Hayvanlara Karşı Biraz Daha Duyarlı Olalım!

Siz canınız yandığında kendinizi savunabiliyorsunuz değil mi ? Karşınızdakine yapma! diyebiliyorsunuz, tepkiler verebiliyorsunuz konuşabiliyorsunuz ama onlar bunu yapamaz , kendilerini savunamazlar bir de bu yönden düşünün.Bende kötü manzaralara şahit oluyorum bazen sırf zevk için hayvanları öldüren mi dersin tekme atan mı dersin işkence eden mi dersin ne ararsan ar.Bunlara dur diyelim , izin vermeyelim.

Hayvanlara karşı biraz daha duyarlı olalım!

mesela şu hayvana bakın , kanlar içinde ne kadar da korkmuş değil mi ? 20 yıldır esir tutuluyormuş ve kaçarken 86 defa vurulmuş ve 2 saat sonra ölmüş.Bu kadar kurşuna iyi bile dayanmış.Gözlerinden bile belli korkusu , çok yazık!

Şüphesiz ki hayvanların dini olsaydı , şeytanı insan şeklinde hayal ederdi!

Onlar için de frene basın! Hemen hemen hergün kaza sonucu bir çok hayvan can kaybına uğruyor.Buna engel olabilirsiniz.Nasıl mı , onları fark ederek.Onlar sizler gibi değil kuralları falan bilemez.Hem kendinizi tehlikeye atmayacak şekilde hemde onları koruyacak şekilde önlemler alın , araçlarınızı daha dikkatli kullanın.

Eğer engel olamıyorsanız nasıl ki insanların kaza geçirdiğinde gittiği bir hastanesi varsa onlarında veterineri var ve veterinere götürdüğünüzde tüm masraflarınızın trafik sigortanızdan karşılandığını biliyor muydunuz?

Kürkü giymesen çıplak mı kalacaksın arkadaşım! Biri senin derini yüzse bu hoşuna gider mi, canın ne kadar çok acır değil mi ? O zaman kendini bu zavallı hayvanların yerine koy!

Sadece zarar verilmesi değil konumuz ayrıca şu yönden de duyarlı olabilirsiniz.Kapınıza bir kap su , ekmek kırıntıları , hayvanların yiyebileceği artık yiyecekleri koyabilirsiniz.Kapınıza koyamıyorsanız bile çöp attığınızda konteynırın yanına poşeti açık bir şekilde bırakırsanız onlara çok büyük bir iyilik yapmış olacaksınız ve siz de sevap kazanacaksınız.

Sadece biz yaşamıyoruz bu dünyada, insanlardan ibaret değil burası , diğer yaşamlara da saygı duymalıyız, sevginiz yoksa bile saygınızı esirgemeyin arkadaşlar!

Umarım bencem faydalı olmuştur , sağlıcakla ve sevgiyle kalın :)


1|0
12

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

 • Böyle benceleri beciller okumaz ki. Çok yararlı bir bence olmuş fakat, içinde aşk yok içinde erotizm yok içinde dedikodu yok. İçinde Canlılara karşı nasıl davranmalı onları nasıl korumalı... türü şeyler var. Ve bu insanların çoğunu ilgilendirmez sebebi bencilliklerinden dolayı. Yararsız bir bence yapsaydın acaip derecede yorum kaynardı dibi. Ama yok çünkü halkımız hayvan haklarına karşı bilinçli !!! herhalde. Ellerine sağlık :)

  1|0
  0|0
 • Güzel bir bence ellerine saglık.

  1|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 1

 • Katılıyorum, birçok kozmetik ürün yapılırken hayvanlar üzerinden acımasız deneyler yapılıyor, eskiden kaliteli diye alırdım ama artık dikkat ediyorum özellikle markalar bellidir ve isimlere dikkat etmeliyiz...
  Ayrıca doğru onlar kuralları bilemez ama artık bazı köpekler özellikle bize o kadar çok uyum sağlamış ki insanlar geçerken karşıya geçiyor yani onlar bile bu kadar uyumluysa doğaya uymayı onlara ilgi göstermemek ve karınlarını doyurmak, su vermek zor değil..
  Ama bunu yaparken kendi yemek artıklarımızı vermek de yanlıştır... Mesala yediğimiz etin kemikleri bol kısmını vs..
  Çünkü yerken boğazlarına batıyor ve hasta oluyorlar...
  Umarım zevk ve gösteriş uğruna ya da sıcak tutuyor bahanesi ile kürkte alınmaz...
  Ama kapitalist düzenle başa çıkmak zor gibi..
  Çok yararlı bence eline sağlık :)

  1|0
  0|0
Yükleniyor... ;