Neden İstediğimiz Gibi "İnsan" Çıkmıyor Karşımıza?

Gerçekten neden çıkmıyor istediğimiz gibi bir insan karşımıza ? Hiç düşündünüz mü ? Ben her zaman düşünürüm çünkü gerçekten doğru yolu bulurum.

Neden istediğimiz gibi

Belkide hak etmiyoruz, belkide bizim için daha iyidir böyle olması ? Hayatınız da neden her zaman mutlu olamıyorsunuz diye düşünüyor musunuz hiç ?

İyi de her zaman mutlu olursanız nasıl olur ki bu ? Acı çekmeden öğrenemezsiniz "Mutluluğun" değerini, kıymetini.

Her zaman mutlu olmakta iyi değildir aslında, acı çekmeyide öğrenmeli insan. Zaten mutlu olmak için mutlu etmek gerekmez mi ? Peki sevdiklerimizi mutlu ediyor muyuz, düşünüyor musunuz bunu ? Hayır etmiyoruz, çünkü onlar mutlu olunca biz mutsuz oluyoruz değil mi, neden peki ? Bir insan mutlu olunca biz neden mutlu olamıyoruz da mutsuz oluyoruz ? Paylaşmayı mı bilmiyoruz ? Hayır sadece "Benciliz..."

Her şeyin yeri ve zamanı var, düşünürken iki kez düşünün, iki kez düşünün ki sonra pişman olmayın, bu pişmanlık hayatınızı sonsuza dek etkiler ve daha mutsuz olursunuz. Bazen bakıyorum da keşke dünyayı yeniden yaratsak diyorsunuz, keşke dünya yenilense diyorsunuz ? Zaten her zaman yenilenmiyor mu ? Peki neden herkes kendisini yenilemeyi düşünmüyor ? Gerçekten düşündünüz mü hiç başkalarını değiştirmek yerine kendinizi değiştirmeyi ?

Bazılarına hiç değer vermediniz, bazılarına çok değer verdiniz ? Ama sonuç ne oldu ikiside gitmedimi ? Burada demek istediğim şu hayattan her ne olursa olsun pişman ayrılacağız... Birisi yaptıklarımız için, diğeride yapamadıklarımız için öyle değil mi ? Onun için ne yapmak istiyorsanız yapın yoksa yarın için çok geç olacak, belki o gidecek, belkide siz ?

İyilik neden yapamıyoruz ? Çok mu zor iyilik yapmak ? Ama kötülüğe her zaman aklımız yetiyor, ihanet, aldatma ve daha neler neler... Yalnız olmak sizi asla ve asla üzmesin, çünkü yalnızlık daha iyidir, her zaman düşünmeye bir yer arayabilirsiniz, küslük ve dargınlık gibi bir sorununuz da yoktur hiç bir zaman. Bu arada şunuda ekleyeyim hemen ; Her zaman hayatta çalışacak mıyız ?

Ne yani... Evden işe, işten eve mi ? Sadece bu muydu hayat ? Ama şuda var asla inkar etmeyin, çünkü hayata gelmeniz bile büyük bir nimet, halinize her zaman şükretmeye devam edin, biraz farklı bakın hayata, ince düşünün biraz. Unutmak mesela nasıl o kadar kolay unutabiliyorsunuz ki ? Onca yaşanmışlık var ve sadece şu bitiriyor her şeyi "Ben ayrılmak istiyorum." Gerçekten bu kadar mı ? Bu kadar kolay mı bu ? Hadi burayı geçtik sonra bir birinizi kötülemeniz, nefretiniz ?

Olmaz o öyle, arkadaş gibi kalın, bir gün gelir belki karşılaşır ve her şey eskisine döner istediğiniz gibi bir hayat yaşarsınız.

Bundan dolayı her zaman halinize şükredin, hayatın kıymetini bilin, asla ve asla hata yapacağınız için korkmayın ve üstüne gidin, o sizin için tecrübe olacaktır.

Umarım yazımda hiç kimseyi sıkmamışımdır, yazıma zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, devamı geleceğini düşünüyorum eğer ilgi görürse...

Diğer "Bence"mi görmek için "Buraya tıklayabilirsiniz." tıklayabilirsiniz.


0|0
30

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 3

 • güzel olmuş.

  0|0
  0|0
 • belkide haklısın.

  0|0
  0|0
 • Cok guzel yazmisin, bunu okumak gercekten iyi geldi

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...