Ah, O Ölümü Kucaklayanların Yürekleri Cesur Sevdalıları!

Ölümü yoksaymış vatanı için mücadele eden koruyucularımız var bizim. Bir de onların yolunu gözleyen, bir şehit haberiyle irkilen can yoldaşları...

Ah, O Ölümü Kucaklayanların Yürekleri Cesur Sevdalıları!

Seçilmiş olduklarını düşünüyorum onların. Bu korkuyla, bekleyişle, belki de bir gün kaybedeceği birini böylesine sevmek her insanın başarabileceği bir şey değil. Yolun sonunda ne beklediği bilmeden adım atmak her insanın harcı değil. Süslü hayalleri olabilirdi. Her daim onunla vakit geçireceği, gülüp gezebileceği bir hayat isteyebilirlerdi. Ama onlar tüm bunları ardlarında bırakıp sadece birbirlerini yaşayacakları bir hayatı seçtiler.

Ne büyük erdem onlardaki.

Gün ağardığında yanında hissettiğin sıcak bedendir mutluluğun. Özenle hazırladığın kahvaltıdan sonra Allah'a emanetle bilinmezliğe yolladığındır içini titreten korkun. Güneş son demlerine geldiğinde yaşadığındır tedirgin bekleyişin. Bir kapı sesine ayağa fırlayıp gördüğün bir yüzdür içini rahatlatan. Bir günde yaşadığın bu duygu yoğunluğu seni vazgeçirebilir mi ki sevdandan? İşte budur sendeki o büyük erdem...

Bilirsin aslında elinden alınacağını yiğidinin, sultanının... Ama istemezsin bunu kabul etmeyi. Sen şimdiki zamanı yaşamak istersin sadece geleceği gram düşünmeden.

Ama bir gün gelir.

Tüm engelleri, uğrayacak felaketleri elinin tersiyle itip başladığın o yolda alırsın işte o haberi.

O zalim haberi...

Acın büyüktür. Sığmaz yüreğine. Ama susarsın yine de. Kimseyi sevindirmeyin diye..

Bu nasıl bir dik duruşluktur öyle!

Sonrası da ne fenadır ama dimi...

Yanına baktığında göreceğin boşluğu sindireceksin. Ölmeyen şehidinin hep senle olacağını bilerek teselli edeceksin kendini. Belki uzattığında elini dolduran olmayacak ama ahiretinde o eli bir ömür tutacağını bileceksin.

Sessiz yaşayacaksın acını. Sevdiğinin ölümü kucakladığı gibi kucaklayacaksın onsuzluğu. Bekleyeceksin, bekleyeceksin... Çaresizce bir gün ona ulaşacağın günü bekleyeceksin.

Ne büyük sabırdır sendeki!

Ama yalnız olmadığını da bileceksin. Arkanda şehidinin silah arkadaşları, dostları, ailesi... Kanının yerde kalmayacağını bileceksin.

Gözünün değdiği her yerde onu arayacaksın. Hatıralar kavuracak seni. Artık dayanamıyorum dediğin milyonlarca an olacak belki. Yine de dimdik ayakta durmasını bileceksin. Yıkılmadığını, yıkılmayacağını onlara göstereceksin. Aşkının harmanlandığı onsuzluğun acısıyla kendini onlara göstereceksin.

Çünkü sen şehit eşisin. Çünkü sen çok özelsin...

Asker ve polisten sonra cesur sayılacak biri varsa eğer bu toprakta o da; tüm benliğiyle her şeyi kabullenebilmiş koca yürekli eşidir.


2|0
11

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

  • Helal olsun sizin gibi vatan evlatlarına. Allah mekanınızı cennet eylesin, kurban olayım size

    1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...