak (!) için yaptığı için alkışlanır.

Kadına şiddete hayır demek yerine, şiddete hayır dediğiniz zaman feminist olursunuz. Tabi ülkemizdeki feministlere göre kadına şiddete hayır, erkeğe şiddete evet.

Sakalsız Erkek, Pardon Erkek Demişim!


Bu videonun tamamını izlemeseniz de olur. Çünkü ilk çıkan hanımefendi dışındakilerde bir anormallik yok.

Bu video daha çok kadınlar sakallı erkek mi beğeniyor sakalsız erkek mi beğeniyor amaçlı çekilmiştir. Benim bu videoyu izlerken bir şey dikkatimi çekti ki sinir oldum. Bir hanımefendi sakalı olmayan erkeği, erkek yerine koymuyor. Bu neden dikkatimi çekti? Bugün bakarsanız bu ülkede feministler olur olmadık yerlerde olmadık cümlelerden kadın tanımı çıkarıyor. Eminim ki buna benzer bir cümleyi bir erkek söylemiş olsaydı yine herkes ortaya düşmüş o erkek için linç kampanyası başlatılmış ve etraf kadın tanımının erkeğin kendi isteğine göre yapılamayacağını izah eden yazılarla dolmuştu. Erkek kendi kafasına göre kadın tanımı yapamaz ancak bir kadın keyfine göre erkek tanımı yapabilir!

Daha çok fazla örnekler yazılabilir buraya, toplum içinde kadının erkeğe davranışı ve erkeğin kadına davranışı vs. ama o zaman çok uzun bir yazı olacağı için çoğu kişi okumaz. Bu kadarının yeterli olduğunu düşünüyorum.

Feministlere bir çift lafım var. Millete feminizmin ne olduğunu öğretmek yerine, kadın-erkek eşitliği nasıl savunulur önce onu öğrenin.


3|4
915

En İyi Kız Görüşü

 • Birinci video feminizmden çok anarşi ile bağdaştırılmalıdır. Adaletin olmadığı yerde anarşi başlar ve Türkiye gibi yargı kollarının gittikçe daha da kadın düşmanı olduğu bir ülkede kadınların bu yola başvurması doğal.

  İkinci videoyu neresinde feminizm var? Feminizm başlı başına cinsiyet rollerini savaş açan bir olgu zaten? Feminizmde "erkek dediğin şöyle olur, kadın böyle olur" zihniyeti kesinlikle söz konusu olamaz.

  3|1
  0|0
  • Feminizmin öncüleri kadın-erkek eşitliğinin asla olamayacağını savunur.
   Çünkü onlara göre bize görede kadın her zaman avantajlıdır. Kadın ezilmez hiçbir zaman... Ezilir diyenler bir gün erkek olun görün ezilmek neymiş...
   Fransada Feminzm akımının öncülerinden bir bayan adını tam hatırlayamadım şöyle demiş "Kadınlar aslında her daim avantajlı, çalışmasa bile hayatını idame ettirebiliyor, genelde erkekten çok daha iyi şartlar altında yaşayabilir. Oysa bir kez düşen erkek ya ölmeye, ya da sokaklarda yaşamaya mahküm"
   Bunu Feminizmin önemli temsilcisi söylüyor. Düşünün yani... Erkekler ne kadar eksi ile doğuyor

  • Hepsini Göster
  • Allah Radikalleri Islah Etsin. Her Konuda...

  • Evet ama, anarşiye başvurursan, ters teptiğinde de yaptığının arkasında durman lazım.

   Orda kalabalık 'Eşkiya mısınız siz' diye tekme tokat kızlara dalıp kemiklerini kırsa o da anarşi, ona da aynı tepkiyi verir misin?

   Anarşi bir grubun 'Hak aramak' için kafasına göre davranmaya başlaması değildir, adam kalkıp kızlardan birine vurduğu gibi dişini dökse bu sefer de 'Hem tacizci, hem de arkadaşımızı dövdü' diye gidip millete şikayet edecek kezbanlar bir zahmet anarşiye sığınmasın.

En İyi Erkek Görüşü

 • Cogu kadina dahi benzemiyor.

  Bu arada bana dort tane kiz gelip oyle saldirsa vurdugum gibi yikarim asagi.

  Kadin erkek esitse, kavga etmeye calistiklarinda dayak da yiyecekler.

  Hicbir gerekce kendilerine bilip bilmeden birini linc etme hakkini vermiyor.

  Orda mal gibi alkislayanlar da moron ayrica.

  Suratina kadin diye bakmayacagim insanlar bogurerek kadin propagandasi yapmaya calisiyor.

  0|2
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 8

 • Feminist olup, kendimi bitakım kalıplar içerisine sığdırmaya ihtiyacım yok...

