Bir Kızın Tacize Maruz Kaldığı Minibüsteki O An ve Yaşadıklarım

Liseden yeni mezun olmuştum epey zaman geçti..

Dershaneye yazıldım bazı problemler yüzünden mekatronik mühendisliğine gidememiştim.. Gençliğin verdiği ateşlenme sonucu bir işe başlama sebebi doğdu benim için.

Fakat, uzak ve ıssız bir yer olmalıydı. Yaşadığım şehirden, dağlık bir alanda üretim yapan bir makine fabrikasının güvenlik görevlisi olarak işe başlamak istedim.

Okumak istediğim bütün kitaplarımı notebook'u ve ilgili bütün meşgale edecek her şeyi yanıma aldım.

Issız ve sessiz bir yerdi 3. ayımı tamamlamıştım sanırım. Sabah 08:30'dan bir sonraki sabahın 08:30'na kadar orada kalıyordum üstüne 4 saatlik yolda cabası. Ama iyi geliyordu bana güzelce toparlayabilmiştim kendimi.

Uykusuz ve yorgun bir iş gününün ardından çalıştığım köyün merkezine yürüdüm durakta şehir merkezine gidecek olan minibüsü bekleyemeye başladım.

Hemen karşımda dikkatimi çeken 13 - 14 yaşlarında bir kız çocuğu oldu. Dikkatimi çeken kendisi değil, seke seke topallayarak yürümesiydi.

Giyinişinden maddi durumlarının iyi olmadığıda aşikardı.

Gözlerimi alamadım, belli etmeden hafif hafif takip ettim ve durağın hemen yanındaki bakkala girdi.

Elinde 25 kuruşa aldığı sizinde bildiğiniz Chat kola vardı. İçimden ah be kardeşim biliyorum seviyorsunuz böyle şeyleri ama içme şu meredi çok sağlıksız o elindeki dedim..

Neyse durağa geldi bitmesin diye ağır ağır tadını çıkara çıkara guzelce kolasını içmeye başladı. Gözleri parlıyordu ve çok mutluydu benide mutlu etmişti.

Minibüs geldi, geç geldiği için haliyle yolcular birikmişti.

Herkes yerini aldı ben ayakta kaldım bir elimde sırt çantam şehir merkezine doğru yolculuğumuz başladı.

O masum dünyalar sevimlisi kızın yanına epeyce kilolu birteyze oturdu o da cam kenarından meraklı gözlerle dışarıyı izliyor, elinde boş kola pedi atmamış, belliki inince çöpe atacak kadar naif ve güzel..

Yolu yarıladık kilolu olan teyzemiz ayağa kalktı inmek için, o masum kızın yanına 45 46 yaşlarında orta boylarda sıska bir adam oturdu. Adam bile demek istemiyorum o şerefsize!

Neyse minibüs tekrar hareket etti yola koyulduk.

Anlamsızca kızın titreyen göz bebekleri takıldı gözlerime. Oturduğu koltuğun dibine kadar gelmiş aracın camına yapışmıştı, neydi onu böyle ürküten?

Küçük bir Kızın Tacize maruz kaldığı Minibüsteki o an ve Yaşadıklarım.

Derken yanında oturan hıyar herifin bacaklarını yaydığını ve kızın bacaklarına sürtmeye çalıştığını farkettim..

Önce bir şok evresi geçirdim hani yanlış görüyorumdur sonuçta yaşlı adam ön yargılı davranmamalıyım diye..

Daha sonra yaklaştım onlara tam herifin dibine geldim ki yanlış anlamadığımı fark ettim.

O kadar doldumki bu tür şeylere gelemiyorum o an oracıkta boynunu kırmak istedim.

Fakat aracın içinde aileler vardı bağıracaktım dövecektim yapamadım.

Elimle ensesine sertçe vurdum ve tekrar elimle o ayaklarını çek! imasında bulundum ayaklarını çekti düzeldi.

O sırada beni durakta bekleyen arkadaşım aradı nerdesin diye. Kapat telefonu dedim mesaj atacağım.

Kapattı yazdığım mesaj "abi burada it herifin biri ufak bir kızı taciz ediyor, duraktan sakın ayrılma herkes indikten sonra ben bu adama tatmadığı ızdırabı tattıracağım "

Gelen mesajda estağfirullah kardeşim sakin oldu..

