Bilmediği Şeylere Biliyorum Diyenlerin Düştüğü Zavallı Durum

Merhaba hiç uzatmadan direk konuya girmek istiyorum

Zamanında alim biri imamın birine senin hakkında namaz kılmadan önce 'istinca' yapıyor diyorlar ne diyorsun bu konuda?

Hoca; hayır kim söylediyse yalan söylemiş

Alim; hayır bunu görenler varmış

Hoca; hayır diyorum ben öyle bir şey hayatta yapmam

Alim ...

Bilmeyenler için istinca kelimesi tuvaleti yaptıktan sonra yapılan temizlik manasına geliyor.

Az önce anlattığım gibi hoca aslında istinca yapıyor ancak kelimenin manasını bilmediği için direk savunmaya geçiyor, ne kadar doğru olduğuna siz karar verebilirsiniz.

Konuyu daha farklı bir noktaya getirmek istiyorum,

İnsan ergenliğe girdiği zaman önce fizik olarak gelişir, beyin gelişimi ise nefes aldığı her an devam eder. Cahil insanlar ise cahil olduklarını bilmemektedirler eğer bilselerdi cahil olmazdı ve asıl sıkıntı burada ortaya çıkıyor. Bu tür insanlar, bilim adamıyla aynı vatandaşlık oyuna tabi tutuluyor, 100 bin cahilin çözemediği konuyu tek bir adam çözse bile herkesin oyu eşit sayılıyor.

Ve adını vermek istemiyorum sizin anladığınızı umarak, cahil insanlar duygusal olarak çabuk empoze edilebilirler, akıllı ancak art niyetli insanın sunduğu gerçek bilgileri, karşıt görüşlü insana koz olarak sunabiliyor aslında takım tutar gibi parti tutmaktan dolayı kaybettiğimizi düşünüyorum.

Yani yensen de, yenilsen de seninleyiz görüşünün yanlış olduğunu cahil insanlar hariç herkes biliyor ancak cahil insanlar oy vermeye devam ediyor. Misal bir parti yol yaptı diye onun devleti soymaya hakkı yoktur.

Bakınız altını çizerek söylüyorum, cahil insanları eleştirmek niyetinde değilim, fakat birilerinin buna dur demesi gerekiyor. Doğru yol orada ben yetişemiyorum, sen yetişsene?

Okuduğunuz için teşekkür ederim

Esenle kalın

Türk erkeğii


0|0
01

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...