Yeni Yılın Yalnız ve Mutsuz Geçmemesi İçin Yapılması Gerekenler

(Bunu bir nevi yalnız ve hayattan bunalmış arkadaşlar için destek amaçlı ve kısa olarak yazıyorum.)

Sizin de mutlaka kendi öz sorunlarınız ve sıkıntılarınız vardır elbet. Yeni yıla yalnız girmek, pek fazla çevresi olmamak, maddi yönden sıkıntı çekmek vs... Arkadaşlar hayatınız düzene sokmak için yapılması gerekenler çok basit aslında. Yeni bir iş, yeni insanlar, yeni bir üniversite sizin için çok iyi bir adım olabilir, siz bunların farkındasınız zaten eminim. Çevre, para, mutluluk ve yalnız kalmamak istiyorsak atılgan olmamız gerekir.

Peki bu düşünceler için ne kadar çaba gösteriyorsunuz hiç düşündünüz mü?
Hayatta yapabileceklerinin sınırı olmayan insanların bile evden çıkmaya bile üşenmesi onlar için tam bir moronluk sembolüdür. Hepimiz de vardır elbet bir parça üşengeçlik.

Yapılması gerekenler!

1- Hedeflerinizi belirlemek zorundasınız.
Yeni Yılın Yalnız ve Mutsuz Geçmemesi İçin Yapılması Gerekenler

Mutlaka bir hayat hedefiniz olsun. İş konusunda, aşk konusunda, yaşam konusunda, gelecek konusunda vs, bir idealiniz yoksa zaten hayattan soğuyup monoton bir yaşam süreceksinizdir. Hedefinizi belirleyin ve hedeflerinizin peşinden mutlaka koşun. Hayalleriniz size gelmez, siz onlara gitmelisiniz.

2- En önemli konu, üşengeçliğinizi atın.

Bir bardak su almaya bile üşenirken nasıl şehirdışına, yeni bir üniversiteye, yeni bir işe sahip olabilirsiniz ki. Üşengeçliği atmak için en önemli adım 'spor'. Spor yapmak hem sizi dinç tutar, hem de üşengeçliği atmaya birebirdir. Bence deneyin...

3- Yaşamaktan korkmayın ve utanmayın.

Tanımadığı biriyle iletişim kurmaya fazlasıyla utanır bizim milletimiz. Bunu yenmeniz ve atılgan olmanız gerek. Muhattap olmanız gereken insanlardan çekinmeyin, ne söylemek istiyorsanız yüzlerine çatır çatır söylemek sizi daha mutlu, en azından daha huzurlu kılar.

4- Maalesef ders çalışmanız gerek!

Öğrenci olduğumdan biliyorum dersler gerçekten iğrençtir. Ama bir parça gayretle istediğiniz okulu kazanmak sizin elinizde... Bakın saatlerce boyun büküp ders çalışın demiyorum. Günde sadece 2 saat, ama tüm içtenliğinizle 2 saat çalışmak her türlü başarıyı size getirecektir. 1 saat konuları okumaya çalışın, 1 saat soru çözün. Size fazlasıyla yararı olacaktır emin olun. Şahsen ben günde 2 saatle İzmir'de Paramedik okuyorum.

5- İnsanlar ne düşünür, umursamayın.

Bu sizin hayatınız. 1 kere geldiğiniz bir hayat... 'İnsanların canı cehenneme' deyip ne yapmak ne yaşamak istiyorsanız yaşamalısınız. Bidaha yüzlerini bile görmeyeceğiniz insanlardan neden çekiniyorsunuz ki? Topluma aykırı olmak zorunda değilsiniz, sadece kimsenin size karışamayacağını bilin, nasıl rahatsanız öyle davranın...

Umarım bir parça da olsa yardımcı olabilir size. Özgüveninizi asla kaybetmeyin, özgüvenli insanlar daima sevilirler... :) Herkese mutlu yıllar.


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • süper olmuş ya harika tamda ihtiyacım olanlar yardımınız için teşekkürler :)

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

  • eline sağlık güzel olmuş :) sanada mutlu yıllar

    0|1
    0|0
Yükleniyor...