"Kirletilmiş" Hissetmek

Nedir. Ne oluyor?

Nasıl bir ruh hali bu. Nasıl bir saplantı ki, gencecik bir kız kendinden bu denli nefret edebiliyor. Nasıl bir çöküntüdür bu ki, adını sorgusuz sualsiz ve hiç nedensiz “KİRLİ” olarak değiştiriyor. Ne hakla. Hangi nedenle. Bir yaşamı bu kadar hiçe saymak, bir düşü bu denli karartmak da neyin nesi. Sevgisiz, güvensiz, hayalsiz bir yaşam kurmak mı? Ve bunun adına “Hayat” demek.

Ya Siz! Kendini bilmezler!

Nasıl oluyor da bu denli rahatsınız hala. “Buna Neden Biz değiliz” havasında yaşamaya devam edebiliyorsunuz. Ne zaman silkineceksiniz. Ne zaman beynininizi değiştireceksiniz. Ne zaman minicik bir yüreğin hayallerini yıkmaya devam edeceksiniz. Ne zamana kadar buna sırtınızı dönerek yaşayacaksınız. Farkında değil misiniz Bir hayat sönüyor. O’nu öldürdüğünüzü mü sanıyorsunuz. Hayır. Ölmekten beter ediyorsunuz.

Bıkmadınız mı hala toplum baskısı altında ezilmekten. Değişmek zorunda olan değer yargılarından. Sözde medeni olup da beyinleri uygar olamayan insanlar olmaktan.

Neden Sizsiniz. Elbette buna neden Sizsiniz.

Bir yaşamı karartmaya yüzyıl önce başladınız. Elinizle bilmem nerenizi kaşırken, kahve köşelerinde tütün sararken, saman altından su yürütürken kendiniz başta olmak üzere hiç kimseye bir faydanız olmayıp asalak gibi yaşarken başladınız kadınları aşağılamaya. Gencecik kızları mal gibi alıp satmaya. Kendi namussuzluğunuzu örtbas etmeye çabalarken başladınız namus dersleri vermeye. Erkeklerin beyinlerini “Güç Simgesi” diye yıkarken parmak ucu bile açıkta kalan kadına “Kaltak” yaftasını yapıştırdınız. O parmak ucunu bile açıkta görmek için ölüyorken yaptınız hem de bunu. Yaradanın verdiği mucizeleri ve ona kattığı güzellikleri sahiplenmeye kalktınız. Yasaklar, ayıplar, namussuzluklar koydunuz kendi pisliklerinize, kendi ayıplarınıza bile bakmadan. Kendinize yasak kılmadıklarınızı yasakladınız onlara.

Sözde uygar toplumlar olduk küresel gelişmeyle birlikte. Üzerinden koca bir yüzyıl geçti, ama beyinler değişmedi. Siz kahve köşelerinde tütün sarmıyorsunuz belki, eliniz bilmem nerenizde değil belki, ama beyniniz hala orada. Gözleriniz fal taşı gibi açık, ağzınızın suyu akarak. Evet artık kesmiyor o baş parmak sizi.

Ama bakın ne hale getirdiniz kadınları.

Kendilerini koruyabilmek adına, sizin kadar güçlü olmaya çalışıyorlar çünkü siz koruyamadınız onları. Becerebilenler artık parmaklarında oynatıyorlar bakın sizi. Yalan söylemeye zorladınız çünkü ayıplatarak yasaklar koyarak namussuzluğunuza bakmadan namussuzlaştırarak. Beceremeyenler ise kendilerine “KİRLİ” diyorlar sizin dilinizle. Ayakta alkışlayın kendinizi. Gurur duyun. Sizin kirlettiğiniz yaşamlarına sizden daha onurlu bir şekilde “Kirli” diyolar. Tertemizken oysa. Pırıl pırılken. Günahsızken. Sadece “SEVGİ” uğruna, sevmek uğruna. Sizin bile bir gram değeriniz yokken, size değer katmak uğruna.

Daha bilge olmak istiyorlar çünkü siz aşağıladınız onları. Daha fazla sevmek istiyorlar. Çünkü siz sevmeyi beceremediniz. Artık sizi yönetmek istiyorlar, Siz yönetemediniz ne onu ne kendinizi. Artık o verirse sizin olacak, siz istediğinizde alamayacaksınız.

Son cümlelerim Siz çok değerli kadınlara.

