Güzel Olmak ya da Çirkin Olmak, İşte Bütün Mesele Bu!

"Güzel olmak" bu iki kelime size ne ifade ediyor? "Girdiği her yerde ilgi gören? ve ya güzel olan her zaman kazanır? Önemli olan iç güzelliktir?".

İşte toplumdaki sorunda bu. Herkes önemli olan iç güzellik olduğunu söylüyor ancak öyle değil. En azından bazıları için. Böyle söyleyen bir insanı hemen sonra çirkin birini yargılarken görebilirsiniz.İnsanın kendine olan güveni ve kendisiyle barışıklığı, haliyle iç güzelliğinide dışına yansıtır. Bunu fiziksel olarak söylemiyorum tabi.

Güzel Olmak ve Çirkin Olmak Arasındaki Farklar

Hayat güzel olana güzel. Mesela sabah kalkıyorsun aynada muhteşem bir yüz. Saçını düzeltmene bile gerek yok. Bir de düzelttiğini düşünsenize. Makyaj yapmana da gerek yok. Herkes iyi geçinir senle. Her zaman ilgi odağı olursun.

Güzel olmanın prestijleri vardır. Mesela bir kapıyı çalmaya gerek bile kalmadan ardına kadar açar. İşte böyle bir toplumda yaşıyoruz arkadaşlar.

Ben bu gibi olaylarla pek çok karşılaştım. Elbet sizde karşılaşmışsınızdır. Şöyle bir durumda var. Diyelim çirkin değilsiniz. Ancak yanınızdaki arkadaşınız sizden çok daha güzel ve çekici. Bu durumda siz onun yanında bir hiçsinizdir. Hatta size çirkin bile diyebilirler. Güzelliğe sadece estetik ve fizik açısından bakmamak lazım. Ama bazı gereksiz insanlar öyle yapıyor malesef.

Peki "çirkin olmak?" sizce bu ne ifade ediyor. Ben söyleyeyim. Çirkinler ne yaparlarsa yapsınlar bu b*ktan toplumda ezilmeye mahkumdur. Kızlar ve erkekler tarafından hep dışlanır. Asla bir kız ve ya erkeğe "o" gözle bakmazlar. Bir tekmede hayattan yer böyleleri. Ki dış görünüşe önem veren bir dünyada mutlu olmayı başarabiliyorsa ne mutlu ona. Belki güzel değildir, çekici değildir ama o da bir insandır. Siz görünüşünüzü kendiniz mi seçtiniz sanki?

Mesela size geçen yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Arkadaşımla yolda yürüyorduk. İleride oturan adamlardan biri "soldaki benim" ve "niye hep soldakiler güzel oluyor l*n" gibi şeyler söyledi ve bingo! Soldaki ben değil arkadaşımdı.

Tuhaf olansa şu. Öyle çok bir güzelliğim yoktu belki ama çirkin değildim. Sadece yanımdaki arkadaşım benden bin kat daha güzel olduğu için bir "hiç" olarak görünüyordum. İşte size bahsetmek istediğim bu erkeklerde kızlarda sadece dış güzelliğe bakıyorlar. İç güzelliğe önem verenler istisnadır. Bence bu düşüncenin değişmesi gerek ama ne yazıkki toplumda böyle iğrenç insanlar oldukça bu çok zor arkadaşlar. Yanlış anlamayın güzel kızlara ve ya erkeklere sözüm yok. Benim sözüm sadece önyargılı insanlara karşı.

Şud a bir gerçek ben her ne kadar bunları yazsam ve sizler her ne kadar bana hak verseniz de bu döngü böyle devam edecek. Hiçbir şey değişmeyecek.

Yazım buraya kadar arkadaşlar. Sizin de görüşlerinizi bekliyorum. Okuduğunuz için teşekkürler.


4|4
5363

En İyi Erkek Görüşü

 • Çok sevdiğim bir yazarın sözlerini hatırlattı.

  "Güzellik bir b*k değil, uçar.
  Çirkin olduğun için talihlisin.
  Biri sana ilgi gösterirse
  Başka bir nedeni olduğunu biliyorsun."