Minibüs durağa geldi hızlı bir şekilde kapıdan indim araçtakiler ne oluyor ya! diye arkadamdan bağırdılar. Fakat benim ilk inip o herifi kaçırmamam gerekiyordu.

Olayı anlayan arkadaşım iner inmez kolumdan tuttu beni çekti bir an boşluğa geldim geri geri savruldum.

Abi dur lütfen o adiyi kaçırmamam lazım dedim, o da dur nolur kardeşim bir göster kim sakin ol diyordu.

- Abi kurbanın olayım nolur bırak beni ben bunu öldürcem!

- Dur bekle kim bakalım diye geçiştiriyordu beni.

- O it indi, arkadaşıma gösterdim. Kardeşim yaşlı başlı bir adam nolur yapma bak bırak ayıbını ört buracıkta onu döversen suçlu sen olursun gibi telkinlerde bulunuyordu.

O ilerlerken bu işte gel buraya! diye seslendim o ite kafasını çevirip baktı gözlerime korktu hızlıca uzaklaşmaya çalıştı, peşinden gidiyorum ama bırakmıyor beni arkadaşım kolumdan çekiştirerek beni götürdü. O kız da o an yaşadıklarıyla gözlerimden ırak düştü göremedim gitti...

Dostlar o an yaşadıklarım seneler boyunca zihnimden hiç çıkmadı.

Biz bu kadar kötü mü olduk, bu kadar kirlendik mi sahi?

Sözlerimi nasıl tamamlayacağımı ve yazarken bile gözlerimin öfkeden titrediğini hissediyorum.

Esenle kalın..


1|1
9064

En İyi Kız Görüşü

 • Çok doğru yazmışsın.
  O arlanmaz herife orda Bagırarak cezasını vermek gerekirdi
  .

  10|11
  1|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Merhaba Arkadaşım,

  Benzer bir olay da benim başıma geldi. Kocaelide tıka basa dolu bir otobüse binmiştim. İşten çıktım evime gidiyordum bu olay yalnız yaşadığım zamanda olmuştu.

  Fordculuk diye tabir edilen işi 25 li yaşlarda bir genç lise çağlarındaki kızlar için (3 KIZ!!) farklı yerlerde bariz bir şekilde yapmıştı.

  #ÖzgecanAslan olayından bu yana en hassas olduğum konudur bu. Bir kızın artık sıkıntıdan ağladığını gördüğüm an olayı anlamışım.

  Yüksek bir sesle "Ne yapıyorsun l*n kızlara sen şeref*iz" dedim kızlarda "Allah belanı versin" deyince o kalabalıkta o gencin ağzına iyi bir yumruğu geçirdim ve tuttum sırtından fırlattım sokağa. Sonrası sanırım sinir krizi geçirdim polisler gelene kadar o lavugu dövmüşüm. Durup durup tekme atıyormuşum.

  Kızlar da şikayetçi oldular ama konuya ne oldu hiç bilmiyorum.

  İnsanlık bu değil...

  Teşekkürler...

  3|1
  0|0
  • Aynen kocaelinde oldu benimde bu olay

  • Orada demek ki çok var böyle hacım. Vallahi ben ne olursa olsun haksızlığa ya da ş*sizliğe sessiz kalmam.

   Hadis-i şerif var. "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" buyurur. Bende ne gerekirse onu yaptım. Bugün de olsa aynı şeyi yaparım.

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 89

 • Keşke iyi bir dövseydin ya. Senin gibi insanlar artsa keşke

  28|18
  3|0
 • Sapık insan çok hele ki yaşlılar daha bir fena. Ben lise staj yapıyordum bankada biz öğlen çay yaptık bankada simit falan kurabiye almaya yolladı lar beni saat 12.30 da yemek saatinde yeriz diye.

  Neyse yeni firin açılmış ben oraya gidiyorum caddede eli bastonlu 60 yaşından fazla olan amcamız (!) Görsen yürümeye hali olmayan amcamız beni... yapmak istediğini söyledi ağzının içinden. Ben ağladım hüngür hüngür karşıdaki genç çocuklar bunu yapmıyor gelmis moruk bana ne diyor. Alır o bastonu kafanda parçalarım şerefsiz pis moruk! Yaşından utan ! Dedim sonra herkes toplanınca nasıl hızlı hızlı gitti salak herif.

  Çok yaşadım ben taciz bu ülkede kız olmak çok zor. 😕 ah be kardeşim keşke dövseydin o herif böyleleri ancak dayak ile kendilerine gelir... senin gibi birisi oldugu icin cok mutlu oldum kendine iyi bak kardeşim.