  0|3
  0|0
  • İşte sen gerçekten güçlü bir kadınsın...
   Bu her yerde böyledir, kendini bir kalıba sığdıran insanlar genelde kendilerini yeterli görmeyen insanlardır. Bunu dünyanın istediğiniz yerinde, istediğiniz piskologada sorabilirsiniz.

 • emeğine sağlık haklısın. ben erkeklere bu şekilde davranıldığını duyunca şaşırıyorum çünkü doğuda yaşıyorum ve kadınlar sürekli eziliyor. gerçi suç kadınlarda biraz, seslerini çıkartanlar neredeyse hiç yok. insanlar sürekli kadınların ezildiğiyle ilgili haberler (hatta sadece haberde değil gözümüzün önünde) görünce intikam (!) almak istiyorlar sanırım (?). bununla ilgili bir bence yazmıştım. 2. videoyu izledim ve bence öyle çok tuhaf değil. videodaki kadını biliyorum, severimde. şaka amaçlı söylüyordur

  0|0
  0|0
  • Zaten o kadınla bir derdim yok. Bende daha önceki videolarda görmüştüm. Aslında söylediği cümlede de bir gariplik yok ama biraz düşündüm ve şu aklıma geldi. Ben bir erkek olarak atıyorum "Saçı kısa kadııın, pardon kadın demişim." gibi bir cümle kursam (cümlenin saçmalığına takılmayın) çoğu feminist bana etmedik laf bırakmazdı. Feminist olduğunu iddia eden bir kesim sürekli olmadık yerlerden kadın tanımı çıkarıyor. Erkeklere kadın nedir onu öğretme derdindeler. Doğrusu kafayı taktıkları şeylerde bu dünyada kafaya takılacak son şeyler. Biz erkekler olarak da böyle şeylere kafayı taksak böyle saçma sapan gereksiz şeyler çıkar ortaya.

   Ben bunun kadın-erkek eşitliğini savunma olarak değil, işsizlik olarak tanımlıyorum. Benceyi, bunu düşünerek yazdım. Yoksa sakalsız erkeğe nasıl baktığı hiç umurumda değil doğrusu, istediğini söylesin.

  • Hepsini Göster
  • Haksızlar !

  • kusura bakma o zaman. yanlış anlaşıldım ya da yanlış anlattım

 • Bizi bu hale getiren sizlersiniz eserinizle övünün kadınları ezen erkekleri kast ediorm

  1|1
  0|0
  • Ezen suçlu da ezdirenin hiç mi suçu yok sanki? Maço olsun, bize sözünü geçirsin diye diye en başta kendilerini ezdiler, sonra bu toplumu onlar yarattılar. Bir toplumu şekillendiren kadınlardır. Sakal dersin herkes sakal bırakmaya başlar, sert olsun karışsın dersiniz ortalık öküzden geçilmez. Yabancı ülkere bakın biraz adamlar kibar, centilmen çünkü orada kadınların aradığı bu şey bu, saygı! ÖRKEEK yerine adam gibi adam aramaya başladığınızda düzelmeye başlar her şey.

  • Hepsini Göster
  • Sen ataerkil bir toplumda kadın erkek eşitliği mi bekliyorsun? Merak etme kadınların yöneteceği toplum ataerkil düzenden 10 kat daha sağlıklı olurdu. Videodaki kadınlara anarşist diyorsun da, adamı neden dövdükleri bile umurunda değil, taciz etmiş dövmüşler hepsi bu az bile yapmışlar bile. İyi senin anana, bacına taciz etsinler onlarda oturup izlesin sonuçta anarşik olmamak lazım sende gurur duyarsın. Te allahım kafalar, kafalar. Ben söylediklerimde bir yanlışlık göremiyorum, Türk kadınlarının çoğu mazoşist. Nerede kendilerini üzecek, serseri, hıyar bir adam var onu seçip macera isterler, ama düzgün efendi erkekleri de istemezler. Lafı bile var kadınların efendi yerine p*c tercihi diye. Evet hepsi erkeklerin suçuymuş LOL. Ben cümleme başlarken yabancı kadınların tercihleriyle, türk kadınlarının tercihlerini, erkekte aradıklarını kıyasladım. Odun arıyorsa geneli toplum odun olur olay bu. Sende taciz işlersen kafanı kırmaları mübahtır, eşitlikten de bahsetme