  12|3
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Ay saçmalık, bir insana sadece yüzü güzel diye tahammül etmezsin. Gözlerinin ve siklerinin zevki için aptal karıların peşinde koşturan insanlarla zaten bir işin olmaz. Senin kendini beğendirmek istediğin insan bir insana baktığında yüzünü değil düşüncelerini görmeli, gerisi hikaye. Yoldan geçenlere yavşayan serserilerin söylediğine ne bakıyorsun, o adamların görüşü mü önemli allah aşkına senin için. Mesela bir iş görüşmesine gittin, senle birlikte aşırı güzel bir kadın seçildi. İşe başladınız ve bir gün başınız sıkıştı. Kadın hiçbir şey yapamadı. Orda bütün iş senin başına kaldı. Sen bu işle uğraşıp bunu çözdün ve patron geldiğinde zekana hayran kaldı. Bu kadının güzelliğinin ne önemi kaldı şimdi? Bir insanı özel yapan doğuştan gelen ayrıcalıkları değil, kendini nasıl geliştirdiğidir. Sen güzel-yakışıklı birini gördüğünde mi eşsiz biri olduğunu düşünürsün, yoksa zorluklarla başa çıkmasını bilen, hayatta ödün vermeyen, prensipli bir insan mı? Eğer sen kapıların güzellere açıldığını düşünüyorsan özgüven eksikliği yaşıyorsun bence. Güzelliğiyle gurur duyanlardan çok da siyasi-edebi açıdan bilgili arkadaşlar edin. Sadece varsayım, arkadaşın nasıl biri bilmiyorum. Ayrıca git haber dinle, insanların daha büyük sorunları olduğunu görürsün.

  4|0
  0|0
  • ahaha evet haklısın özgüven eksikliğim var ama inan bana tanıdığım herkesin güzelliğe baktığını görsen sende benim gibi olurdun ayrıca bende tam olarak iç güzelliğin daha önemli olduğundan bahsetmiştim sadece insanların iç güzelliğine bakmadığından bahsetmiştim yazımı daha iyi okursan anlarsın

  • Şimdi bunu cevaplamam için yazını yeniden okumam gerekti. Yazıda iç güzelliğin daha önemli olduğunu söylemekten çok kimsenin öyle olduğunu düşünmemesinden yakınmışsın. Aynı kapıya çıkar gerçi bir nevi.
   Özgüven çevreyle gerçekten çok bağlantılı. Ben çevrem tarafından kabul edilmesem ya da sürekli eleştirilsem çözüm ya * çekip gitmek olurdu ya da hatayı sürekli kendimde arardım ki bu da özgüven eksikliği yaratırdı. Nefret etme nedeni resmen. Seni yıpratan bir çevrede bulunmaya devam etmek zorunda değilsin. Dar fikirli insanların içinde bulunduğunu düşünüyorsan -ki benim itinayla uzak durduğum türdür kendileri- sen de elinden geleni ardına koyma.

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 62

 • Bakışına bağlı. Güzel bakarsan, herkes güzeldir.:):

  8|3
  12|9
  • Sinirli yeni profil resmine bayıldım, yakın zamanlarda kasaturada görmek isterim o biberin elinde :D

