Hapşırma Çeşitlerine Göre İnsanları Tanıyalım

Merhaba arkadaşlar! Nasılsınız? Umarım hepinizin keyfi yerindedir! :) Bir başka vladimirpuding bencesiyle hepinize merhabalar. Kış mevsimi yurdun dört bir yanında oldukça çetin geçiyor. Kimi yerde kardan yollar kapandı, kimi yerde yağmur-fırtına var, kimi yerdeyse karın kendisi yok ama soğuğu var -ki bu en kötüsüdür. Havaların iyiden iyiye sertleşmesiyle birlikte haliyle çevremizdeki insanların bazıları mevsimsel gribe yakalandılar, bazıları nezleye, bazıları da başka türlü gribal enfeksiyonlara... Domuz gribi bile yeniden yükseldi. Keyfimiz kaçık, bitkiniz, yorgunuz, tatsızız. Dört bir yanımız burnunu çeken, sümküren, hapşıran, öksürüp tıksıran insanlarla dolu.

Hapşırma Çeşitlerine Göre İnsanları Tanıyalım

Peki herkes aynı şekilde mi hapşırıyor? Elbette ki hayır... İşte bu yüzden ben de sizlere bugün hapşırma çeşitlerini ve hapşırma şekillerine göre insan izlenimlerini yazmaya karar verdim.

Hadi zaman kaybetmeden başlayalım o hal..ha..hah HAPŞU!1- Klasikler (Hapşu!)

Klasikten şaşmayanların tercihidir. "Hapşu" kelimesinin dilimize nereden geçtiğini bilmiyoruz. İçindeki Japon ezgilerini hissedebilsek de bunun kimin kazığı olduğunu hiçbir zaman bilemeyeceğiz. Ancak bazı insanlar klasikten şaşmayarak "Hapşu" diye hapşırırlar. Hatta "Ha... ha..." diye girizgah yapılan tür de yine bu türdür. Ağzını kapatmayan rezil türler de genellikle yine bu gruptadır.


2- Kibarlar (Ipşi!)

Genelde kibarların tercihidir. Bu kişiler yüksek kibarlık yüzünden "Hapşu" gibi kaba bir kelime yerine "Ipşi" tarzını tercih ederler. Genelde hapşırmaları da hıçkırık görünümündedir ve sanki basınçlı hava gelişine uğrayıp karşı koyamamış gibi adeta yoldaki beklenmedik bir kasiste sekme görüntüsü sergilenir. Yapılan (!) geniş çaplı bir araştırmaya göre Türkiye'de başı kapalı olan genç kızların %99'u bu hapşırma çeşidine sahiptir. Bu çeşitte "Ha..ha.." tarzı uzun bir girizgah yoktur. "Ipşi!". O kadar.


3- Amcalar (Vehem!)

Genelde amcaların ve dedelerin tercih ettiği hapşırma şekli "vehem"dir. Çoğunlukla yine ağza kapatılan elle hapşırma sonrasında ağız bölgesi ve varsa bıyık, sakal vs. sıvazlanır. Sigara veya cuhara kokusu içerebilir. %100 amca ve dede hapşırmasıdır. Beyaz atlet bu hapşırma şeklinin olmazsa olmazıdır. Beyaz atletiniz yoksa vehem diye hapşırmayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin!


4- İnleyenler (Vehheyeauuuu!)

Bazı insanlar hapşırırken hiçbir önlem almazlar. Onlar sadece taş devrindeki atalarının izlerini takip ederler ve ilkel insanlar gibi davranarak hapşırık geldiği anda içlerinden geldiği gibi "vehheuyahuuu" diye içlerindeki bütün mikrobu pisliği ortama saçarlar. Siz de boş bulunup yerinizden sıçrayabilirsiniz. Bu türe mensup olan arkadaşlar ağızlarını asla kapatmazlar. Mikrobun ayağa kalkıp dile gelmişleridir, salya saçıcılardır, dezenfektanla marine edilesicelerdir, yabba'lardır, dabba doo'lardır.


5- İçlerinde yaşayanlar (Imkıh!)

Bazı insanlarsa hapşırmaktan utanırcasına bütün bunları kendi içlerinde yaşarlar. Hapşırığı olabildiğince saklamaya çalışıp kendi kendilerine püskürür gibi bütün hapşırığı içlerinde özümserler. Bu da dışarıya "ımkıh!" gibi bir ıkınma şeklinde yansır. Rahat olun arkadaşlar. İçinizde yaşamayın şunu mübarek insanlar. Hapşırın gitsin yahu!


BONUS!
Bu kadar hapşırmaktan bahsettik, o halde rahmetli Barış abinin şarkısından da bahsetmemek olmaz tabi ki. Siz de en iyisi hapşırmaya başlamadan önce bu soğuk kış günlerinde gelin Barış abinin sözünü dinleyin ve gidip nane limon kabuğuna başvurun! :) Vardır onun bir bildiği!

Evet!..
Hep birlikte hapşırma çeşitlerini ve bu hapşırma çeşitlerinin yansıttığı insan profillerini inceledik. Daha önceki yazılarıma henüz yolunuz düşmediyse veya yeniden okumak isterseniz sayfama bekliyorum. Fast-food türünde üretilen emeksiz yazılardan siz de sıkıldıysanız gerçekten her birine emek harcanan yazılara beklerim. Kızlar Soruyor'un en eğlenceli yazılarının ismi Vladimir Puding'in yazıları için takipte kalın. Her zaman bekleriz. :))
https://www.kizlarsoruyor.com/uye/vladimirpuding/benceler

Hepinize güzel bir gün dilerim. Yeni yazılarda görüşmek dileğiyle. Sevgiler. :)


3|0
143
vladimirpuding KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

 • Güzel bir bence olmuş #VladimirPuding, emeğine sağlık. Barış Manço ile ilgili videoyu paylaşman çok hoşuma gitti. Bu aralar eski, güzel şarkıları dinliyorum. 😊
  Bana gelecek olursak ben 5. gruba giriyorum sanırım. Hapşıracak gibi oluyorum ama hapşıramıyorum. Hapşırabildiğim zamanlarda da 1. grup gibi hapşırabiliyorum. Hapşu gibi kaba bir kelimeyi kibarca söylüyorum. Çok narin.. 😄
  Beni de etiketlediğin için teşekkür ederim.

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Tutanlar var birde

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 13

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor... ;