Bırakın artık en az bir erkek kadar özgürce yaşama hakkınızı bir kızlık zarının ardına gizlemekten. Sadece inandığınız sadece güvendiğiniz sadece sevdiğiniz için birlikte bir geleceği umut ettiğiniz için, her ne şekilde olursa olsun yaptğınız şey bir günah değil, bir ayıp değil. Hele Sizi Siz yapan değerleri kirletmek hiç değil.

Günah da sizin. Sevapta. Siz sadece Rabbimize vereceksiniz yaşadığınız tercih ettiğiniz hayatın hesabını. Başka kimselere vermek zorunda değilsiniz.

Hislerime yenilip bir genelleme yapmak istemedim. Kendini bilen, insana sadece insan olduğu için bile en az kendisi kadar saygı duyabilen erkeklere ve kadınlara değil asla sözlerim. Onlar kendilerini çok iyi biliyorlar.


1|2
2212
Blueobsession KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

 • bazen bende ölmek istiyorum ama ölmek öyle kolay değil bir başkasının yüzünden cehennemde ateşte neden yanacak mışım bir başkası benim iyi niyetimi kullandıysa bunun suclusu ben degılımdır odur ve allah ölesinin cezasını güzel güzel verir. o Yüzden seni bu duruma düşüren aşalığılık kompleksi olan insan gebermeli sen degil

  0|2
  0|0
  • Budur. İşte bu. Böyle güçlüdür bizim kadınlarımız.. Bu yazının devam niteliğindeki diğer yazımı da okudunuz mu? Yüreğinize sağlık. Ayakta alkışlıyorum sizi. Bize ölmek değil. dimdik gururla ayakta durmak yakışır.

  • kesinlikle ben teşekkür ederim duygulara klavuz olduğunuz için :)

En İyi Erkek Görüşü

 • Ülkedeki dişilerin yarısı erkeklere bu hakları veriyor geri kalan kısmıysa çekmek zorunda kalıyor. Erkek değil kadın aklı değişmeli bu ülkede çünkü dediğin gibi kadınlar isterlerse parmağında oynatırlar tüm erkekleri

  1|2
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 21

 • bencen ne kadar güzel olsa da ne kadar doğru olsa da bu doğruda gidemeyen kadınlar umutsuzlukların da ve yalnızlıklarında boğulanlar dışlananlar ve o akılları uçkurların da olan adamların deyimiyle tertemiz olup ta ''Kirletildim'' diyenler onlardır bu gerçeklere gözlerini açması gerekenler ve bizleriz o akılları uçkurların da olan sadece kendi egolarını tatmin etmek erkekliklerini göstermek ve namussuzluklarını gizlemek adına namussuz damgası takanlara hadlerini bildirmek. Çünkü öyle bir zihniyet ki onlarınki hataları boylarını aşsa da vicutlarında bulunana o organ var ya her daim kendilerini haklı bulduran. Temiz olupta kirletilenlerin gözlerini açmak uçkurunun arkasından tüm pislikleri yapanlara hadlerini bildirmek hepsi bizim elimizde

  0|1
  0|0
 • Ben tüm tanımları silmek istiyorum. Başkalarının cümleleri yanyana getirip cumlelestirdigi lügatlardan sıyrılma tüm o tanımları. Kendim tanımlar yapmak istiyorum sadece bana ait olan benim felsefem olacak tanımlar. Baskasının değilki bu hayat. Ic sesime o kadar çok ses karışmışki her biri önce zihnimi sonra bedenimi sürüklüyor bir parçası olmaktan çok yabancısı olduğum yerlere. Bu yaşam benim mi ya bu beden? Icimde ben olmayan kaç ben var. Biri babamdan biri annemden ikisi ablamdan bazilari buyuklerimden bazilari ogretmenlerimden bazilari toplumun ta kendisinden yitip de gelmis benligime. Ben benin neresindeyim? Herkesi bu denli kendime katarken kendime yer bırakmamak da nereden çıktı şimdi soruyorum kendime. Ben bir tek yazılarımda benim. Hiç korkum yok yazmalarımdan. Aldatmalardan kullanılmalardan. Apaçık olduğum için mi bu kadar çok sobelendim. Oysa b