  • Sinirli Biber ne ya allahim koptum isime 😂😂😂

 • Öncelikler bencende böyle bir toplumsal konuya parmak bastığın için teşekkür ediyorum. Eline, diline, yüreğine sağlık. ;)
  Gelelim bencene Kesinlikle söylediklerin çok doğru ve sana katılıyorum Herşeyden önce güzellik göreceli bir kavram mesela ben kendimden örnek vereyim Ne kadar güzeller gördüm lakin karaktersizdi sana yemin ederim ne kızlar gördüm Mangal gibi yüreği olan hani bizler için kullanırlar ya Adam gibi adam işte o kelimenin kadına uyarlanmışı. Atalarımızın bir sözü vardır güzel yüzlüye 40 günde güzel huyluya 40 yılda doyamassın diye Güzellik hakikaten geçici ve Rabbimin yarattığı herşey güzel sana yemin ederim güzel çirkin farketmez yeterki dünyaya aynı pencereden bakalım be aynı görüşlere sahip olalım daha ne ister bir insan Al iste zamanında Türkiyenin en güzeli olan Türkan Şoray ne halde Gülşen bubikoğlu ne halde? Bu kadınlar 20 sene önce nal toplatıyolardı rakiplerine Ahı gitti vahı kaldı demek istediğim şudur; karakterli olsun ve akıllı olsun güzellik benim için sıfırdır çok Güzeller gördüm yanıma yanaşmak isteyen ama beyinleri ve karakterleri olmadığı için sohbet bile etmedim etmiycem ve o doğru kişiyi bulana kadar yanlız kalmaya devam edicem Devedede boy var fizik var ama akıl yok Hem sen kimsin ve hangi cüretle Allahın yarattığı bir insana çirkin diyebiliyosun adamın aklını alırlar buradan fame takılanlara selam olsun ucuz malın alıcısı çok olur işte o hesap neyse bende bu konuda hakikaten baya doluymuşum kusura bakma çok uzun yazdım Kimse içinde kendimi değiştirmem beni seven de böyle kabul etsin neyse Bencen için tekrardan Teşekkür ederim çok derin ve anlamlı olduğunu belirtmek isterim Eline sağlık ;)

  4|1
  1|0
  • ya kesinlikle aynı düşünüyoruz seninle KESİNLİKLE

  • ayrıca böyle bir yazı yazdığın için ben teşekkür ederim

  • Rica ederim ne demek ben sadece içimden geçenleri yazdım ve hakikaten doluydum bu konuda bu arada uzun zaman oldu girmiyorum cevabını yeni gördüm kusura bakma.

 • Bazen bir beyin bütün güzelliği yok edebiliyor.

  ~ Emeğine Sağlık ~

  47|16
  4|4
 • Of be döktürmüşsün , ellerine sağlık yemin ederim. Bide argo bir dille yazmışsın ya çok hoşuma gitti.
  Aslında bu algıyı oluşturan şeylerin en başında medya gelir. Eskiden (sen kız olduğun için kızlardan , ben erkek olduğum için erkeklerden misal vereyim :) ) eli-yüzü düzgün olsun , giyinmesini bilsin güzel bir işi olsun - kadınlarda sadece bunu beklerdi ve yakışıklıda bulurlardı valla.
  Şimdiki kızlara bakıyosun incelemelere bak bak (misal olarak söylüyorum) : Boyu 1.80 üstü olsun , esmer olsun kısa istemem , kulağı şöyle olsun gözü büyük olsun , kısık gözlü olsun , burnu hokka olsun , dudağı dolgun olsun , göbeği şöyle hafif olsun , şurası böyle olsun orası öyle olsun ayak serçe parmağının tırnak uzunluğu 2,3 millimetre olması şart gibi saçma sapan şeyler ha bide üstüne kendileride bir sürü komplekslerle savaşıyorlar ha , kendileriylede barışık değiller bıraksalar hemen estetik operasyonla dudak burun hatta göğüs felan yaptırırlar kendilerine ve bazı mal erkekler bunları bu haliyle beğenecek diye.
  Bunun adı kapitalizm işte İnsanı bir şeye inandıracaksın sonra şeyi isteterek para kazanacaksın : İnsanın misal kemerli burun olması şu an kötü algılanıyor ve çok estetikler var bu yönde. Kemerli burun kötü olarak algılanmasaydı estetiğede gerek kalmayacaktı işte böyle bir dünyada yaşıyoruz ve SEN ÇOK HAKLISIN :)

  7|0
  0|0
 • Bak arkadaşım, iç güzellik, komple bir palavra kavramdır. Hiçkimse, hiçkimse tanımadığı biriyle iç güzelliğinden ötürü ilgilenmez.

  Kadın-erkek ilişkilerinin temelinde cinsel çekim vardır, kadının erkekte aradığı temel şey genelde kendisine sunulan imkanlar olduğundan günümüz Dünyasında kadın erkekte birincil olarak görünüşle ilgilenmeyebilir, ama sonuçta bu önemlidir.

