Özgür bırakıldığımızı mı sanıyoruz?

Merak ediyorum ilkokul sıralarından beri profesör olacaklarmış gibi yetiştirilen bir nesil var. O sıralardan bizde geçtik ve inanın o okullardan öğrendiğim bilgilerin geçerli kısımı % 10'luktur benim için. Neyi öğrenmiştirim , daha sıkı arkadaşlık ilişkilerini ve topluma faydalı olmayı öğrenmiştirim. Toplum için de daha rahat hareket edebilmeyi öğrenmiştirim. Biraz da genel kültürüm artmıtır o da zorlamadan arta kalanlar olarak.

Özgür bırakıldığımızı mı sanıyoruz ?

Şu metindeki söz sizce de tamamen birer gerçeğin parçası değil mi ? Halan de devam ediyor. Resim öğretmeni olacak branş sahibi malesef öğretmen olabilmesi için ona matematik soruları soruluyor. Dengesizliklerin örnekleri çok var .. Yanlış toprak zemin üzerine şekillendirilen binalara sizce ne olur ?

Bence toplumun zaten bir kısımı hatta çoğu aşırı baskılardan çöküyor. Beyin yıkama olmasın bu ?

Japonların Türkler üzerinde yaptığı en önemli tespiti şudur. Sizler , Milliyetçilik adına bir çok ders vermenize hiç gerek yok diyor. Sadece onlara , '' Çanakkale'yi '' öğretin , yeter diyor ..

Bizlerin de sizce yeterince beyni yıkanmamış mıdır ?

Bazen kelimeler kifayetsiz kalır , her şeyi anlatamazlar bir geçmişten gelen resim parçası kadar ya da karikatür hiç fark etmez . Sadece şu fotoğrafa baktığımda görüyorum ki .. Biz tek yumruk olmadıkça bu toprakların değerini anlayamayacağız .


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Kesinlikle haklısın bizim eğitim sistemimiz bişeye yaramaz çocukları gereksiz bilgilere boğup gerçek tarihimizden ve bugunun gerçeklerinden uzak tutuyoruz nedeni basit geçmişini bilmeyen neslin geleceğini yıkmak kolaydır

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

  • Mahsun kırmızıgül' ün filmleri gibi olmuş, daldan dala atlamışsın ama doğru sözlere ne hacet... Seks ya da aşktan falan bahsetseydin emin ol daha çok ilgi toplardı.

    0|0
    0|0
Yükleniyor... ;