  1|1
  0|0
 • çok guzel bır konu olmuş tevhidi kardesim.. Cezakellahu Khair. Allah hıdayeti olanların hidayetını arttırsın, olmayanlara hidayet nasip etsin.

  3|2
  0|2
 • Benim hikayemi anlatmıssın heöen hemen...

  Dolmasu bindim henuz bostu. Elimde alışveriş poşetleri vardı kucağıma aldım. Tekli yerde oturuyordum. Genelde hep tekli yere otururdum. Sonra tam arkamdaki tekli yere benim yaslarımda biri oturdu. 21 yasındayım ve bir kez bile başıma bu gelmedi aklımda hiç gecmiyordu... Hani su mini etek giymeseydi diyen yobazların aksine tesettürlü ve giyimine dikkat eden bir bayanken basıma geldi bu.

  Dolmus ilerlerken bir rahatsızlık hisseytim omuzunun biraz aşağısında... Hala aklıma gelmiyor oturduğun yerde sıkıntıçı var sabıyorum kımrasıyorum rahatsızlık yeniden başlıyor. Sonra elile düzeltiyim diye elimi uzattığımda iğrenc yaratığın buz gibi eline dokundum. O an ki hiddi hiç bir kelimeyle anlatamam... Direk dönüp napıyosun sen diye ayağa kalktım. Asıl vurgunu o zaman yedim... Cocuk hiç bakmadı suratıma hemen yan tarafında yine benim yaslarımda biri vardı... Sadece izledi. .. Dolmustakiler hiç bir şey demedi öylece kala kaldım... sessiz sessiz ağlamaya başladım. İnemezdimde merkezden ilçeye dönüyordum otobandaydım. Sonra o adi yaratık indi ve cocuk bana dönüp sana bir şey mi yaptı dedi... sadece yaşlı gözlerimle suratına baktım. Onunda gözleri dolmustu. Belkide o dolmustaki tek insan oydu... Sessiz kalan herkes o yaratık kadar sucluydu gözümde. Hepsinin evladı , kardeşi, eşi vardı. .. o an kimse bunu umursamamıstı... Kendime de söz verdim üni bitsin bir daha buraya gelmeyeceğim diye.

  İlk defa bir yere yazdım ve ilk defa anlattım... O gözleri dolan gencin hatrına anlattım... Orda ki masum kızlar hatrına kimse susmasın...

  4|0
  0|0
  • gözlerin dolan gencin bir hatrı falan yok ! tepkisiz kalan, susan da suçludur dilsiz şeytandır !
   aklım almıyor biz ne hale gelmişiz yahu

  • Hepsini Göster
  • Herkes bunu söylüyo ama yeri gelince tepki gösteren yokkkk

 • Keske arkadaşın seni tutmak yerine seninle bir olup hesabini kesseydi. Guzel insansin. Ne yazik ki özellikle toplu taşıma araclari ve sokak aralarinda, cok kalabalik veya fazla tenha alanlarda, gece aydınlatmanın az oldugu sokaklarda sıklıkla tedirginligini yasadigimiz bir b*k bu. Ziki olan cennetlik saniyorlar ama onu kirip yedirecek hale gelen bizler kendi rizamizla taciz veya tecavuze önayak oluyormus gibi de damgalaniyoruz (mahkemeler, adalet felan da erkege calisiyor)
  Yeminlen kadin mahkemeleri ve ceteleri mi kursak ne 😡

  0|1
  0|0
 • Bugün metroda oturdum bir köşeye. Yanıma geldi şişmanca bir adam iyice yana kaydığımı da gördü ama yine de oturdu. Yani adamda suç bulmuyorum daha doğrusu bilmiyorum belki kilosu yüzündendir. Ama kalktım bir yer boşaldı hemen oraya geçtim. Boş olmasaydı da ayağa kalkardım. Malesef toplumumuzda bazı erkekler o kadar rahat oturuyor ki yemin ederim size bacaklarımı öyle bir kasıyorum ki küçültüyorum ki indiğimde ağrıyor.

  1|1
  0|0
 • Keşke herkes bu tür durumlar karşısında sizin gibi davransa salak salak bakmakla cık cıklamkla kalmasa.

