Bir Baba Evladını Nasıl Evden Kovup Aç Kalmasına ve Sokaklarda Yatmasına Razı Olabilir

Bir Baba Evladını Nasıl Evden Kovup Aç Kalmasını Sokaklarda Yatmasına Razı Olabilir

İlk defa Show haberde gördüm bu arkadaşı. Babası ile annesi boşanmış, annesi kabul etmemiş babasının yanında kalıyormuş. Babasıda ikinci evliliğini yapınca üvey annesi bu arkadaşı evde istememiş ve babası tarafından evden kovulup sokaklarda yaşamaya başlamış.

Küçükken menenjit geçirmiş. Şu an çok savunmasız birisi ve kendini koruyamıyor. Ama bu haliyle çalışıyor. Ekmeğini kazanıp karnını doyuruyor. Yirmili yaşlarda bazı insanlar askerliğini bile yaptığı halde halen anne ve babasının eline bakıyor...

Bir hastanenin kantininde çalışıp orada kalıyor. Bu kış ayında, ayağında bir tane yırtık ayakkabısı var. Devamlı ayakta olduğu için ve havalarda soğuk olduğu için ayakları şişiyor. Tam 1 aydır banyo yapamıyormuş. Şu an onun tek hayali var ' eve gidip banyo yapmak, iyice temizlenmek ve sıcak bir yatakta uyumak ' işte bütün hayali şu an bizim elimizin altında olan bir şey...

Haberciler, arkadaşı alıp babasının ve 'cici annesi'nin kaldığı o sıcacık eve gitmişler. Üvey annesi, kendisini engelli sandalyesinde cici anne olarak tanıtıyor. Yürüme engelli olduğu için tekerlekli sandalye kullanıyor. Halbuki beyin ile bir engeli var ama farkında değil. Çünkü böyle masum ve zararsız bir insanı sokaklara atan insanlar çok zalim ve acımasız olması gerekir. Zaten konuşmalarını dinleyince sizde bana hak vereceksiniz.

Cici annesinin en büyük korkusu ' babası işe gittiğinde bana zarar verebilir. O zaman ne olacak?' Diyor... Öz babasının ise en büyük korkusu ' ya benim paramı çalarsa?'

Samsunlu genç arkadaşımız bunları öz babasından duyuyor ve ağzından tek bir cümlr dökülüyor;

- Baba hakkını helal et ben sadece helallik almaya geldim...

O kadar hakarete sadece bunları diyebilecek kadar temiz kalpli bir insan. Keşke maddi durumum iyi olsaydı da bu arkadaşıma yardım edip onu hayallerine kavuşturabilseydim. Hayallerine kavuştururum aslında ama devamlılığını sağlayamam. Umarım bu bencemi okuyup maddi durumu iyi olan arkadaşlar, o kardeşimizin hayallerini daimi olarak gerçekleştirir. Allah yardımcısı olsun.


0|0
51

En İyi Kız Görüşü

  • İzledim bunu ben. O or... ospu üvey anne olucak mal karida bide engelli. Baba dedigimiz insan karı düşkünü gibi. Karisi ne derse onu yapıyor. Yazik çocuğa vallahi ne ana babalar var millet çocuğum olmuyor diye anırıyor. Olanın da yaptığını görüyoruz. Gitgide vicdansizlasiyoruz.

    0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

  • Böyle insanlara "baba" demek babalık yapanlara hakaret olur. böyleleri Or*spu çocukluğundan bir gram ileriye gidemezler.

    0|0
    0|0
Ayakkabı Modası

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...