  • @logmestereN Kardeşim hiçte öyle değil. Kadınlarda cinsiyetçilik aldı başını gidiyor.
   Şuanda Ataerkil düzen zaten başlı başına bozuk ve yanlış bir düzen.
   Ancak Feminizmin getireceği düzeninde bundan aşağı kalır yanı yok, çünkü baştan aşağı radikal ve cinsiyetçi kadınlarla dolu. Tabiki çok güzel insanlarda var, kimse üzerine alınmasın.
   Şuanda ölen hiçbir erkeği medya ekrana bile getirmiyor, kaale almıyor. Birçok erkek umursanmıyor. Fakat bu kimsenin umrunda değil. Ama kadınlarda bu olduğunde (Olması Gerekende Budur Zaten Buna Sözümüz Yok) herkes gerekeni yaptı.
   Öyle ya da böyle erkekler mağdur edildi ve edilmeyede devam edilecek.
   Belki biz burda bunları konuşurken bile bir yerlerde erkekler öldürülüyor ama gündeme getiren olmayacak.
   "Erkeğin Canına Dokunma" diye bir kampanya başlatılsa keşke. Bir nebzede faydası dokunsa ne mutlu bize!
   Bizim için cinsiyet değil CAN önemli.
   Ve inan bazı kadınlar varki tüm erkeklerden daha anlayışsız ve kıymet bilmez. Yönetici onlar olursa...

 • Kadın erkek eşit değil en çok ezilen kadınlar oluyor herkes kız çocuğunu kızgın kuma gömerken kızını sırtında taşıyan hz muhammed'in ümmetiyiz öyleyse neden hep kadınlar eziliyor

  2|1
  0|0
  • Yazdığım bence ile alakası yok. Ben kadınların ezilmesinden söz etmiyorum. Feminizmin uygulanmasındaki felaket hataları yazıyorum.

  • Hepsini Göster
  • Hı hı belli

  • Nerede kadınlar eziliyor?
   Kadınlar her daim erkeklerden daha az ezilir.
   Kadının önünde çok daha fazla seçenek var. Çalışmasa evlenerek hayatını idame ettirebilir. Ve genel olarak kadınlar erkeklerden çok daha kaliteli yaşıyor. Daha iyi, elit ortamlara girme fırsatı var. Ama ezilen kadınlar var mı? Çok var... Fakat kanka toplumlarda... şu an modern dünyada kadınlar erkeklerden çok daha avantajlıdır.
   Ama tabiki kimse ezilmesin.
   Fakat erkeksen direkt düşman oluyorsun birçok kadının gözünde, önyargıya maruz kalmaktan daha kötü pek az şey var.
   İşte bu yüzden erkekler daha çok eziliyor. Çünkü daha baştan önyargıya uğruyorsun.
   Lütfen öfkelenmeden seviyeli bir şekilde konuşalım. Bende insanların ezilmesine karşıyım.

 • Bizi bu duruma siz getirttiniz erkek !

  0|0
  0|0
  • Biz de sizin bu yaptıklarınızı bahane ederek size karşı saldırıya geçelim o zaman bakalım neler oluyor. Zihniyete bak. Tecavüzcü erkeklerden bir farkınız yok.

 • Niye gizliden sordun korktun mu 😊😊😊

  1|0
  0|0
  • Belkide yazdığım erkek düşmanlarından korkmuş olabilirim. Ne de olsa kadınları eleştirdim. İdamım istenebilir. :)

  • Hepsini Göster
  • Üstün olan bir cinsiyet yoktur.

  • Bu benim yorumum feministlik zaten eşitlikten yana

 • İkinci video'nun feminizmle alakası yok. İlk video için de haklılar demiyorum, sadece bana ne diyorum. Tacizci erkeğin hakkını mı savunmak lazım bu noktada? Senin kız kardeşin hakkında sosyal medyada o tür hakaretler edilseydi o adama napardın? Tacizin tecavüzün cezasını devletimiz veremiyor, bari halktan bulsunlar hakettiklerini. Çok önemsiyorsan "tacizcilere şiddete hayır" şeklinde kampanya başlat.

  0|0
  0|0
 • Az bile yapmışlar, helal olsun!! Her erkek potansiyel bir tacizci ve tecavüzcüdür, her erkek potansiyel bir kadın düşmanıdır.

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 14

 • kadın erkeği döverse <<< kadın haklıdır!
  erkek kadını döverse<<< kadın haklıdır!
  kadın suç işlediyse<<< arkasında erkek vardır!
  erkek güzel bir şey yaptıysa<<< arkasında kadın vardır.

  kafa bundan ibaret... şimdi üç beş tane andaval karı gelip sizin yüzünüzden böyle olduk diye kıçını bize sürmeye kalkacak. demek ki kendilerinin hiç iradesi yok, demek ki o kafaları bizim kontrolümüz altında...