  2|2
  0|0
 • Sizin gibi duyarlı insanlarda var işte insallah hiç tükenmezsiniz şimdiki gençlerde yok öyle bişey yaşlılarda var :(

  1|3
  0|0
 • Gozlerim doldu okurken. Neler olmuyor ki senin gordugun hicbir sey. Bir kiz bunlari neredeyse her gun yasiyor. O yuzden bir kiz bu kadar gardini almis etrafa karsi. Bu yuzden soguk. Mesafeli. Ama erkeklerin cogu senin kadar duyarli olmuyor malesef. Sana kalpten tesekkur ederim. Emin ol o kizcagiz da bu yaptigini unutmamistir.

  0|3
  0|0
  • İnsaAllah umarım bir sonraki hayatında bu tip zorluklarla karşılaşmaz.

 • İnsanlar ne kadar pisleşti. Güçlerinin yettiğini ezmeyi ne zaman keyif haline getirdi? İyi yapöışsın. İnşallah senin gibilerin sayısı artar. Allah kimseye kötü anlar yaşatmasın. Senin aklından çıkmayan bu olay onu kimbilir ne kadar harap etmiştir. :(

  0|2
  0|0
 • Adamsııın adaaam canınııı yidiğiiiim 👏

  3|2
  0|0
 • hiç bir kadın yoktur ki 'çocukluğundan beri' cesurca yalnız yolda yürüyebilsin, yalnız bir yere gidebilsin, boş minübüse korkusuzca binebilsin...
  Rabbim bizlere yardım etsin

  1|1
  0|0
  • onun için sürekli derim bize islam lazım.. nezamanki gerçek manada islamı kavrayabildik ozaman ahlaksız yapılar yıkılacaktır.

  • Ama maalesef gun gectikce ne islam ahlaki kaliyor ne utanma duygusu

 • Sen elinden geleni yapmışsin kardeşim. ben orda olacaktim adamı linç ederdim. arlanlanmaz utan! maz yaşli bunaklar birde!!

  0|1
  0|0
 • O yaşli pislik midemi bulandirdi ve keske senin gibi duyarli insanlarin nesli artsa

  1|1
  0|0
 • Dövmen o şerefsiz bir şey ifade etmez. Pislik ya off😔😔😔

  2|2
  0|0
 • O kızın yerin de olsam napıyon şerefsiz die kafasını cama yapistirirdim hiç öyle tirsmam çantada biber gazı boşuna taşımıyorum bağırsam ne dokunuyorsun bana yavsak die illaki benim yanımda olacak birileri olur orada. Ve ben yanıma dolmuşta erkek oturtmam asla

  0|0
  0|0
 • Keşke kırsaydın sürüngenin boynunu.

  0|2
  0|0
 • senin yaşadığına benzer bir olayla bende karşılaşmıştım, sen haklı olanı yapmışsın senin gibi yüce insanlar çoğalmalı, bu kesinlikle aileden kaynaklı diyorum ben, paylaşımın için teşekkürler

  1|1
  0|0
 • Ne güzel yazmışsınız kardeşim ve de iyi ki senin gibi insanlar var. Allah bizleri bu gibi zihniyetlerden korusun inşallah. Emeğine saglık..

  0|1
  0|0
 • Bunları yaparken sadece kendi nefislerini düşünüyorlar o kızın psikolojisi katiyen umurlarında değil. Benim de küçükken bir kaçırılma olayım olmuştu. 10 yaşında falandım sanırım. Hikaye çok mühim değil diye kesiyorum. Adam arabadan indirirken bacaklarıma dokundu. şu an yazarken bile çok utanıyorum ki o zaman da utancımdan söyleyememiştim. Normalde çok unutkan biriyimdir. Adamın yüzünü bile hatırlamıyorum ama sadece o an aklımdan çıkmıyor. Daha bu hiçbir şey her gün kızlar neler yaşıyor. Biri buna dur desin duyması gereken de duyup dursun

  1|1
  0|0
  • Yorumları okudukça içim değiniyor neredeyse 10/kizdan 7 si böyle olaylara maruz kalmış.
   Allahım sen bu toplumu islah et amin

  • Hepsini Göster
  • Çocukken Anlamıyorsun ama ölene kadar iz bırakıyor. büyüyünce yaraların daha çok aciyor. çocukken sevgi herşeyi cozerdi büyüdük açılarda büyüdü. çocukken o kadar şeyi tartarken simdi tartamiyoruz