  Şu bitmek tükenmek bilmeyen 'Asıl önemli olan iç güzelliktir' goygoyunu bırakın, Recep İvedik'in bir lafı vardı ya, 'Ruhlar aleminde yaşamıyoz' durum o yani.

  Ben birlikte olduğum kişinin belli bir ortalamanın üzerinde güzelliğe sahip olmasını isterim, kendim de sporu bırakmaktan ötürü biraz kilo almış olsam da, ortalamanın üzerinde vücut yapım, yüzüm vardır öyle apaçi tipli falan değilim.

  Bu normal, bunun hiçbir yanlış tarafı da yok. Bırakın bu ağlaklığı.

  'Biz o kadar güzel değiliz ama iç güzelliğimiz var' edebiyatı bir kadında en görmek istemediğin tavır, ne iç güzelliği? Hangi gerekçeden iç güzelliğinden bahsediyorsun?

  Ben bir kadının şuh olmasını, kadın olduğunu her durumda belli edebilmesini, güleç olmasını, saçma triplerde olmamasını, eğlenceli olmasını, kafasının iyiye de kötüye de basabilmesini isterim. Benim gözümde bir kadının kabul edilebilir bir karaktere sahip olması için gereken ön koşullar bunlardır.

  Hangi tür bir karakterin var da iç güzellikten bahsediyorsun?

  1|1
  0|0
 • ne 90-60-90larda tanistim yanimda bes dakika durdurmam.. olayi metalastirmayin bence.. bazi kadinlar gercekten kitap gibidir cildinden once icinde oyle seyler yazarki sabaha kadar okuyasim gelir... bazi kadinlarin evet ciltleri cok cekici ve guzeldir ama icindeki sayfalari bombosdur beyni gibi mesala :D michel de montaigne.. ask utanma ve cekinmenin oldugu yerde vardir.. der asik oldugunuz kadin dunyanin en guzel kadinidir.. iste benim icin ifade eden guzellik budur.. asik olmadgim hicbir kadin guzel degildir benim integralim bundan ibaret :) siz kendinizi kapitalist sahte urunleriyle meskul ede durun.. guzellik merkezilerine paralar harcayin... turk atasozundeki gibi.. esege altin semer vursanda esek esektir.. :D ayriyetten bunu samimi bir sekilde yaziyorum ki kadinin guzelligi gercekten bedeninden once ruhundadir... o yuzden bedeninden once ruhuna dokunacagim veya dokundugum kadina asik olurum... ruhu yoksa olmusse ve bu olmus cesediyle dolasiyorsa kate upton olsa nafile :D

  4|1
  2|0
 • Çirkinim ama kafam güzel

  6|0
  0|0
 • Güzellik 2 mm ve 20 yıldan ibaret bir kavram.

  Ruhun güzelliği ise kainata sığmayan ebediyeti tadacak bir nur.

  5|0
  0|0
 • insanın fiziki güzelliğinden bir kişi faydalanır ruhunun güzelliğinden ise tüm insanlık faydalanır
  ancak şunu da unutmamak gerek kimi gülerken kimi ağlarken kimi konuşurken kimi yürürken güzeldir birine güzel diye bilmek içinde onu tanımak gerek
  ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca buda takdire şayan bir sözdur

  2|0
  0|0
 • evet kötü ama realite bu maalesef. kadın güzelse herşeydir. çirkinse hiçbirşey. aslında çirkinse kadın bile değildir erkek gözünde. yani yanında küfür eder erkek. neticede onun arkadaşlığını kaybetmekten korkmaz. erkek çirkin kadına askerlik arkadaşına davranır gibi davranır. yani erkek erkeğe ne kadar ilgi gösterirse o kadar. yani üzücü. erkekte güç kadında güzellik derler. güçsüz erkekte kadın nazarında manasızdır. güçten kastım tek boyut değil. düşünsenize sözü dinlenmeyen. dayak yiyen. kimsenin varlığından haberi olmayan. yönetilen. iş konusunda başarısız ya da işsiz. sekste başarısız. sonuç olarak başarısız oldumu aman allahım ne erkek demez kızlar. dünya bu açıdan zalim

