Hayvanlar Kadar Olamadık!

Hayvanlar Kadar Olamadık !

Hayvanlar Kadar Olamadık !

Başlıkta bizleri biraz yersem de anlattıklarımla yerin dibine sokmayı planlıyorum. Aslında herşey o günden sonra oldu.

O gün ;

Yolda normal hızla yürüyordum. Etrafıma baktığımda farklı birşey yoktu. Kimi arabasında, kimi bisikletinde yoluna devam ediyor, yol kenarlarında bulunan hayvanlar çöpleri karıştırıyor, elinde pazar poşetleriyle evine gitmeye çalışan ablalar. Kısaca herşey yolunda gibiydi.

Bir egzos sesi duydum, uzaktan geliyor fakat araba gözükmüyordu. Bir süre sonra arabayı gördüm beyaz bir bmw. Tam yanımdan geçtiği sırada, bir köpek yola çıktı. Araba çok süratliydi ve köpeğe çarptı. Adam hemen arabayı kenara çekti.

Ben köpeğin yanına gidecek diye beklerken, arbadan inen adam, arabanın etrafında tur attı birşey olmuş mu diye inceledi kısaca arabasını, sonra bindi ve gitti.

Şimdi söyleyin bakalım hayvan kim. Yerde yatan mı, arabayı kullanan mı ? Geçen sene Antalya'da aynı sekilde bir kediye çarpan araba hiç durmadı bile. Kedi gözümün önünde yolun ortasında döndü. Ellerimi kafamın arasına aldım, elimden hiçbirşey gelemiyor. Yoldan geçen 2 tane bayan o halde kediyi görünce ağlamaya başladılar ve uzaklaştılar oradan.

Yahu söyleyinsene hayvan kim ? Yahu bırak hayvanı artık insan görsek yanına yaklaşmıyoruz. İnsana yaklaşmayan hayvana yaklaşır mı ?

İşe giderken bir amca dikkatimi çekti sabahları. Yemin ederim sabahın yedisinde elinde 1 çuval ekmek poşetiyle kuşlara ekmek atıyor. Hafta içi hergün görüyorum. Yaşı en az 70 ve elindeki ekmekleri de taşla ezip kuşlara atıyor. Onu gördüm, birde kendime baktım. Yoluma devam ettim.

Haberlerde çok kez çıktı. Sahibini kurtaran köpek vs. diye. Peki biz neyiz, insanız degil mi, peki kime ne faydamız oluyor. İşe git gel, yemek ye, internet, birilerinin dedikodusunu yap, hahaha hihihi geçsin günler.

He birde şu var. Hayvanlara değer verip, insanları hayvan yerine koyanlar var. İşte onların da bu yukarıda anlattığım hayvan olamayanlardan farkı yok.

Gerçek Bir Olay ;

Lüks bir semtte bir kadın yolda gördüğü köpeğe birşeyler almak için markete girer. Kadın marketten köpek için kavurma almıştır.

Dışarıda hamallık yapan bir adam kadına: Abla o kavurmayı ona vereceksen, tasmayı bana tak.

Kadın: Hayır sen haketmiyorsun, bu onun diyerek köpeğe kavurmayı verir :)

Uzun lafın kısası, hayvanlar kadar olamadık vesselam..

#DerinKuyu


0|2
12
DerinKuyu KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

 • maalesef..
  bizler.. tuhaf varlıklarız.. biz.
  onlarında canları oldugunu unutuyoruz...
  ne diyelim..
  merhamet etmeyene merhamet olunmaz..

  0|2
  0|0
 • Sokak köpeklerine selam veriyorsanız insan olmaya çeyrek kalmış demektir.
  Sadri Alışık.

  0|2
  0|0
Yükleniyor... ;