  0|1
  0|0
 • Öncelikle feministlik adı altında erkeklere içten içe düşmanlık besleyenler var. Feministlik nedir ya? Daha bunun anlamını bilmeden bazı kadınlar her konuda kendilerini üstün görmeye çalışıyor. Feministlik kadınların erkekler ile her konuda eşit olmasını savunan görüştür. Fakat bu günümüzde erkek düşmanlığına kadar varıyor. Ülkemiz kadınlarının çoğu sert erkek ister, bizim gibi kadınlara hoşgörülü saygılı erkekleri görmezden gelir ve sonra da şiddete uğrar bir çoğu. Kadınlar insandır erkekler de insanoğlu. Ben bunu savunurum. İçten içe yapılan düşmanlık bir son bulmalı, tıpkı erkeklerin kadınlara uyguladığı şiddetin son bulmasının gerektiği gibi..

  0|0
  0|0
 • Saçmalıktan başka birşey değil.
  Sözde EŞİTLİK istiyorlar fakat tek amaçları erkekleri ezmek.
  Kadınlar bu devirde zaten ezilmiyor bizden çok daha fazla ve kaliteli seçeneğe sahip doğuyorlar.
  Bunlarınki terör estirmek. Eşitlik bahane. Saldırı, cinsiyet ayrımcılığı, bir nevi terör.
  Allah hepsini ıslah etsin.

  0|1
  0|0
 • Şimdiye kadar bu sitede gördüğüm en güzel ve en HAKLI konu..
  Hislerimize tercüman olduğun için teşekkürler..

  Seni eleştiren "yaIaka erkekler"e ve sana saldıran "erkek düşmanı kızlar"a ise fazla kulak asmamanı öneririm... He de geç..

  0|1
  0|0
 • Güzel yazı haklısın.

  0|1
  0|0
 • Haklısın. Feminizm ya da Maskülizm yoktur. Her türlü suç, cinsiyete değil insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Ve her türlü olayda öne cinsiyet değil insan hakları sürülmelidir. Kadın-Erkek eşitliği var ise kişiler Kadın veya Erkek olduğu için değil ikisi de ''insan'' olduğu için insanlığı ön plana çıkarılarak yargılanmalıdır. Kimse üstün değildir.
  Feminenden yani kadından türeyen ve eşitliği savunduğu iddia edilen bir oluşum olan Feministlik, adı dahil her şeyi cinsiyete hitap ettiği için, yukarda belirttiğim sebeplerden dolayı eşitliği ve adeleti savunduğu düşünülemez. Böyle bir oluşum, kendi içinde ancak bu şekilde bozulmalara, üstünlük taslama sapkınlığına ve kendilerinin insan olduklarını unutup ''Kadın'' olmalarıyla üstün gören kişiliklere dönüştürür ve karşı cinsi alttan alttan küçültüp adaletsizliğe sürükler.

  0|0
  0|0
 • Adamsın gördüğüm en güzel bencelerden

  0|1
  0|0
 • Istatistiklere bakarak konuş birader koyduğun ilk video hiç birşeyi kanıtlamaz bu ülkede her sene kaç kadın kocasından dayak yiyor ve kaç erkek karısından dayak yiyor bir bak bakalım

  1|1
  0|0
  • Konumuz o olsaydı onu yazardım. Benim yazdığım konu sizin söz ettiğiniz şeyden ayrı. Saptırmayın konuyu. Burada feminizmin uygulanışından söz ediyoruz. Kaç kadının kocasından dayak yediğini değil.

 • Ağzına sağlık kardeş

  0|1
  0|0
 • Haklısın kesinlikle dostum.

  0|1
  0|0
 • ikinci videoda kadın erkekleri aşağılamıyor erkek üstündür sakal olmazsa üstünlüğü kalmaz gibisinden bir çıkarım oluyor.

  1|0
  0|0
 • Adam tacizci tecavüzcü ve erkeklerin yorumları kısmına baktığım zaman o kızları dövüceksin falan diye saçmalamışlar bana göre o adamdan farkları yok o adamın zihniyetindeler, öylelerini kızların eline vericeksin artık biber gazıyla etkisiz hale getirip deşiyomu naparsa yapsın haklıdır. hiçbir tarafı cinsiyete bakarak tutmam ben, o kişi haklıysa haklıdır cinsiyetinin önemi yok! videodaki kızlar haklıla bu yorumu yapmak zorundaydım içimde kalırdı, insan olucaksınız hepiniz!

  2|0
  0|0
 • Kızın biri sana dokunursa, sende tokadı çarpacaksın amele sümüğü gibi yapışsın yere. O videodaki erkeğin yerinde olsam hepsinin ağzını yüzünü dağıtırdım , çünkü eşitlik böyle olur !

  0|1
  0|0
 • Ellerine sağlık kanka.

  0|1
  0|0
Yükleniyor...