  0|1
  0|0
  • Ben hep çömlek değil miydim kötünün iyiyi bulmaya calıştığı hayat denen bu oyunda. Herkesin görmezden geldiği es geçtiği. Çocuk diye kırılmasın diye varlığı bir parçası belkide ortasıydım tüm herkesin. Ne zaman büyüdüm de yakalandım. Hayalete dönmüş varlığım ne zaman bu fark edilesi bedene dönüştü. Kız veya kadın diyorlar erkeğe hep erkek. Neden kurtulmak istiyorum adıma/adımıza söylenen tüm o sözlerden. Ben benim yahu, BEN... diye haykırasım var hayata. Herkese eşit yaklaşmalıyım önyargısız. Herkesi sevip saymalıyım en azından selamlarımı iyi bir gün dilemelerimi kimseden esirgememeliyim. Ama merak ediyorum dilimden çıkan tüm o sözlerin karşımdaki tek bir kişinin sahip olduğu sayısı muamma olan hangi maskesine değip yansıyacak onun dilinden çıkma sözler. Ben kimden almıs olacağım o yanıtı. O hangi hali. Ya gizlediyse tüm kötü niyetlerini. Bu adam ya da kadın kim? Kim yahu kim? Ayna olamaz mıydım bn onların doğrudan kendilerini yansıttıkları. Öyle olsydı eğer aldanmazdı benler dilden çıkana

  • Hepsini Göster
  • Öğrenilmiş çaresizlik

 • Erkeklerin suçu kadınları suçu hepimizin ortak suçu.
  Kadınlar düzgün kişiler olabilseydi dünya daha temiz bir yer olurdu.
  Feminizme karşıyım ama kadınlar savunulmalı.
  Erkeklerde bir zahmet biraz kendine gelsin.

  1|3
  2|0
 • Sen gerçekten Türkiye'de doğdun büyüdün? İnanmıyorum. Tam Zhanna D Ark ala maskulin. Bu düşünceler doğru olabilir lakin herkes bu özgürlüğü kaldıramaz. Bu tür özgürlüğü başa etmek için kafa gerekiyor gerçekten zor bir durum. Kadınlara büyük empati besliyorsun çok güzel bir duygu ama her kadın toplumun hücresi olduğu için bazı kurallara uymak zorundadır.
  Senin düşüncelere varmak için kendini tamamen tabulardan korkulardan arındırmak gerekir. Arındırmış birey olsa bile, karşındaki senin özgür anlayışı doğru bir şekilde anlayabilir mi? Umarım benim yorumu anladın aslında en az 3 cümle sildim çünkü kafamı fazla şişirtmek istemedim.

  0|0
  0|0
  • Elbette uygulamada çok zor görünüyor. Haklısınız. Ama bizim burada bahsettimiz aslında SADECE insan olabilmekle alakalı. Biz diyoruz ki önce İNSAN olalım. Paylaştığım diğer yazımı da okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Lütfen profilimden "Ya Bir gün Neden Ağlıyorsun diye sorarsa kızım" başlıklı yazıma da bir göz atın.

  • Hepsini Göster
  • Sadece gerçekleri yazdım. Çocukluğumuzda hatırlarsanız ön yargı yok, kategorize etmek yok, ama büyünce ayıklama başlıyor. Dişi ve erkek kısmı doğru da ama hemen bu sıfatın arkasından eşitsizlik başlıyor. Bu bir gerçek. Sadece gerçekleri hatırlatmak istedim yoksa sizin yaklaşım yüksek medeniyet içeren toplumda tabii ki mümkün.

  • Farklı düşünen insan her zaman özel kılınır. Kime göre deli kime göre individual kime göre uçuk. Daha önce sık sık kullandığım sıfatım var "siyah kargalar arasında beyaz bir karga gibi"," beyaz" olmak daima önceliktir, karga ismine takılmayın. 2. "kendi gibi insanlar arasında yabancı olmak ve yabancılar arasında kendi olmak da var". Siz kendi gibi insanlar arasında, ırkı olsun, millet olsun, toprak olsun çok yabancı duruyorsunuz. İltifat olarak sayın Sayın yazan.

 • tek kelimeyle mukemmel !

  0|1
  0|0
 • Değişen hiçbir şey olmayacak arkadaşım. Biz sevdik diyeceğiz onlar o* diyecek. Biz sevdiğimize sen dedikçe O * diyecek. İsteyerek mi yaptım, belki evet belkide hayır. Hatırlayamıyorum bile, yalnızca o istedi diyeydi. Umutlarım vardı, ve şu an burada bize hak veren tüm erkekler, başka zaman sürtüklük bedava diyecekler. Ben sevdiğim adam yüzünden bugün tövbe ediyorum, o anları unutmak, bağışlanmak için. Bizi aşktan da, edepten de soğutan o erkekler. Biz özgürüz diyip, kızlık zarımızı bozsak şu an arkamızda alkış tutacaklar, yarın önümüzde düğmelerini açıcak. Kullanılmış mal diye. O yüzden anlamıycaklar, anlaşılmayacağız