  • @Yaseminguner Şu son yazdığım geçen yaz oldu bide. Neyse Allah ıslah etsin diyorum başka bir kıza yapıldığını görsem de kıyameti koparırım artık diyip aranızdan ayrılıyorum 😊

 • Kızlar Devam
  69

Erkekler Ne Diyor 63

 • okurken ne zaman dalıcak bu adi adama diye bekledim dostum yalan yok gönül isterdiki dalıp o şerefsizin ağzını burnunu kırmanı böyle afferdesiniz ama o* cocukları oldukca sinirden patlıyorum polise bildirmen halinde o şerefsiz cocuk istismarlıgından içeri girebilirdi

  2|3
  0|0
 • iğrençler bıktık artık ya hayattan soğutuyorlar insanı

  2|1
  0|0
 • Benzer bir şeyi kadıköy otobusun de yaşadım. Ortakapinin yaninda ki direklere tutunan sanırım lise 1 e giden kız vardı. Otobus çok kalabalık olmamasına rağmen 60 yaşlarında şapkalı bir g*vat arkasına geçti. Takip ettim kız utancından ses edemiyor yüzü ağlamaklı oldu şerefsiz de kız kactikca arkasına yanasiyordu. Ben biraz arkadaydim fark ettim o yöne doğru ilerlemeye başladım. g*vat anladı ona geldigimi aksilik o anda durağa geldi kapı açıldı hızlıca kaçmaya çalıştı merdivenlerden sırtına tekme attım düştü yola. Sonra kalabalık tuttu beni napiyorsun diye anlatırken kapı kapandı ihtiyar Piç de kaçtı. İnebilseydim ağzını burnunu kiricaktim çok öfkelendim.

  4|2
  0|0
  • en büyük sorun küçük kızların korkudan ses çıkaramamaları kardeşim. bu yaşadıklarımdan sonra zaten benzer bir kaç olay yaşadım ve fazlasıyla cevabım ağır oldu

 • Buraya çok şey yazmak isterim ama. herşey yazmakla olsa keşke... Zihniyette ve karakterde bitiyor herşey... Sen sapık ruhlu birini eğitmeye kalksan o deneme amaçlı gider birine tecavüz eder... Öyle bir ülkeyiz işte... Maalesef acı gerçekler... Eminim ki burada namus abidesi kesilip özelden cinsel organının fotosunu atıp kızları taciz eden karaktersizler de vardır... Lafla olmuyor bazı şeyler önce düşünce ve insanlık lazım...

  0|1
  0|0
 • Hepimizin kardeşi, ablası var. Hepimizi çok yakından ilgilendiren bir mesele. Malesefki istemesekde çevremizde bu insanlar gizli gizlide olsa yaşıyorlar. Çoğu ifadelerinde "kendime engel olamadım, şeytana uydum" diyor. Neymiş efendim kendine engel olamamış. Ul*n şeytanda sizsiniz iblisde neye uyuyorsun?

  Tacizlerde erkek olsun, kadın olsun, çocuk olsun sessiz kalmayın, bir gün sizede sessiz kalırlar.

  1|1
  0|0
 • Sana lafım yok bu yazdıklarımı üstüne alınma..
  Millet hikaye yazsa süper bence oluyor, hayatından bir anıyı anlatsa süper bence oluyor vs vs.. Ne saçma bir sisteme dönüştü bu bence olayı.. Özellikle 'tecavğz, taciz, kadına şiddet, Atatürk' konularını içeren saçma bence yazsan bile süper bence.. Ne kadar saçmalaşmaya başladı bu olay..

  1|1
  0|0
 • Onları bu durumdan korkutacak hiçbir ceza sistemi yok.

  Belki geri kafalı olarak bakacaklar ama sırf bunları aleme ibret olsun diye meydanlar da
  altında sadece donla günlerce aç susuz bırakacaksın ki her gün biraz daha yok olmanın ne demek olduğunu öğrensinler.

  Keşke bunları yapabilsek de tacize uğrayan her birey sadece ''Cola''dan zarar görse...

  -Eline Sağlık-

  0|1
  0|0
  • aynen kardeşim bu konuda hem fikiriz bu tip caydırıcı cezalar toplumsal düzenlemeleri sağlayacağına inanıyorum

  • Ama olsun bizim insan haklarımız var yine de. Allah razı olsun. çok mükemmel ve özenli çalışıyorlar :)

 • etraf o* çocuğu kaynyor bak , küfür etmek istemiyorum ama bende bu konularda hemen sinirlenirim. Ulan anlamıyorum daha neyin nolduğunun neler yaşandığının farkında olmayan bir kıza sen neden böyle birşey yaparsın it !