  1|0
  0|0
 • Haklısın. . . :(
  Ama unutma ki yüzü güzele 1 yıl huyu güzele bin yıl doyamazsın ;-) :-) <3
  inşallah gönlünce bir eş bulursun :) ♥

  3|0
  0|0
 • insanların 5 tane duyu organı var ama en etkili kullandığı görme duyusudur
  hatta bu duyuyu diğerlerinin toplamından bile fazla kullanıyoruz gün içinde
  o yüzden en ufak eşyadan en pahalısına kadar ve çevremizdeki insanlarda da ilgimizi çekecek bir görüntü ararız

  1|0
  0|0
 • Üstümüzdeki sadece bir kılıf darbelere karşı dayanıksız. d Bunu anlamak için bir şeyler yaşamak gerekir.
  foto.haber8.com/.../230420140914165245013_2.jpg

  1|0
  0|0
 • Ben "un kurabiyesi" seviyorum. :)

  Fiziksel görünüşe önem vermem, çünkü geçicidir.
  Önemli olan dişilik değil, kişiliktir bence.

  3|0
  0|1
 • Abi sıkıntı nerde biliyormusunuz sıkıntı "ben bundan daha iyisini bulabilirim" düşüncesinde... iste o işler oyle değil arkadaşım! Sen bundan daha iyisini bulamazsın ! Buldugun sey senin yuzune degil farkli bir yerine bakiyor olacak. ya kicina ve goguslerine ya da cebindeki parana ve arabana... bu isler oyle degil iste boyle guzel kardesim. Once bunun idrakina var, sonra herşey guzel olacak.

  2|0
  0|0
 • Çirkin kadın yoktur, az votka vardır

  5|1
  0|0
 • Yüz Allah vergisi ama güzel fizik sizin elinizde..
  Ayrıca iyi bir kariyer sahibi olmak da güzelliği solda sıfır bırakır..
  ama malesef kızlar bu tür şeylerle uğraşmaz..
  Bazıları doğuştan güzeldir, ve her şeyi güzellikleriyle elde ettikleri için tembeldirler..
  Diğerleri ise çirkindir, ve onlar da tembeldirler.. Çalışıp çabalamayı değil, dış güzelliğe önem verenleri eleştirmeyi tercih ederler.. Çünkü suçu karşı tarafa yükleyip eleştirmek çok daha kolaydır..

  0|0
  1|0
 • Şu önemli olan "beyinciler" lütfen biliyoruz çirkinsiniz suratsızsınız ama yeter kıskanmayın su güzelleri yakışıklıları ::/

  6|3
  30|7
 • Bana sahip olduğum kadın dünyanın en güzelidir gözümde, çok fazla kurcalamam güzelliği çok yakışıklı olsamda😕

  2|0
  0|0
 • yuzde 70 ic guzellik onemli benim icin. guzel bebce olmus eline saglik

  0|0
  1|0
 • Erkekler Devam
  42

Kızlar Ne Diyor 52

 • Herkes kitabın kapağına bakıyor bende onlardanım yakışıklı erkek severim (kaslı) ama nedense benimde onlara karşı bir ön yargım var yakışıklı erkekleri hep için boş görürüm. Bence bu dış görünüş olayı sadece gerçekten aşık olabilen insanların umursamayacağı birşey

  0|0
  0|0
 • https://hizliresim.com/WEyPAY
  Bu da benden gelsin madem ☺

  2|0
  1|0
 • Götü killi 1.60 boyunda erkekler (bazen kadınlar) kadınlara çirkin diyor ya ben ona üzülüyorum ya sen bir tipine bir karakterine bak devlet seni insan yerine koyup TC kimlik numarası vermis ona sukretmen gerekirken sen git insanlara çirkin de bilmem ne de.

