Bu Düzenin İçinde Yok Olup Gideceğiz

Hayat, gelirken kimsenin bir şey getirmediği ama her şeye sahip olmak istediği zaman dilimi. Sipariş üzerine doğumlar olsaydı şayet; iddia ediyorum ki, pek az insan doğduğu yeri tercih ederdi.Bence böyle sizce de böyle mi ?

Milattan önce nil fırat dicle nehri yeğâne yaşam yeri iken 19. Yüzyılla beraber gözler Avrupa'ya çevrildi peki bunun nedeni neydi? Gelişen toplum yapısı? İnsan haklarına verilen önem? Veya Sanayi devrimi gibi teknolojik alanda atılan önemli adımlar mı?

Evet belki tüm bunların büyük etkileri olabilir fakat sorun daha derinden neden Avrupa? Neden o coğrafya? Birileri ordan mı yönetmek istiyor tüm her şeyi eğer öyleyse kim bunlar?

Yönetiliyoruz bu bir gerçek bizi yönetenler de yönetiliyor.

Ülkeler devletler İmparatorluklar kuruldu peki neden? Herkes tek bir ülke altında yaşasaydı partiler seçimler olmayasaydı ne gibi kötü tarafları olacaktı?

Birileri bizleri bu şekilde bölmek istiyor. Sen bu ülkedensin sen bu partidensin...

Neden bunu istiyor olabilirler? İnsanlar daha kolay el altına alınsın ve istenilenler daha kolay yaptırılsın diye olabilir mi? Kurulu bir düzenin içindeyiz ve bu düzen içerisinde akıp yok olup gidecez...


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Çok Haklısınız. Birlik olmamız gerekirken bölünüp gidiyoruz.
    İnsanlık derin uykuda, maalesef mutlu rüyasında...

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;