  3|1
  0|0
 • O it gibi şeref yoksunlarına yer ve zaman fark etmeksizin gerekeni yapmak en doğrusu abim. Ön yargılı olmamak lazım ama mevzu doğrulandığında hemen müdahale etmek gerek. Sen aileler falan var diye otobüs içinde ifadesini almak istememişsin ama aslında o herif gibileri otobüste daha rezil kepaze edip aşağıya indiğinde de finallere taşıyacaksın. Sağlam bir dayak yeseydi senden çok daha iyi olurdu. Seni takdir ediyorum abim. İyi akşamlar...

  1|1
  0|0
 • Bende bir çok kez bu durumla karşılaştım buradan bayanlara ( kadınlara - ne desek suç oluyor nasıl hitap edeceğimi bilmiyorum artık ) sesleniyorum sessiz kalmayın tepkinizi göstermeye çalışın herif rahatsız ediyor hiç ses çıkarmıyorlar biz tepki gösterdiğimizde de bir arkadaşında yazdığı gibi hemen uzaklaşıyorlar ya da inkar edebiliyorlar bu durumda tacizciye hiç birşey olmazken biz suçlu durumuna düşüyoruz. @lostheaven senin gözünden seyirci kalanlardan biri sayılırım.

  0|1
  0|0
 • Nefret eder oldum artık bu insanlar yüzünden bu ülkeden. Kendi kız kardeşim yoktur belki ama şu an daha küçük olan kız kuzenim için nasıl endişeleniyorum bilemezsiniz. Artık aynı insan düzleminde olmakdan utanır oldum bu insanlıkdan çıkmış oluşum varlıklardan ötürü. Yüreğine sağlık kardeşim benim.

  0|1
  0|0
 • Yağmurlu bir gündü insanlar otobuse binmek icin biribirini eziyodu. arkada bir yere sıkıştım sonra 3 tane kizda bindiler arkadastilar saniyorum. otobusun isiklari neden lostu hala anlamiş deilim o yagmurda trafik yogun kagni gibi ilerliyoduk sofor aldikca aldi artik tabire caizse biri birimizin uzerine cikmiştik sonra birden pennisimde bir el hissettim evet önumdeki kizdi yanlislikla olmustur dedim ve gecistirdim sonra tekrarlamaya başladi bir yandanda arkadaslari ile konusuyo hic caktirmiyo onlara.. burada bitirmek istiyorum o kizin 1 bucuk saat boyunca neler yaptigini yazsam zaten inanmazsiniz. Akisina biraktim böyleleride var her kadin masum diiiillll

  0|1
  4|1
 • geçenlerde tanıdıgım bir kızada tecavüz girişiminde bulunulmuş ve giderek artıyor bu işler işin korkunç yanı şu yasa diyorki tecavüz edersen 30 yıl ama tecavüz edipte öldürürsen 20 yıl çünkü psikolojik mağrura uğramıyormuş mağdur böyle trajikomik bir ülkedeyiz..

  1|1
  0|0
  • AKP yol yapıyor adi üstünde. ondan oy verirler tabi ulan adalet yerde neler yapiyorlar

  • ben kazandıklarına inanmıyorum seçim sistemi ellerinde her türlü oy çalarlar

 • Hakikaten bu kadar kötü olduk mu biz... Adi şerefsiz ordakilerin onu linç etmesi gerekiyomuş aslında.