  3|0
  1|1
 • güzellik çirkinlik tartışılır.. ben bakımlı kadın efsanesine inananlardanım. o arkadaşının yanında sen fiziğine uygun şuh bir kıyafet seçip topukluyla ve makyajla dolaşsaydın sağdaki benim derlerdi..

  asıl mesele burada başlıyor.. herkes ya da her erkek tarafından beğenilmek saygı görmek. bunu ne kadar istiyoruz.. şunu söylim zaten önünden geçen kızı pasta dilimi gibi paylaşan, kadına değil de ince çoraba topuklu ayakkabıya saygısı daha çok olan erkeğin bizim hakkımızdaki düşüncesi ne kadar umrumuzda.. zerrei miskal değil. Allah o sığ adamlardan bizi korusun.

  1|1
  0|0
 • Bence de insanlara insan gözüyle bakmak gerekli, çirkin güzel gözüyle değil! İşin tuhaf yanı, aslında çoğumuz ortalama değil miyiz? Neden güzel insanlar bu kadar azken, bu kadar övülüyor ve çirkinler/ortalama olanlar dışlanıyor? Aslında bunu kendi kendimize yapmıyor muyuz? Bir de güzellik sunileşti. Kaşını al, saçını kalıba sok, dudak çiz, göz çiz, burnunu yaptır, memeni şişirt!

  1|0
  0|0
 • Dış görünüş yahut güzellik bunlar ilk bakış için önemlidir. Emin olun o açılan kapılar içi güzel olmayınca bir bir yüzüne kapanır. Kapatma olarak kullanılan şanslara kapılmayın, yalnızca ön izleme onlar. Bir konuşma, duruş, kendini bilmek. Uzun soluklu her iş için gereklidir.

  0|0
  0|0
 • Güzellik veya çirkinlik değil önemli olan. Önemli olan eldekini değerlendirebilmek bakımlı olmak. İnsanlar hep konuşur onlar susmazlar asla. Başkalarına göre hayatını düzenlemek çok saçma.
  Ve son olarak benim için ne kadar güzel-yakışıklı olursa olsun zeka ön plandadır. O yoksa benim için sıfırdır.

  1|0
  0|0
 • Doğru, hatta çok doğru. Ben de çok güzel biri değilim. Küçükken ben de yaşadım bu durumu. Obez sayılırdım. Dış görüşüm berbattı. Anlayacağınız baya çirkindim. Kimse benimle dost olmazdı. Dışlanırdım. Oyunlarına almazlardı beni. Bu bahsettiğim zamanlar 2-4. sınıf arası. Siz düşünün bu yaştaki çocukların bile nasıl davrandığını. Sonra toplumumuza bakın. Çocuklar böyle yapıyorsa büyükler ne yapar?
  Daha geçenlerde bir farklı versiyonunu yaşadım. Ben de estetiğe önem veren biriydim. Ta ki onu görene kadar. Yakışıklı değildi. "Çok tipsiz bu ya" yorumlarına maruz kalıyordu. Bir seferinde onu gülerken gördüm. Gözleri mutluluktan parlarken o kadar yakışıklıydı ki. Diğerlerinin göremediğini görmüştüm. Anlatmak istediğim şu, eğer bu toplum insanları "gerçekten" görürse hiçbir sorun kalmayacak. Tabii bunu yapacak kişiye yürek gerek. Yürek.

  0|0
  0|0
 • Maalesef öyle. Toplum bu konuda çok acımasız. Ama bir de şöyle düşün, çok güzel biri agzını açtığı zaman çok çekilmez ya da çok salak gözükebilir. Ve inan bir arkadaş grubunda bir daha o şahıs istenmez. Ama orta çekicilikte , muhabbeti çok güzel ve eğlenceli kafa birisi her zaman istenir ortamlarda. Şuna katılıyorum , bir insan güzel oldugunda kendine güveniyle ve barışıklığıyla elbette daha neşeli olur ve dışına yansıtır ama şu da bir gerçekki çirkin olsan bile eğlenceli ve neşeli biri olmaya çalışırsan bunun dışına yansıdıgını fark edeceksin. Ve bence bu ilkinden daha ağır basıyor. Bir ilşkiyi başlatan dış görünüş devam ettirecek olan ise iç güzelliktir. Bende güzel bir kızım , ortamlarda dikkat çekerim , hatta arkadaş grubunda ''bunu bana ayarlasana'' dedirticek kadar güzelim, yanlış anlama bu bir egoizm göstergesi değil hatta ben bile kendimi o kadar güzel bulmamama ragmen herkes bunun aksini iddaa eder ve adım ilk söylendiğinde çok güzel kız derler ama nice ilişkimin ihanet, hüsran ve kalp kırıklığıyla bittiğini bilirim :) kısaca güzellik bir yere kadar , bir noktaya kadar seni götürür. Geri kalanı senin elindedir.

