Çağımızın 3 Hastalığı

Hastalık deyince aklınıza hemen bedensel hastalıklar gelmesin, size sosyal hayatı etkileyen hastalıklardan bahsedeceğim.

1-Fakirlik

Türk milletinin geçmişte fakirlikle sınavı olduğu gibi günümüzde de var ve hala bu sorun aşılmış değildir.

ÇAĞIMIZIN 3 HASTALIĞI

Bu hastalık ancak toplumda insanların çalışkan olması ve zenginlerin maddi durumu kötü olan insanlara karşı duyarlı olmasıyla düzelir.

2-Ayrılık- İhtilaf

Geçmişten günümüze yaşadığımız bir başka hastalık sağ-sol, Şii-Sunni gibi çatışmalar ortaya çıkarılarak yapılan ayrılıklardır. Milletimiz dünyanın en saygıdeğer ve hoşgörülü milletidir ancak dış mihrakların veya farklı grupların falliyetleriyle milletimiz birbirine düşülerek çatışma ortamı ortaya çıkarılmaktadır.

Bu hastalığın çözümü de farklılıklara değil aynı noktalara odaklanmaktır. Karşı tarafı anlayabilmek için empati yapmak gerekir. Baktığınız zaman ortada bir sorunun olmadığını ama ne için kavga ettiklerini de anlamadığınızı fark edeceksiniz.

3-Cehalet

Son olarak bahsedeceğim hastalık cahillik Arkadaşlar günümüzdeki yüz kızartıcı suçlar ve genel ahlaka aykırı davranışların temeli eğitimsizlik ve kendi yaptığını bilememekten ileri gelir.

İnsanın kendisini bilmesi için bedenini ve ruhunu eğitmeli cehalete engel olmalıdır. Cahillik çeşitli üniversite veya okullar bitirmekle engellenmez. Bedenine hakim olup iradesini kullanan insan cehaleti yenmeye başlar. Vicdan ve güzel ahlak olmayan bir yerde hiçbir şey düzgün olmaz karmaşa ve anarşi olur.

Benim yazdığım ilk bence olması sebebiyle düzgün yazamadım. Bu konuda acemiyim 😊 kusura bakmayın biraz dağınık yazdım size fikir vermesi açısından önemli olduğunu düşünüyorum.


3|1
63

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 2

  • Çok güzel ve anlamlı bir yazı olmuş.

    0|1
    0|0
  • Gerçekten öyle :(

    0|1
    0|0
Yükleniyor...