  1|1
  0|0
 • bir kerede İstanbul'da metrobüste benim başıma geldi tam yaşını söyleyemekle birlikte üzerinde lise üniforması olan bir geç kızın suratında ki hayattan bezmiş yüz ifadesi dikkatimi çekti ilk başta sınava hazırlanıyor herhalde dünyadan bezmiş biz de o yollardan geçtik haksız da değil dedim daha sonra baktığımda yer değiştirmeye çalışıyor ama arkasında ki 40-50 yaşlarında ki insan evladı demeye dilim varmayan bilmem ne çocuğu geçmesine izin vermiyor bir taraftan da kızı resmen elliyordu beynime kan sıçradı o ne yapacağımı bilemez haldeyken ben kız başka bir yere geçti ama kanı bozuk arkasından gitti benim içimde bardağı taşıran son damla bu oldu yaptığı şeyden utanmayıp daha bir de pişkin pişkin devam etmesi kızın arkasından gitmesi bitirdi o an beni, dayanamadım ve kızın yanına gidip ablacım sen geçsene bir şu tarafa diyip arkamla cam arasına alıp adamı karşı alıp yüz yüze geldim ve dik dik bakmaya başladım bir şey dese de indirsem 2 tane metrobüsün içinde kaçacak yeride yok durağa kadar ağzından emdiğini başka yerinden getirse dedim ilk 1 dk falan mal mal o da bana baktı ve en sonunda artis ve yayvan bir ses totunda ne bakıyorsun ineceksen geç git şuradan dedi ne cevap vereceğimi bilemedim o an zaten verecek cevabımda yoktu doğrudan kafayı indirdim herkes ne olduğunu anlayamayıp apışıp kalmıştı fırsat bu fırsat millet elimden almadan 2 tane daha geçireyim dedim patlatırcasına ve hiç acımadan malum bölgesine dizimi geçirip eğik kafasına bir tane daha indirecekken yanlardan birisi beni itekleyip adam gibi vurmamı engelledi itelendiğim yerde hiç değilse yüzüne bir tekme çakayım derken ayağım havada kaldı birisi beni arkamdan tutup yere yatır o sırada yerde bir tekme yedim yaşlı başlı adama vurmaya utanmıyor musun diye bağırdı bir tanesi tam linç edileceğimi anladım üzerimde ki kabanı çekip kapandım ki o kız bağırdı ellemeyin o adam beni taciz ediyordu abi beni kurtardı dedi tüm gözler tekrar o kanı bozuğa çevrildi ama ben hırsımı alamamıştım hala boşluktan...

  0|0
  0|0
  • boşluktan faydalanırım dedim ama nafile beni tutup bırakmadıkları gibi adama da laf sayıp metrobüsten indirtip elimden kaçırtılar genç yanıma gelip teşekkür etti ve iyi misin abi diyene kadar sakinleşememiştim kızın yüzünde ki ifade keşke sende o anı yaşayabilseymişin kardeşim dünyalara bedeldi.
   Biraz uzun oldu kusura bakma sen anlatınca bende senle paylaşmak istedim.

 • Cok fazla kirlendik... Toplum olarak.

  2|1
  0|0
 • Sitede taciz adına anlatılan nadir doğrulardan.

  0|1
  1|0
 • insanlık ölmüş. vicdan ölmüş. ahlak çökmüş. bu tür çocuk istismarcılarını, tecavüzcüleri, çükünden asıp sallandıracaksın.

  1|1
  0|0
 • Bence upuzun taciz hikayeleri yerine, bunun neden olduğuna dair yazı yazmayı deneyin. İnsanların "bacak ayırdı sürttü elledi" gibi detayları öğrenmesi, bir bilinçlilik yaratmaz. "Otobüste geçen bir yol hikayesi" değil de, kışkırtılan erkekliği irdelemeye çalışın.

  2|0
  3|1
  • nasıl bir yazı yazacağıma siz karar vermiyorsunuz, bu bir hikaye değil yadağım bir kötü bir anıdır.
   tavsiyede bulunacağım yazılar var ve olabilir. Düşündüğünüz gibi bir makaleyi sizler yazabilirsiniz.
   böyle bir durumda bile eleştiri yapıyorsunuzya ne diyebilirimki. farklı olmaya çalışıp ilgi görmekmi istiyorsunuz?

  • "farklı" olmaya çalışıp ilgi görmeye çalışmıyorum, esas noktaya kafa yorulsun ki bir daha böyle olaylar olmasın

  • " yüzlerce makale ve dökümanın " bulunduğu gerek kitap ve online mecralarda yazılmış bu gibi yazılar toplumu ıslah etmediyse benim yazacağım, sizin yazacağınız denemeler ve makalelerin nekadar ıslah edici olacağı tartışılır.

   yazdığım bu yazı konu dışı ve şu an konuştuğumuzdan çok daha farklı birşeydir.
   onlarca gereksiz bence ve sorunun içinde yaşadığım olayı anlatmaktadır.
   iyi günler

 • Kardeşim hikaye gibi olay yaşamışın ama oluyor bunlar. Ben rastlamadım hiç eğer rastlarsam afedersin ama ağzını yüzünü s*kerim zaten o kişinin. iyikide rastlamamışım.

  0|1
  0|0
 • Erkekler Devam
  43
Yükleniyor...