  0|0
  0|0
 • Peki yakisikli erkeklerin yanindaki cirkin kizlara ne diyorsun sana gore agzi burnu carpiktir ama adama gore dunyanin en guzeli odur ya da guzel kizlarin yanindaki cirkin erkekler kisi nasil bakarsa oyle gorur guzellik gorecelidir dicem ama gercekten oyle

  0|0
  0|0
 • Yazin bir harikaydi ben ne guzelim ne cirkinim normal bir insanim yani 😁 Okulda hoslandigim bir cocuk var ve cok yakisikli benden 1 yas buyuk. Okulda arkadasimla gezerken arada bir bana bakiyor ama kesin bana degildir cunku okulda nedense cirkinim. Buse ise okulda guzel 😁. İllaki guzel olmak mi lazim? Peki ya icguzellik? Her neyse takmayin beni 😁. Buse benim arkadasim ve bahce de dolasiyoruz birlikte. Guzel olmak icin sizce ne yapmaliyim lutfen cevap yazin

  1|0
  0|0
 • Normal bir insanım

  0|0
  0|0
 • İç güzelliği huzur verir insana, mutluluk verir. Dışı güzel ama karakteri bozuk insanlardan uzak gitmeye çalışırım. Onlar az ötede oynasınlar

  0|0
  0|0
 • Sen baya icerlemissin anlasilan. Seni tanimayan insanlarin hakkinda konusmasi nasil bu kadar umrunda olabilir ki? Ustelik kiskancliktan catlamissin. Evet benimde benden guzel arkadaslarim var ama onlara laf atsalar sevinirim adina yani, bende baskasuna guzelim cunku. Bu kadar kasma ne biliyim sonucta kaybedilen bisey...

  0|0
  0|0
 • alakası yok çirkinler kazanıyor bu dünyada

  1|0
  0|0
 • cok dogru tatlimm

  1|0
  0|0
  • Düşüncelerinde yanlışlık var :) güzel olupta mutsuz olanlar da var. Ama çirkin die tabir ettiklerinin mutlusu daha çok. Önemli olan şans. Dogru insanı bulursan o sana güzel olsugunu hissettirir zatn. Sen gdp kendin gibi degl de senden daha yükseklere bakarsan hep üzülürsün çünkü onlar zatn kızlarn ilgisine alışık onun peşinden gelen güzel dedklern gibi kızlar vardır neden seni seçsin? Dogru insanı bul böyle tripli şeyler paylaşacagna.

  • doğru insan? peki ya ben öyle şeylere inanmıyorsam? ayrıca ben sadece düşüncemi paylaştım ben demiyorum ki güzel olup mutsuz olan yoktur diye ben sadece hayat güzel olana güzel dedim oda BENCE asıl sen burada bana büyüklük keseceğine adam akıllı oku

  • pardon yaa bende hata yorum yapiorum senin gibilere haddini bil kizimm

 • mesele güzel veya çirkin olmak değil. Soldaki benim diyen adamların elini kolunu sallayarak dolaşabilmeleri.

  0|0
  0|0
 • Eline sağlık

  0|0
  0|0
 • Güzelliği ya da çirkinLigi seçmek gibi bir şansımız yok ama karakterimizi ve kalplerimizin nası olacağını biz seçebiliriz. Baki kalacak şey de bu bence. Teşekkürler

  0|1
  0|0
 • Çok abartiyorsunuz bu mevzuyu. Bir güzelliğin yok ama mimikler ve ozguvenle güzel kadınların olduğu bir ortamda, güzel sohbetler kurabiliyorum. Güzel olanın güzelliğini takdir etmeyenler cirkinlesiyordur belki.

  0|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  32
Yükleniyor... ;