  0|0
  0|0
  • Elbette değişmeyecek. Ama onlar değişmemek için direttikçe, biz dimdik ayakta olduğumuzu göstereceğiz. Bizim yargılamalarımız zaten onları dışarıda tutmak için. Bir kadının aslında ne denli güçlü, ne denli kişilikli, ne denli özgür olduklarını en az bir erkek kadar özgür olmaları gerektiğini gösterebilmek. Kimse bekaretini canı istediğinde bozsun demek değil bu. Bekaretini bu denli gerçek hayatın önüne koymasın istiyoruz. Daha anlaşılır olabileceğimi düşündüğüm bir başka yazım var. Dilerseniz ona da bir göz atın. Yine aynı konuya parmak basmak istedim. "Ya birgün neden ağlıyorsun diye sorarsa kızım" başlıklı yazım. Lütfen okuyun.

  • teşekkürler, bazı hataların bedellerini ödemek bizim boynumuza. Alacağımız tepkiler ise sanki günahları paylaşmışız gibi değil mi? Okuyacağım. Ellerinize sağlık

  • İşte yanılgılarınız cümlenizin başıyla başlıyor. "Kendi hatalarınız" olarak görmek istediğinz sürece size ayıp size yasak, size günah olarak kalmaya ve bu kalıplara girmeye devam edeceksiniz. Önce kendimizden başlamalıyız kalıplarımızı kırmaya.

 • Hayranlikla okudum yüreginize, kaleminize sağlik..

  1|0
  0|0
 • Emeğine sağlık

  0|0
  0|0
 • ne kadar iyi bir bence , cok uzuluyorum cogunlugu bu kafanin icinde bogulacak..

  0|1
  0|0
 • Harika ellerine sağlık

  0|0
  0|0
 • Efsane olmuş ellerine sağlık keşke anlayabilseler

  0|0
  0|0
  • Teşekkür ederim. Anlayacaklar da olacak. Kendisine bir bakım. "Ne yaptım" ben diyeler de. Sevgiyle kalın.

  • Hepsini Göster
  • @NeverWarrior Zevkti. Ben de teşekkür edrim.

  • Dinlediğiniz için.

 • çok güzel olmuş

  0|0
  0|0
 • Kesinlikle katılıyorum. Çok çok iyi anlatmışsınız

  0|0
  0|0
 • Dilim tutuldu... Helal olsun... alkisliyorum...

  0|0
  0|0
 • Böyle diyen erkeklerinde işine geliyor demi daha rahat yatacak kız bulmak. Ben canım ne istiyorsa onu yaparım kendim için iyi olan neyse onu. İstersem zina işlerim istersem helalimle yaparım. Kimin ne dediği umrumda olamaz Allah sorsun hesabını.

  0|0
  0|0
  • Tamamdır. Aldım baş tacı ettim. Hırsınız bana mı? Benim işime gelen bir şey yok. Farkındaysanız ben sizden yanayım.

 • Bıktım kız olmaktan ölsem daha iyi

  0|1
  1|0
  • Haydaaa. O da niye.

  • Hepsini Göster
  • Oooo. Bu çok kötüymüş. Ama ölümden söz etmek için bir gerekçe olamaz bu durum. Çok haklısın. Çok zor bir süreçten geçiyorsun. Ama eminim sen de çok iyi biliyorsun ki Ailenin seni koruma iç güdüsü aslında tüm bu sözler. Biliyorsun değil mi? :) Çünkü seni çok seviyorlar ve zarar görmeni istemiyorlar. Görüyorsun işte ortalık ne halde. Kimsenin kimseye güveni kalmamış. Genç kızları suistimal eden pisliklerle savaşarak yaşıyoruz biz de. Amacımız bu kirlilikten gücümüz yettiğince korumak çocuklarımızı. Bu yüzden biraz daha sabırlı olmalısın.

  • Dogru ama ne bilim işte istediğim kıyafetleri giyemiyorum her seferinde bir laf yiyorum o ne öyle uzun bişey giy kolun açık falan diyorlar zorla kapatacaklar beni neredeyse istediğim tüm herseyi yapamadım hiçbir şeyi öğrenmedim yüzmeyi bile bilmiyorum hep onlar yüzünden

 • Ne diyeceğimi bilemiyorum, tüylerim diken diken ve dolan gözlerimle okudum. Kusursuzsun.

  0|1
  0|0
  • Söylemek istediklerinizi gözlerinizde görebiliyorum. Aldım baş tacı ettim ve yüreğimin o en ücra köşelerine gizledim. Sizin de Yüreğinize sağlık. Çok teşekkür ederim.

 • o kadar güzel yazmıssın ki kendını kirlenmiş hisseden bir kadınım bende. hemde cok. kendimi sevmiyorum asla.

  0|0
  0|0
 • Ayakta alkisliyorum bu benceyi

  0|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  1

Erkekler Ne Diyor 11

 • Helal sana arkadas aklimi aldin

  0|1
  0|0
 • Waouw soluksuz okudum be, çok güzel yaşmışsın eline sağlık.

  ~ Emeğine Sağlık ~

  1|0
  0|0
 • Bu ülkede değişmeyecek 5 şeyi söyliyeyim size.

  1- Kadına şiddet
  2- Kadına tecavüz
  3- Kadınların haksızlaştırılması
  4- Kadınların değersizleştirilmesi
  5- Kadınların sadece cinsel obje olarak görülmes.

  Bu kadar şey sadece bizim ülkemizde var. elin gavuru dediğimiz insanlar bile bizim ülkemizden daha rahatlar. biz onları kötüyoruz, ama onların yaşantılarıda kralda yok...

  0|0
  0|1
  • Peki siz bir erkek olarak tüm bunların artık değişmesine katkı sağlamak adına ne yapıyorsunuz?

  • Hepsini Göster
  • Ülkenin siyasi şekli ve yönetimiyle ilgili değil ki bu saydığın açıklar. İnsan olabilme adına bir yaklaşım içine giren toplumlar ve bireyler olarak, zihnimizde ne kadar kabul edebiliyoruz kadınların da sınırsız yaşama hakkını. İşleyen kanunlar bile kadın erkek diye ayırmazken üstelik.

  • bizim ülkede sınırsız yaşam diye bişey yoktur, onu bir kere unutalım. çok istiyorsak yurt dışına gideceğiz. elbet bir gün gelir sabredelim demeyle gelmez malesef, bu gerçeğide artık kabul edelim. özgecen aslan cinayetinde bende imza attım bende özgecan yasası çıksın istedim. ama ne oldu? hala oyalanıyor. niye? bu devletin ne kadar duyarsız olduğunu gösterir. biz istiyormuyuz ki kızlarımız tecavüze uğrasın, istismar edilsin, istemiyoruz. ama devlette bize yardım edeceği yerde, suçlulara çanak tutp onlara hafif cezalar vererek, bizimle dalga geçiyorlar.

   Bu devletten bir cacık olmaz abi, boşuna soluk tüketmeyelim, tek temenniğimiz, bir gün birisi çıkıp bu ülkeyi rahat kavuştursun.

 • Zina eden kızlar bana dokunmadıkça, bir şey demem. Ama, bakir olduğum için beni kandırabileceklerini zanneden kızlara tepkimide ortaya koyarım. Git kendin gibi bir kirliyle evlen derim yani..

  0|1
  0|0
  • Elbette tercihine saygı gösteriyorum. Fakat burada bahsettiğimiz şey, kullanılmak ve değersiz hale getirmek.

 • İnsana değer vermek lazım

  1|0
  0|0
  • Hepsini Göster
  • Yazının son satırındaki "Kendini bilen, insana sadece insan olduğu için bile en az kendisi kadar saygı duyabilen erkeklere ve kadınlara değil asla sözlerim." cümlesi hemfikir olduğumuzu göstermiyor mu sana?

  • Rica ederim ne kusuru? Her düşünceye saygı duyuyorum. Farklı düşüne de bilirsin. Bizim her dediğimiz her yazdığımız doğrudur, herkes beğenecek diye bir derdimiz yok ki. :)

 • Kız olmak zor

  0|0
  0|0
 • Ellerinize sağlık.

  0|0
  0|0
 • Kirletilmiş bedenler ve kirletilmiş duygular. cinsiyet fark etmeksizin her insan biraz kirlenir. Kimimiz az kimimiz çok. Ve ortada piç bir sevgi...

  0|0
  0|0
 • emeğine sağlık

  0|0
  0|0
  • Çok teşekkür ederim. Okumaya değer bulup, taktir etmişsiniz. Sizin de yüreğinize sağlık.

 • ahhh ahhhh bu ülkeden bir b*k olmaz bu nesille

  0|1
  0|0
 • mükemmel bir bence.

  spam diye kaldırmayın gerçekten güzel okuyun sadece... :)

  1|0
  0|0
Yükleniyor...